60%
60%

Rojalio kambarys

ISBN kodas: 9786094800344, EAN kodas: 9786094800344

Jaroslavas Melnikas

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 3)
Nominuota!

EAN kodas: 9786094800344, SKU: 000000000002177297, ISBN kodas: 9786094800344, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 192, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2018-08-02, Viršelio tipas: Kietas, Formatas: 21,7x14,5x2,1, Knygyne: 13.39, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Ypatinga kaina
5,35 €
Knygyne
13,39 €

Sutaupote 8,04 € (60%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Nepriekaištinga laiko ir erdvės manipuliacija.
Kas nutiktų mūsų pačių ir mūsų artimųjų gyvenimui, jei kiekvienas žinotumėme savo mirties datą? O jei staiga, užuot senę, pradėtume jaunėti? Galbūt esame tik kažkieno kuriami personažai? Kuo tapsime, jei mūsų gyvenamoji erdvė ims trauktis, o namuose pradės dingti kambariai?
Jaroslavą Melniką kritikai lygina su Borgesu ir Kafka, Saramago ir Cortázaru. Jo prozą apibūdina kaip „egzistencialistinę“, „metaforišką“. Išoriškai atpažįstamas situacijas rašytojo plunksna paverčia pokalbiais apie pačius giliausius dalykus. Kas mes tokie? Kodėl esame? Kas mūsų laukia? – štai pagrindiniai klausimai, kuriuos kelia šio unikalaus autoriaus kūryba.
J. Melniko knygos yra triskart patekusios į Metų knygos penketuką („Pasaulio pabaiga“, „Tolima erdvė“, „Maša arba postfašizmas“), buvo įtrauktos į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Vėliau, išleistos Ukrainoje, keturis kartus tapo BBC Metų knygos finalistėmis, o romanas „Tolima erdvė“ pripažintas „BBC Metų knyga“. Šis romanas, 2017 metais išverstas į prancūzų kalbą, buvo paskelbtas Metų knyga Prancūzijoje (premija Libr à nous), apie ją daug rašė prancūzų žiniasklaida.
* * *
Naujajai skaitytojų kartai ši knyga bus nežinoma. Praėjo beveik penkiolika metų po pirmojo „Rojalio kambario“ pasirodymo. Bet laikas neįveikė jos aktualumo. Neseniai Lietuvoje pagal apysaką „Likimų knyga“ buvo pastatytas filmas „Paskutinė diena“ (rež. Klaudija Matvijevaitė), pagal apysaką „Rojalio kambarys“ rengiamas to paties pavadinimo filmas. 2018 m. „Rojalio kambarį“ skaitytojai išrinko viena iš geriausių lietuvių literatūros šimtmečio knygų: sąraše ji užėmė penkioliktą vietą. Tais pačiais metais „Rojalio kambarys“ buvo išverstas į anglų kalbą ir išleistas Didžiojoje Britanijoje.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Verta perskaityti, verta pagalvoti.
 2. 80%
  Labiausiai mėgstu tokią prozą, kur realybė švelniai persipina su sapnu. Kur lyg ir viskas įmanoma, tačiau kasdienybė ir buitis neleidžia įsisapnuoti. Daugiasluoksnę prozą, giliai įsirėžiančią į atmintį ir žadinančią vidinį parimusį mąstytoją: „O tikrai... Kas būtų, jeigu..?" Šiuose apsakymuose ir apysakose daiktiškasis, materialusis pasaulis yra klausiamas, ar iš tiesų egzistuoja, ar iš tiesų jis yra toks svarbus ir kas būtų, jei tai, kas mums svarbu, staiga išnyktų be pėdsako?
 3. 60%
  Knygoje rašoma apie knygą, kurioje surašytos visų žmonių tikslios mirties datos,laiškelius, kuriuose siūloma pasirinkti vieną nelaimę iš trijų ir filmą su kuriuo žmonės taip susigyvena, kad pradeda gyventi aktorių gyvenimą, filmą, kuris niekada nesibaigia. Tai knyga, kurioje išvystytas naujas siužetas.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...