20%
20%

Romanas su Italija

ISBN kodas: 9786094663444, EAN kodas: 9786094663444

Jurga Jurkevičienė, Paulius Jurkevičius

Vertinimas nėra galimas:
87% of 100
(įvertinimai 3)

SKU: 000000000002178670, ISBN kodas: 9786094663444, EAN kodas: 9786094663444, Puslapių skaičius: 352, Leidimo metai: 2018-11-13, Viršelio tipas: Minkštas, Spalvingumas: Nespalvotas, Formatas: 21,5x14,6x2,5, Knygyne: 15.99, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina
12,79 €
Knygyne Kauno Centrinis knygynas. Kaina tikrinta 2021-10-05
15,99 €

Sutaupote 3,20 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Aštuoniolika valandų. Nuo aušros iki vidurnakčio.

Tiek laiko gyvensite Italijoje skaitydami šią knygą. Kartu su jos autoriais prabusite triukšmingame pietinės Romos kvartale, eisite į barą puodelio espreso, sveikinsitės su kaimynais, aiškinsitės itališko cornetto kremo paslaptis, gyvensite šio didžiulio, labai seno ir elegantiško miesto ritmu. Eisite pietauti, studijuosite teisingus ir neteisingus  patiekalų valgiaraščius Romos centre, gersite aperityvą Amžinojo miesto rūmuose ir terasose. Galiausiai pasijusite tarsi filmo „Didis grožis“ (La grande bellezza) veikėjai ir, galimas daiktas, įsimylėsite Romą, Italiją.

O paskui... Paskui išgyvensite įtampos ir pykčio akimirkas. Kitaip ir negali būti, nes „Romanas su Italija“ pulsuoja tuo, ką italai vadina amore e odio – meilė ir neapykanta, nes tuos pačius via Appia Antica, senojo Apijos kelio, akmenis prieš du tūkstančius metų mynęs poetas Publijus Ovidijus Nazonas lotyniškai rašė: Odero, si potero; si non, invitus amabo – „Neapkęsiu, jeigu galėsiu, o jei ne – įsimylėsiu.“

Ši knyga – lyg keturiomis rankomis sugrota Domenico Scarlatti sonata – parašyta moters ir vyro, todėl tie patys itališko gyvenimo epizodai pateikiami visiškai skirtingai. Istorijos apie tai, ką reiškia Italijoje būti donna, moterimi, lankytis pas ginekologą, leisti sūnų ir dukrą į mokyklą, apie vyriškas laimės paieškas Palerme ir susidūrimus su priešingų politinių pažiūrų atstovais, apie tai, kas yra popietės miegas pisolino ir kas nutinka jo nepaisantiems, daug kitų įvykių ir kelionių po Apeninus – visa tai papasakota su šmaikščia ironija.
Perskaitę šią knygą ir praleidę vieną dieną Romoje, nė nepajusite, kad dviejų lietuvių romanas su Italija užtruko ketvirtį amžiaus.

Paulius JURKEVIČIUS – žurnalistas, rašytojas, gyvena Italijoje. Dirbo dienraščio „Lietuvos rytas“ korespondentu Romoje ir Vatikane, vėliau bendradarbiavo su dienraščiu „Verslo žinios“, savaitraščiu „Veidas“, „Žinių radiju“. Šiuo metu – naujienų portalo 15min.lt apžvalgininkas. Išleido knygas: „Staltiesės ritmu“ (2010), „Italija“ (bendraautoris, 2012), „Sava Roma“ (bendraautoris, 2014), „Knyga apie ypač tyrą“ (2015), „Dėl skonio ginčijamasi“ (2017).

Ieškokite istorijos! Visur, kur tik lankysitės ir matysite aikštes, fontanus, skersgatvius, ieškokite aistrų, dramos, tragedijos su laiminga pabaiga arba šiek tiek liūdnos komedijos! Net pats mažiausias miestukas turi savo antikos šmėklas, viduramžių egzekucijų vietas, Renesanso didvyrius arba didvyres, kraują stingdančias keršto istorijas. Ieškokite personažų, galinčių visiškai kitokia šviesa nužerti gatvės, kuria dabar einate, grindinį, bažnyčią, kurioje manote rasti vieną nukryžiuotąjį, o ten – daugybė nelaimingųjų – istorijos nukryžiuotųjų vardų, pavardžių, datų. Jeigu žiūrėsite į akmenį kaip į akmenį, į klauptus kaip į klauptus, į aikštės kvadratą kaip į kvadratą, jeigu atsisakysite išgerti istorijos svaigalų, ką gi – būsite pasmerkti nuoboduliui. Akmeniniam, mediniam arba kvadratiniam turistiniam nuoboduliui.

Paulius

Jurga JURKEVIČIENĖ – žurnalistė, rašytoja, gyvena Italijoje. Dirbo dienraščio „Lietuvos rytas“ korespondente Romoje, rašė portalui lrytas.lt, žurnalams „L’Officiel“, „Ieva“, „Stilius“, bendradarbiavo su „Lietuvos ryto“ televizija. Šiuo metu – naujienų portalo 15min.lt rubrikos „Vakarienė pas Jurgą ir Paulių“ bendraautorė. Išleido knygas: „Italija“ (bendraautorė, 2012), „Sava Roma“ (bendraautorė, 2014), „Itališkos elegancijos kodas“ (2015), „Stilingi egoistai“ (2017).

Mūsų pirmųjų namų via Aurelia  šalia etruskų  nekropolio nuoširdžiai nekenčiau.  Jau pirmąją savaitę mane ištiko panikos priepuolis – esu įkalinta.  Rustico – kaimiško stiliaus namas, akmenimis ir etruskų mūrų liekanomis nubarstyti takeliai, migdolų ir kivių medžiais žydinčios kalvos aplinkui, apelsinmedžių alėja nuo pat cancello – metalinių vartų iki šeimininko Ciro namo – tik išoriškai atrodė svaiginamai.  Kasdien bliaunančios avys, katės, du milžiniški šunys maremanai neleido abejoti – itališka tenuta – privati valda – verta filmo.
Ciro, Romos priemiesčio Ladispolio nekilnojamojo  turto agentas, džiaugėsi padaręs gerą darbą – apgyvendinęs savo plantacijoje akredituotus žurnalistus – ir kas rytą po mūsų  miegamojo langais birbindavo traktorių. Praskleisdavau  užuolaidą, o jis šypsodavosi man lyg princas ant balto žirgo: buongiorno, giornalista Jurga  – sveika, žurnaliste Jurga.
Ciro, o dar labiau jo žmona Agostina tarėsi mums suteikę svajonių būstą už minimalią nuomos kainą. Galbūt...Bet kur čia mano svajonių Italija, kur spindinčios vitrinos, kur mada,  kokiais čia aš vilkėsiu drabužiais, kokius avėsiu batelius?..  

Jurga
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Tikrai buvau įsivėlusi į "Romaną su Italija". Autoriams galiu tarti didelį lietuvišką ačiū. Knyga labai patiko, tik nežinau, ar viskas patiko, kas vyksta kavos, meilės ir gražių dainų dainų šalyje.
 2. 80%
  Knygą skaičiau su pasimėgavimu, kol priėjau Jurgos chm... pardon, bet kitaip, kaip kliedesiais, negaliu to apsakyti - taigi kol nepriėjau kliedesių, kaip ponia gydėsi plaučių uždegimą. Visų pirma, tai visiškai neįdomu skaitytojui, kuris tikisi knygos apie Italiją. Antra - skaityti apie tai, kaip per sekundę nuo sesers virusu užsikrėtusi ponia atsisako vykti į infekcinę ligoninę (kur šiaip jau jai ir vieta, jei jau tas virusas toks užkrečiamas), bet nepasikuklina "per blatą" įsitaisyti į Kauno klinikų kartdiologijos skyrių, rizikuodama tuo virusu užkrėsti po visokių infarktų ten besigydančius sunkius ligonius. Ties šita vieta Jurkevičienės, kaip žmogaus ir kaip rašytojos autoritetas mano akyse krito amžiams. Apie gimdos kaklelio problemas, beje, skaityti irgi nebuvo "skanu". Knygai duodu keturias žvaigždutes tik dėl Pauliaus tekstų.
 3. 80%
  Kitokia pažintis su Italija, įdomūs pasakojimai, nors vietomis šiek tiek ištęsta.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...