Šafrano keliu

ISBN kodas: 9786090128411, EAN kodas: 9786090128411

THE SAFFRON TRAIL

Rosanna Ley

Vertinimas nėra galimas:
83% of 100
(įvertinimai 17)

EAN kodas: 9786090128411, ISBN kodas: 9786090128411, SKU: 000000000001111025, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 480, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2017-06-23, Formatas: 23,5x14,3x3,4, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Regina Šeškuvienė

Ypatinga kaina
14,34 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Kartą gyveno mergaitė, ji labai mylėjo šafraną. Jai patiko jo paslaptingumas, mįslingumas, o labiausiai – šafrano magija.

Dėl motinos mirties sielvartaujanti Nelė iš vyro Kalemo gauna netikėtą gimtadienio dovaną – kulinarijos kursus Maroke. Netekties skausmas priverčia suabejoti santuokos patvarumu, širdį slegia keista kaltė dėl mamos tragiškos mirties ir klausimai, kurie taip ir liko neatsakyti. Taro kortoms pranašaujant permainas, Nelė iš kaimiškojo Kornvalio iškeliauja į spalvingąjį ir chaotiškąjį Marakešą. Galbūt tyrinėjant Maroko virtuvės paslaptis jai pavyks daugiau sužinoti apie šafraną ir suprasti, kodėl jis buvo toks svarbus mamai? Gal net įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę atidaryti savą restoraną?

Kursuose ji susipažįsta su Eime – jauna fotografe, kurios netenkina susiklostę santykiai su draugu. Ji mėgina išpainioti sudėtingą savo šeimos istoriją, kurią stipriai paveikė ir Antrasis pasaulinis, ir Vietnamo karas. Abi moterys artimai susidraugauja, jos puikiai papildo viena kitą.

Skirtingi tikslai, išvilioję Nelę ir Eimę į tolimą kraštą, pastūmėjo „šafrano keliu“, vedė jas nuo senųjų miestų gatvelių labirintų ir marokietiško turgaus šurmulio iki Anglijos ir abiejų šeimų ištakų.

Romane pasakojami dabarties ir praeities įvykiai galiausiai susipina į vieną tobulą istoriją it ramiai tekanti upė.

Tarsi nukėlęs tadžino dangtį, po kuriuo burbuliuoja troškinys iš įvairiausių ingredientų, staiga atsiduri Maroke ir pasijunti ragaująs, girdįs ir jaučiąs šios šalies pulsą, o keliaudamas siauromis Maroko miestų gatvėmis užuodi ir šafrano dvelksmą.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 17)
TOP komentarai
 1. 100%
  Graži, spalvinga kvepianti Maroku istorija. Truputį apie meilę, truputį apie gyvenimo stebuklus. Skaitosi sklandžiai ir greitai.
 2. 100%
  Fantastiška knyga. Ne tik įdomus siužetas, veikėjai, bet daug įdomių faktų apie Maroką, šafraną. Niekada negalvojau, kad „gramui sudžiovintų šafranų gauti reikia net pusantro šimto krokų žiedų. Iš 4 hektarų surenkame 5 kg šafranų. Jis brangestis už auksą“. Geriama arbata su šafranu, pridedant cinamono ir medaus. Labai patiko tokia paprasta mintis „Žmogus turi susirasti vietą, kur jaustųsi ramus“.
 3. 100%
  Labai patiko istorija, neprailgo. Šeiminiai santykiai, istorija per kelias kartas, nuostabusis Marokas, paslaptys apie šafraną, virtuvės reikalai - turtingas romanas :)
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...