50%
50%

Savanoris. Misija – sunaikinti Aušvicą. Tikra Witoldo Pileckio istorija

ISBN kodas: 9786090141786, EAN kodas: 9786090141786

The Volunteer. One Man, an Underground Army, and the Secret Mission to Destroy A

Jack Fairweather

Vertinimas nėra galimas:
94% of 100
(įvertinimai 13)
Nominuota!

ISBN kodas: 9786090141786, EAN kodas: 9786090141786, SKU: 000000000001112119, Puslapių skaičius: 496, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2020-08-11, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21,3x14,3x3,2, Knygyne: 18.99, Vertėjas: Nomeda Gudelienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
9,49 €
Knygyne
18,99 €

Sutaupote 9,50 € (50%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

#1 SUNDAY TIMES Bestseller


„Savanoris“ – tikra istorija, kaip Lenkijos pasipriešinimo kovotojas pateko į Aušvico koncentracijos stovyklą norėdamas ją sabotuoti, apie drąsius ir rizikingus jo bandymus perspėti Sąjungininkus apie beviltišką kalinių padėtį ir nacių planus, apie jo pastangas organizuoti kalinių pasipriešinimą ir, kol ne vėlu, prisišaukti pagalbą iš išorės.
Siekdamas išsiaiškinti tūkstančių į paslaptingą nacių koncentracijos stovyklą Reicho pasienyje patekusių žmonių likimą, trisdešimt devynerių metų lenkų pasipriešinimo kovotojas Witoldas Pileckis savo noru ryžosi drąsiai misijai – su suklastotais tapatybės dokumentais tyčia patekti į koncentracijos stovyklą, kad galėtų informuoti pogrindį, kas nutiko anksčiau į šią stovyklą patekusiems jo tautiečiams.
Vis dėlto informacijos rinkimas nebuvo vienintelis Witoldo tikslas: jis nusprendė organizuoti išpuolį iš vidaus – ten, kur vokiečiai mažiausiai to tikėjosi.
„Pileckis turbūt yra vienas iš mažiausiai žinomų Antrojo pasaulinio karo didvyrių <...> Ši knyga geriausiai atspindi nepaprastą jo gyvenimą.“
„Economist“


„Prikaustanti dėmesį.“
Simonas Sebagas Montefioras


„Neįtikėtina!“
„The Times“


Jackas Fairweatheris – buvęs Irako ir Afganistano karo reporteris, knygų „Pasirinkimo karas“ (A War of Choice) ir „Geras karas“ (The Good War) autorius. Jis vadovavo „Daily Telegraph“ Bagdado biurui, rengė vaizdo reportažus „The Washington Post“ iš Afganistano. Už straipsnius apie karą pelnė Britanijos spaudos apdovanojimą ir Užsienio spaudos klubo nominaciją. Gavęs išskirtinę prieigą prie anksčiau paslėptų dienoraščių, šeimos ir koncentracijos stovyklą išgyvenusių asmenų prisiminimų bei neseniai išslaptintų dokumentų, Jackas Fairweatheris atvertė išgyvenimo, keršto ir išdavystės tamsiausiu žmonijos istorijos laikotarpiu puslapį. Atskleisdamas tragišką Pileckio misijos baigtį, jis parodė, kad jo nesėkmė buvo nulemta ne Aušvice ar Berlyne, bet Londone ir Vašingtone.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 13)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai patiko
 2. 100%
  Tai viena stipriausiu ir idomiausiu knygu, kurias esu skaiciusi apie Ausvica.. Visos nuotraukos, Witoldo istorija, liudijimai ir pan yra kazkas vau. Tikrai rekomenduoju perskaityti visiems, kas domisi holokaustu, nes as sios knygos tikrai niekad nepamirsiu. Visiskas kosmosas!
 3. 100%
  Šiurpiausia skaityta knyga apie Aušvicą. Vien tos kalinių nuotraukos – kaip vaiduokliai, šmėžuodavę skaitant. O jau knygos ir Vitoldo gyvenimo baigtis... Paliko be žado, sukrėtė. Tai tik įrodo, kad teisybės pasaulyje yra labai labai mažai.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...