40%
40%

Rojalio kambarys

Jaroslavas Melnikas

Vertinimas nėra galimas:
60% of 100
(įvertinimas 1)
Nominuota!

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9786094800344, ISBN kodas: 9786094800344, SKU: 000000000002177297, Puslapių skaičius: 192, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Leidimo metai: 2018-08-02, Formatas: 21,7x14,5x2,1, Knygyne: 13.39, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Ypatinga kaina 8,03 €
Knygyne 13,39 €

Sutaupote 5,36 € (40%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Nepriekaištinga laiko ir erdvės manipuliacija.
Kas nutiktų mūsų pačių ir mūsų artimųjų gyvenimui, jei kiekvienas žinotumėme savo mirties datą? O jei staiga, užuot senę, pradėtume jaunėti? Galbūt esame tik kažkieno kuriami personažai? Kuo tapsime, jei mūsų gyvenamoji erdvė ims trauktis, o namuose pradės dingti kambariai?
Jaroslavą Melniką kritikai lygina su Borgesu ir Kafka, Saramago ir Cortázaru. Jo prozą apibūdina kaip „egzistencialistinę“, „metaforišką“. Išoriškai atpažįstamas situacijas rašytojo plunksna paverčia pokalbiais apie pačius giliausius dalykus. Kas mes tokie? Kodėl esame? Kas mūsų laukia? – štai pagrindiniai klausimai, kuriuos kelia šio unikalaus autoriaus kūryba.
J. Melniko knygos yra triskart patekusios į Metų knygos penketuką („Pasaulio pabaiga“, „Tolima erdvė“, „Maša arba postfašizmas“), buvo įtrauktos į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką. Vėliau, išleistos Ukrainoje, keturis kartus tapo BBC Metų knygos finalistėmis, o romanas „Tolima erdvė“ pripažintas „BBC Metų knyga“. Šis romanas, 2017 metais išverstas į prancūzų kalbą, buvo paskelbtas Metų knyga Prancūzijoje (premija Libr à nous), apie ją daug rašė prancūzų žiniasklaida.
* * *
Naujajai skaitytojų kartai ši knyga bus nežinoma. Praėjo beveik penkiolika metų po pirmojo „Rojalio kambario“ pasirodymo. Bet laikas neįveikė jos aktualumo. Neseniai Lietuvoje pagal apysaką „Likimų knyga“ buvo pastatytas filmas „Paskutinė diena“ (rež. Klaudija Matvijevaitė), pagal apysaką „Rojalio kambarys“ rengiamas to paties pavadinimo filmas. 2018 m. „Rojalio kambarį“ skaitytojai išrinko viena iš geriausių lietuvių literatūros šimtmečio knygų: sąraše ji užėmė penkioliktą vietą. Tais pačiais metais „Rojalio kambarys“ buvo išverstas į anglų kalbą ir išleistas Didžiojoje Britanijoje.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 60%
    Knygoje rašoma apie knygą, kurioje surašytos visų žmonių tikslios mirties datos,laiškelius, kuriuose siūloma pasirinkti vieną nelaimę iš trijų ir filmą su kuriuo žmonės taip susigyvena, kad pradeda gyventi aktorių gyvenimą, filmą, kuris niekada nesibaigia. Tai knyga, kurioje išvystytas naujas siužetas.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...