18%
18%

Šiaurės Sachara. Romanas apie pamirštąją Kuršių Neriją

Rokas Flick

Vertinimas nėra galimas:
95% of 100
(įvertinimai 17)
Nominuota!

ISBN kodas: 9786090120842, EAN kodas: 9786090120842, SKU: 000000000001110475, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 392, Leidimo metai: 2015-10-23, Formatas: 23,5x14,3x3,5, Knygyne: 10.99, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 9,01 € Knygyne 10,99 €

Sutaupote 1,98 € (18%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Rokas Flick (iki 1989 m. Rokas Alvydas Liaukonis) – Lietuvos ekonomistas, habilituotas socialinių mokslų daktaras, profesorius, rašytojas. Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2014 m. Skaitytojui gerai žinomas kaip romanų „Paskutinis traukinys“ ir „Emma, pastoriaus duktė“ autorius. Tarptautinio literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį...“ konkurse 2012 m. už  romanus „Šiaurės Sachara“ ir „Paskutinis traukinys“ jam įteikta Prozos nominacija.
2015 m. – Ievos Simonaitytės premija už romaną „Emma, pastoriaus duktė“.

„Šiaurės Sachara“ – romanas apie XIX a. pabaigos–XX a. pirmosios pusės Rytų Prūsijos ir Klaipėdos krašto šviesuomenės gyvenimą. Pagrindinis veikėjas Martynas Lukeitas, lietuvaitės Urtės ir prancūzų belaisvio karininko Mišelio Benua sūnus, – talentingas dailininkas impresionistas. Tuo laiku Nida, kurioje vyksta didžioji dalis romano veiksmo, buvo tapusi intelektualų ir menininkų susibūrimo vieta. Pasakojama apie garsųjį Nidos „tapytojų rojų“, klestėjusį iki pat 1945 metų sovietų okupacijos. Čia, nuošaliau nuo didžiojo pasaulio, verda gyvenimas – mezgamos pažintys, gimsta meilė, netyla kūrybiniai ginčai. Bet veiksmo erdvė neapsiriboja pajūrio kraštu – nusikeliama ir į Europą, į Paryžių. O per vienišiaus menininko Martyno Lukeito gyvenimą parodomi ir pasaulį sukrėtę įvykiai.

Daugelis knygos epizodų skamba autentiškai, tarsi autorius būtų dalyvavęs Hitlerio sutikime Klaipėdoje, regėjęs badaujančių prancūzų belaisvių stovyklą Nidoje, rusų lėktuvų bombarduojamus karo bėglius ant Kuršmarių ledo. Tai subtilus intriguojantis romanas, lėtą veiksmo tėkmę sukrečiantis tragiškais įvykių proveržiais, praturtinantis mūsų atmintį ir suvokimą apie tolstančią užmarštin Prūsiją.

Eugenijus Ignatavičius

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 17)
TOP komentarai
 1. 100%
  Patinka Roko Flick knygos, kaip ir kitomis, taip ir šia knyga nenusivyliau.
 2. 100%
  Dar vienas lietuviškas istorinis romanas, man tikras atradimas, nes visada domino Klaipėdos krašto, Prūsijos ir Kuršių nerijos istorija. Gal ir dėl to, kad be galo patinka Kuršių Nerija ir yra giminystės ryšių su Lietuvos vokiečiais. Dailininko impresionisto Martyno Lukeito, prancūzo ir prūsės sūnaus, gyvenimas, besitęsiantis per Kuršių neriją, Prancūziją, Vokietiją, Karaliaučių, Gumbinę, Memelį persipin su istoriniais įvykiais: dviem pasauliniais karais, Prūsijos žlugimu. Įdomu skaityti apie XIX a. pab.–XX a. pirmosios pusės Rytų Prūsijos ir Klaipėdos krašto šviesuomenę.
 3. 100%
  Puiki, nuostabi, įdomi, jaudinanti istorija. Labai labai patiko. Jei turėčiau tokią prabangą patikusias knygas skaityti po keletą kartų, tai ši būtų pati skaitomiausia.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...