25%
25%
Nauja
Nauja

Romanovų imperatorienė

ISBN kodas: 9786090143001, EAN kodas: 9786090143001

THE ROMANOV EMPRESS

C.W. Gortner

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 12)

ISBN kodas: 9786090143001, EAN kodas: 9786090143001, SKU: 000000000001111947, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 584, Leidimo metai: 2020-10-12, Formatas: 21,3x14,3x3,8, Knygyne: 19.99, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 14,99 € Knygyne 19,99 €

Sutaupote 5,00 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Dramatiškas pasakojimas apie imperatorienę Mariją Fiodorovną – Danijos princesę Dagmarą, paskutiniojo rusų caro motiną.

Moteris gali valdyti ir nesėdėdama soste.

Vos devyniolikos sulaukusi Dagmara, vadinama Mine, jau žino, kad jos, kaip Danijos princesės, pareiga – palikti šeimos lizdą ir ištekėti už valdovo. Įnoringas likimas nubloškia Minę į Rusiją, kur ji susituokia su Romanovų sosto įpėdiniu ir, jam paveldėjus sostą, tampa imperatoriene. 19 amžiuje kyla įnirtingas pasipriešinimas caro vienvaldystei, o Minei, stačiatikių papročiu vadinamai Marija Fiodorovna, tenka nuolatos ieškoti kompromisų šalyje, kurią ji ilgainiui pamilsta.

Mirus vyrui, Aleksandrui Trečiajam, jaunas ir nepatyręs jųdviejų sūnus Nikolajus Antrasis imasi valdyti siaubingai susiskaldžiusią ir byrančią imperiją. Norėdama padėti jam reformuoti Rusiją, Marija susiduria su atkakliu valingos ir užsispyrusios Nikolajaus žmonos Aleksandros pasipriešinimu: fanatiškas pastarosios religingumas suartina ją su keistuoliu mistiku, vardu Rasputinas.

Grėsmingoms revoliucijos bangoms nesulaikomai grasinant užlieti Rusiją, Marijai tenka dorotis su didžiausiais gyvenimo pavojais ir patirti skaudžiausią jai tekusią širdgėlą...

Iš prabangiausių Sankt Peterburgo rūmų ir intrigų persmelktų diduomenės salonų autorius veda mus per kruvinus Pirmojo pasaulinio karo mūšių laukus ir bolševikų užgrobtos šalies platybes, parodydamas į anarchiją grimztančios imperijos žūtį ir neprilygstamą narsą bei aistrą moters, mėginančios ją išgelbėti.

Ši įspūdinga saga atskleidžia mums neįtikėtiną carinės Rusijos prabangą, ir smurto bei tragizmo kupinas paskutines Romanovų valdymo dienas. C. W. Gortner drąsiai žengia dar neišmėgintu keliu, išmoningai piešdamas intymų ir tikrovišką šios įstabios imperatorienės bei jos šeimos portretą.
Stephanie Dray, New York Times

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 12)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko
 2. 100%
  Rekomenduoju istorinių romanų mėgėjams. Knygoje minimi istoriniai įvykiai, bet pats veiksmas sukasi apie imperatorienę, jos asmeninis požiūris, jos išgyvenimai. Parašyta tikrai ne sausai, tad skaitosi lengvai.
 3. 100%
  Nuostabi Kalėdų dovana, žinant, kad istoriniai romanai yra mėgstamiausias mano skaitomų knygų žanras. Pasakojimas apie tvirtą, kovojančią ir išmintingą moterį- Mariją Fiodorovną, paskutinio Rusijos imperatoriaus Nikolajaus motiną, Danijos princesę. Knygoje įdomiai pasakojama jos vaikystės, vedybų ir gyvenimo istorija: mergina tampa Rusijos imperatoriene, prisideda prie Romanovų didybės kūrimo. Jos gyvenimas pažymėtas ir daugeliu tragedijų netenkant vyro, vaikų, anūkų ir pamiltos šalies. Autorės sukurtas pasakojimas toks gyvybingas, kad tiesiog galvoje sukasi Sankt Peterburge matyti vaizdai. Tai yra vienas iš geriausių istorinių romanų.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...