29%
29%
Nauja
Nauja

Šalininkas

The SYMPATHIZER

Viet Thanh Nguyen

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

Featured Product: Ne, SKU: 000000000002184414, EAN kodas: 9786094664892, ISBN kodas: 9786094664892, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 408, Leidimo metai: 2020-06-30, Formatas: 22,1x14,7x3,5, Knygyne: 19.29, Leidykla: Tyto alba UAB

Ypatinga kaina 13,78 € Knygyne 19,29 €

Sutaupote 5,51 € (29%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Gal aš ir esu tik pusiau azijietis, bet Amerikoje, kalbant apie rasę, yra arba viskas, arba nieko. Tu arba baltas, arba nebaltas.
Viet Thanh Nguyen – vietnamiečių kilmės JAV rašytojas, Pietų Kalifornijos universiteto profesorius. Pirmasis jo romanas „Šalininkas“ buvo nominuotas 14-ai premijų, iš jų gavo 8, daugiau nei 20 leidinių, įskaitant pačius įtakingiausius, jį paskelbė Metų knyga. 2016 m. pelnęs Pulitzerio premiją,  „Šalininkas“ tapo labiausiai aptariama knyga Amerikoje. 
„Šalininkas“ – tai bevardis pagrindinis veikėjas, maišyto kraujo intelektualas ir dvigubas agentas. Jis sąžiningai tarnauja slaptojoje proamerikietiškoje Pietų Vietnamo policijoje, ir drauge perdavinėja slaptas žinias savo vaikystės draugui Vietkongo ryšininkui. Jis tiki komunizmo idealais, tačiau užjaučia ir žmones, kuriuos pats išduoda ir pasmerkia mirčiai. Jis pernelyg subtilus, vidinis jo pasaulis per daug sudėtingas, kad galėtų priklausyti tik kuriai nors vienai pusei. Todėl jo siela ir tampa mūšio lauku, kuriame ne melas kovoja su tiesa, bet dvi tiesos kaunasi tarpusavyje. 
Karas eina į pabaigą, Pietų Vietnamo kariuomenės likučiai skubiai evakuojasi į JAV, o drauge su jais – ir herojus. Jam numatytas šnipo vaidmuo: sekti pogrindyje esančius revanšistus ir  pranešinėti apie emigrantų iš Vietnamo nuotaikas, tačiau realybėje viskas kur kas sudėtingiau.  
„Šalininkas“ – knyga apie nepaprastai sudėtingą asmenybę, žmogų, kuris nuo gimimo jautėsi esąs kitoks: susidvejinęs, priklausantis iš karto abiem kariaujančioms stovykloms, o iš tiesų – nė vienai. Apie žmogų, kuriam tenka gyventi, pasitelkus visą savo gudrumą ir išmonę, kad išvengtų siaubingo daugelio savo tautiečių likimo. Apie tapatybę, kuri kaip smėlis byra tarp pirštų, kai vienu metu esi abiejose pusėse. Apie užuojautą, kurią herojus jaučia ir tiems, kuriuos įskundžia, ir tiems, kurie kankina jį patį. Empatija svetimam skausmui čia virsta ne būdu pagerinti pasaulį, bet siaubingų piktadarybių pateisinimu. Sugebėjimas subtiliai jausti pasaulį virsta ne dovana, bet prakeiksmu. 
„Šalininkas“ – nepaprastai daugiasluoksnis, komiškas ir tragiškas, žiaurus ir pribloškiantis romanas. .    
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 100%

    Gili, protinga ir įžvalgi knyga, ne tik talentingai atskleidžianti dvilypio dvigubo agento, pilno abejonių ir kupino empatijos vidinį pasaulį, bet ir bandanti paaiškinti politinius, socialinius ir kultūrinius skirtumus tarp Rytų ir Vakarų, nestokojanti sveiko humoro, saviironijos ir itin vaizdingų palyginimų, dėl ko romanas tampa tikru literatūriniu delikatesu, vertinantiems kalbos turtingumą ir grožį.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...