Rojaus atspindžiai: mano gyvenimas Borneo saloje su orangutanais

ISBN kodas: 9786094371479, EAN kodas: 9786094371479

Reflections of Eden: My Years with the Orangutans

Birutė Galdikas

SKU: 000000000002148220, ISBN kodas: 9786094371479, EAN kodas: 9786094371479, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 512, Viršelio tipas: Minkštas, Spalvingumas: Nespalvotas, Leidimo metai: 2011-01-01, Formatas: 17x11x3,7, Leidykla: UAB "Eugrimas" , Vertėjas: Nida Norkūnienė

Ypatinga kaina
7,22 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Kiek savo gyvenimo metų paaukotumėte pavojingam darbui džiunglėse, jei turėtumėte iki sielos gelmių persmelkusią misiją? Ar ryžtumėtės atsisakyti šiuolaikinio gyvenimo komforto dėl troškimo pažinti ir meilės gyvūnams?

Garsi lietuvių kilmės mokslininkė dr. Birutė Marija Filomena Galdikas aprašo įspūdingą patirtį žymiausioje savo knygoje "Rojaus atspindžiai. Mano gyvenimas su orangutanais Borneo saloje". Tai – ir autobiografija, ir nuotykių romanas, ir National Geographic puslapių verta istorija.

Primatologijos, gamtosaugos ir etologijos specialistė Birutė Galdikas yra pelniusi ne vieną pasaulinės reikšmės apdovanojimą už savo mokslinę ir gamtosauginę veiklą. 2010 m. jai suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro vardas ir Lietuvos valstybės ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Karininko kryžius. Ji dėsto JAV ir Kanados universitetuose, taip pat vadovauja Tarptautiniam orangutanų globos fondui (Orangutan Foundation International). Šiuo metu Birutė gyvena tai Borneo saloje, tai Vankuveryje, tai Los Andžele.

"Bėgo savaitės ir mane vis labiau apėmė neviltis. Nuo tada, kai atvykome, praėjo penki mėnesiai. Mūsų spartietiškas gyvenimo būdas, pelkės, žaizdos, dažnos karštinės buvo pradėjusios atsiliepti – jau patyrėme jų žalą. Mudu su Rodu būdavome nuolat pavargę ir alkani. Šiaurės Amerikoje tu labai daug negalvoji apie savo kūną, nes dažniausiai jautiesi patogiai. Borneo saloje savo kūną suvoki iki kraštutinumo. Dažniausiai tu arba prakaituoji iš karščio, arba drebi nuo lietaus. Būni išbertas ir žaizdotas, kankinamas karštinės ir perštėjimo bei niežėjimo. Tavo kojos tampa nutrintos ir pūslėtos, išsisuki girnelę. Tavo kūnas virsta kliūtimi, fiziniu svoriu, slegiančiu valią. Dėl jo pasidarai lėtesnis."
(Ištrauka iš knygos)

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...