25%
25%

Šeštasis išnykimas: ne vien gamtos istorija

ISBN kodas: 9786094791291, EAN kodas: 9786094791291

The Sixth Extinction: an unnatural history

Elizabeth Kolbert

Vertinimas nėra galimas:
93% of 100
(įvertinimai 6)

SKU: 000000000002178085, EAN kodas: 9786094791291, ISBN kodas: 9786094791291, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 320, Leidimo metai: 2018-10-04, Formatas: 21x14,5x2,6, Knygyne: 16.29, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina 12,22 € Knygyne 16,29 €

Sutaupote 4,07 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jei norite suprasti, kodėl žmonės tokie pavojingi kitoms rūšims, įsivaizduokite brakonierių Afrikoje su „AK-47“, miškakirtį Amazonijoje su kirviu – ar, dar geriau, įsivaizduokite save su knyga rankose.

Per pastaruosius pusę milijardo metų planetoje įvyko penki masiniai rūšių išnykimai, kai gyvybės įvairovė Žemėje staiga smarkiai sumenko. Viso pasaulio mokslininkai šiuo metu stebi šeštąjį išnykimą, kuris gali būti pats pražūtingiausias įvykis nuo tada, kai, anot vienos iš teorijų, meteorito smūgis išnaikino dinozaurus. Ir šįsyk nelaimę nešame mes – homo sapiens.

Nepaprastai informatyvioje knygoje žurnalistė, Pulitzerio premijos laureatė Elizabeth Kolbert pasakoja, kaip ir kodėl keičiasi planetos gyvybė. Į vieną audinį ji supina skirtingų mokslo disciplinų tyrimus, nuostabių jau dingusių rūšių aprašymus ir pačios išnykimo sampratos istoriją: kaip, pažindami pasaulį, ėmėme suprasti jo kaitą, patį išnykimo faktą, jo priežastis ir padarinius.

Pateikdama itin svarių argumentų, autorė parodo, kaip fundamentaliai prie šeštojo išnykimo prisideda žmonija, ir skatina iš naujo apmąstyti esminį klausimą, ką reiškia būti žmonėmis.

Nuostabi knyga, kurioje labai aiškiai pasakoma, kad dideli, staigūs pokyčiai įmanomi. Jie vyko anksčiau, jie gali pasikartoti ir vėl.
Barack Obama

Apie nykstančius šios planetos sutvėrimus Kolbert geba rašyti pagauta poetinio šėlo, bet tikroji šios knygos stiprybė – mokslinis preciziškumas, platus istorinis kontekstas ir tiksli žmogaus sukeliamų padarinių planetai dokumentacija.
New York Times

Ši knyga iš esmės pakeis jūsų pasaulio suvokimą.
Seattle Times

Elizabeth Kolbert (Elizabetė Kolbert, g. 1961) – amerikiečių žurnalistė ir rašytoja, apdovanota daugeliu premijų už aplinkosaugos tyrimus. Antroji autorės knyga Šeštasis išnykimas 2015 m. laimėjo Pulitzerio negrožinės literatūros premiją, o Guardian 2017 m. ją išrinko viena svarbiausių visų laikų negrožinės literatūros knygų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 6)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga pasakojanti apie rūšių išnykimą, priežastis. Pasakojimas įdomus, pateikiama daug pavyzdžių, įvairių teorijų paaiškinančių išnykimo priežastis.
  Knyga verta paskaityti, norintiems praplėsti akiratį.
 2. 100%
  Paprasta ir geniali knyga, kuri privertė į pasaulį pažiūrėti kitomis akimis. Praplečia akiratį ir turtina suvokimą!
 3. 100%
  Žinote, o viskas nėra taip blogai, kaip įsivaizduojame. Yra kiek blogiau.

  Tik ir trokštu su Jumis aptarti visas perskaitytas detales. Visas naujienas, su kuriomis susidūriau. Taip, daug ką galimai prisiminsite iš mokyklos laikų, tačiau aš pats buvau pakankamai prastas mokinys, žinios galvoje užsilikdavo neilgai. Pavyzdžiui, atrodo tik šiandien sužinojau, kad anksčiau, kai buvome viena graži plokštė, vadinoma „Pangėja“. Hm ..

  Bet, ar žinote ir įsivaizduojate, kas galėtų būti „Naujoji Pangėja“?

  Šioje knygoje yra be proto daug detalių, kurios svarbios ir atkreiptinos. Taip ir norėčiau paspausti mygtuką, kuris leidžia išdėstyti skirtingus teiginius papunkčiui. Tačiau ne iš manęs turėtumėte išgirsti tai, o iš autorės Elizabeth Kolbert, kuri praleido tikrai nemažai laiko ir energijos tam, kad galėtų mums papasakoti apie tai, kas vyksta ir kaip atrodo pasaulis už mūsų akiračio.

  Apie tai, su kokiomis problemomis susiduria mums visiems gerai pažįstamos varlės (žinojote, kad jos dažnai patiria širdies smūgį?)?;
  Kokią įtaką mūsų pasauliui turi Jupiterio ir Saturno gravitacijos?;
  Kuriose Žemės vietose iki šiol yra įspaudų nuo paskutinio apledėjimo proceso ir iki šiol vyksta atsigavimas?;
  Ir Antarktidoje buvo/yra ne tik ledo, bet ir tai, kas tinkama šiltų šalių klimatui?;
  Kokie buvo prieš tai įvykę penki išnykimai mūsų planetoje?;
  Šikšnosparniai, kur Jūs? Sliekai, iš kur Jūs? Varnėnai Amerikoje, kaip? Kas tiek „baltaodžių pėdsakai“?;
  Apskritai, kas vyksta?

  Nei istorija, nei romanas, bet ir ne mokslinis traktatas. Prisipažinsiu, daug ką sužinojau kaip naują faktą, daugelį vietų ir prisiminiau, tačiau daug kam naudojau ir papildomą informacijos šaltinį – internetą. Ir tikrai ne dėl to, kad pačioje knygoje tai būtų pateikta pernelyg probrėkšmais, o todėl, kad norėjau vizualizuoti, išplėsti akiratį tam tikromis temomis labiau. Didelė vertybė, kai knyga pateikia ne tik koncentruotą informaciją, bet ir leidžiasi į diskusiją su pačiu skaitytoju. Ir domėtis papildomai nėra blogai, atvirkščiai!

  Taip, tikrai žinojau, kad koralai yra nepaprastai svarbus ir didingas organizmas mūsų planetoje, tačiau niekada nežinojau, koks ypatingas veiksmas įvyksta vieną kartą metuose ypatingu laiku ypatingomis aplinkybėmis.

  Autorė turėjo užmojį pademonstruoti, kurioje šiuo metu mes stadijoje esame. Priminti tai, su kuo buvome susidūrę ir tai, kas jau galimai vyksta. Daugybė hipotezių, mokslo daktarų, gamtos atstovų ir kitų asmenybių, su kuriais ji leidosi į daug ką parodysiančią kelionę.

  Kartais pasižymiu siauraprotiškumu. Tik perskaičius knygą pasidarė aišku, kad filmo pavadinimas „Juros periodo parkas“ nėra apie mums gerai pažįstamą jūrą , o apie baisų momentą, kai nuo žemės paviršiaus buvo šluojama didžioji gyvūnijos ir augalijos dalis.

  Tarp kitko, trumpas momentas, pasiskolintas iš knygos – ir aš kartais norėčiau kalbėti apie „augalus taip, kaip kiti – apie kino žvaigždes. Vieną medį jis pavadino „charizmatišku“. Kiti buvo: „mirk iš juoko“, „trenktas“, „gudrus“, „sumanus“ ir „nuostabus“.“ Ir pritariu C. Darwinui – tarp manęs ir kitų organizmo skirtumo nėra. Aš nesu reikšmingesnis.

  Visada skeptiškai žiūrėjau į rūšiavimą. Tikėjau jo prasmingumu, tačiau abejojau, kad po manęs tie, kas apsiims išvežti šiukšles, tęs mano pradėtą darbą. Ką jau kalbėti apie tai, kad tam nebuvo vietos – rūšiavimo konteinerių. Ir prieš kelias savaites priešais namus „įkasė“ rūšiavimui skirtas šiukšliadėžes. Sukūrė sąlygas rūšiuoti, tad kitą dieną namuose virtuvės patalpas okupavo daugybė skirtingų maišelių ir dėžių, kurie padėtų rūšiuoti. Nors daugelis dalykų vyksta lėtai, tačiau pokyčius galima pradėti ir nuo savęs nelaukiant.

  Rekomenduoju visiems, kas domisi, tiki ir myli mūsų planetą - juokiasi ir verkia, giria ir peikia, jaučia dėkingumą ir nuostabą. Jeigu mėgstate diskusijas ne tik su šalia esančiais, bet ir su savimi pačiais. Stebėsitės, atrasite, pyksite ir, tikiu, šypsositės ir imsitės.

  „Šeštasis išnykimas“ – sveikas ir teisingas požiūris į tai, kas buvo nutikę ir tai, link ko mes kryptingai judame.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...