32%
32%
Nauja
Nauja

Salynas

Archipel

Inger-Maria Mahlke

Vertinimas nėra galimas:
20% of 100
(įvertinimas 1)

SKU: 000000000002184578, EAN kodas: 9786094443336, ISBN kodas: 9786094443336, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Vokiečių, Originalo kalba: Vokiečių, Puslapių skaičius: 384, Leidimo metai: 2020-07-23, Formatas: 21,6x14,4x2,5, Knygyne: 18.99, Leidykla: SOFOKLIS, UAB , Vertėjas: Kristina Sprindžiūnaitė

Ypatinga kaina 12,99 € Knygyne 18,99 €

Sutaupote 6,00 € (32%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Dangus toks žydras, beveik baltas, kai Rosa sugrįžta į salą, į smarkiai nugyventą kadaise įtakingų Bernadočių namą. Rosa ieško. Ko – ji ir pati dar nelabai žino. Kurį laiką atrodo, kad gali tai rasti senajame name La Lagūnoje. O gal ten, kur durininko postas tebepriklauso Rosos seneliui Chulijui. Jam jau devyniasdešimt su trupučiu, jis savo kailiu patyrė pilietinio karo baisumus, buvo priverstas bėgti iš salos, vėl grįžo ir šiandien saugo paskutines duris į praeitį. Taip prasideda vis senesnius laikus atgaivinanti epizodų virtinė – ji aprėpia visą šimtmetį, kuriame gausu lūžių ir permainų, didelių lūkesčių ir mažų pergalių. Taip pažįstame žemės lopinėlį, kur viskas atsikovota iš gamtos, tą pusę, kurią išvysta retas turistas. 

„Salynas“ nukelia į Europos žemyno pakraštį – amžinojo pavasario salą Tenerifę, kur susipina kolonijinė ir XX a. Europos diktatūrų istorijos. Centre atsiduria trys skirtingoms socialinėms klasėms priklausančios šeimos, kelios jų kartos ir į pačius toliausius užmaršties klodus išstumtos Ispanijos praeities žaizdos. Įspūdingu kūrinį paverčia ryškios detalės – nekurortinius salos kampelius, dailininkų siurrealistų iškylas, Ispanijos konkistadorų, Britanijos ar Vokietijos užmojus, net miglą ir šviesą skaitytojas patirs tarsi leisdamasis lėktuvu: iš tolo galima tik spėti esant kontūrus, bet kuo labiau artėji, tuo aiškiau supranti, ką visą laiką matei.

Inger-Maria Mahlke (g. 1977) – pripažinta šiuolaikinė Vokietijos autorė, gimusi Hamburge, augusi Liubeke, o vasaras leidusi Tenerifėje. Debiutavo 2010 m. ir nuo to laiko apdovanota reikšmingomis literatūros premijomis. Svarbiausias įvertinimas – Vokietijos knygos premija už kūrinį „Salynas“: 2018 m. po penkerių metų pertraukos šia premija vėl buvo apdovanota moteris. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 20%
    Prisiverčiau perskaityti iki galo, bet gailiuosi net tų keliolikos eurų už šią knygą. Erzinantis stilius, matyt esu nepribrendusi premijų laureatų kūrybai. Apibendrintai pasakyčiau - nei pačiam skaityti, nei kitam perdovanoti. Skaitydama galvojau, kad užuojauta vertėjai.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...