Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 
-30%

Šafrano keliu

THE SAFFRON TRAIL

Rosanna Ley

Iš anglų k. vertė Regina Šeškuvienė,

480 p., kietas virš.,

23,5x14,3x3,4 cm,

Alma littera, 2017,

ISBN 9786090128411,

Prekės kodas 9786090128411.

Klubo kaina:
11,61
Knygyne:
16,59
Sutaupote:
4,98  (30% )

Nemokamas pristatymas Lietuvoje
perkant už 12,00 €

Knygų klubo nariams

  Į lentyną

Geriausi Komentarai

Rima
 
Labai patiko, lengvai skaitoma. Įtaigiai aprašomas Marokas.Taip ir norisi viską pamatyti ir išbandyti prieskonius.

Apie knygą

Kartą gyveno mergaitė, ji labai mylėjo šafraną. Jai patiko jo paslaptingumas, mįslingumas, o labiausiai – šafrano magija.

Dėl motinos mirties sielvartaujanti Nelė iš vyro Kalemo gauna netikėtą gimtadienio dovaną – kulinarijos kursus Maroke. Netekties skausmas priverčia suabejoti santuokos patvarumu, širdį slegia keista kaltė dėl mamos tragiškos mirties ir klausimai, kurie taip ir liko neatsakyti. Taro kortoms pranašaujant permainas, Nelė iš kaimiškojo Kornvalio iškeliauja į spalvingąjį ir chaotiškąjį Marakešą. Galbūt tyrinėjant Maroko virtuvės paslaptis jai pavyks daugiau sužinoti apie šafraną ir suprasti, kodėl jis buvo toks svarbus mamai? Gal net įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę atidaryti savą restoraną?

Kursuose ji susipažįsta su Eime – jauna fotografe, kurios netenkina susiklostę santykiai su draugu. Ji mėgina išpainioti sudėtingą savo šeimos istoriją, kurią stipriai paveikė ir Antrasis pasaulinis, ir Vietnamo karas. Abi moterys artimai susidraugauja, jos puikiai papildo viena kitą.

Skirtingi tikslai, išvilioję Nelę ir Eimę į tolimą kraštą, pastūmėjo „šafrano keliu“, vedė jas nuo senųjų miestų gatvelių labirintų ir marokietiško turgaus šurmulio iki Anglijos ir abiejų šeimų ištakų.

Romane pasakojami dabarties ir praeities įvykiai galiausiai susipina į vieną tobulą istoriją it ramiai tekanti upė.

Tarsi nukėlęs tadžino dangtį, po kuriuo burbuliuoja troškinys iš įvairiausių ingredientų, staiga atsiduri Maroke ir pasijunti ragaująs, girdįs ir jaučiąs šios šalies pulsą, o keliaudamas siauromis Maroko miestų gatvėmis užuodi ir šafrano dvelksmą.

 

Apie Rosanna Ley

Rosanna Ley – populiari anglų rašytoja, jau spėjusi išgarsėti ir užsienyje. Aplankytų šalių kultūros ir gamta įkvepia autorę kurti, tad pradėjusi nuo trumpų istorijų žurnalams R. Ley išsikėlė sau naują iššūkį - rašyti knygas. Autorės romanai išsiskiria meistriškai nutapytais svaiginančiais kraštovaizdžiais, aiškiai charakterizuotais moterų vaidmenimis bei mįslingai suregztu romantiniu siužetu.

Komentaras