20%
20%

Siegfried Immerselbe atsijaunina

ISBN kodas: 9785415025718, EAN kodas: 9785415025718

Ignas Šeinius

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)

SKU: 000000000002182496, EAN kodas: 9785415025718, ISBN kodas: 9785415025718, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 256, Leidimo metai: 2019-11-12, Formatas: 20,7x13,6x2,6, Knygyne: 13.59, Leidykla: Leidykla Vaga UAB

Ypatinga kaina 10,87 € Knygyne 13,59 €

Sutaupote 2,72 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Anotacija:

Turi galutinai nukirsti saitus su savo vakardiena. Jei paliktumėm Tamstai bent dalį praeities atminimų ir inpročių, žymiai pasunkėtų mūsų didelis uždavinys. Nes žinai, Tamsta, kas mus daugiausiai sendina? Inpročiai, inkibimas in atsiminimus, prisijaukinimas prie aplink mus užsistovėjusios aplinkos.
Prof. Gonzano

Igno Šeiniaus tarpukariu (1934 m.) išleistas mokslinės fantastikos romanas „Siegfried Immerselbe atsijaunina“ – tai ankstyva, pranašiška ir satyriška polemika su Hitlerio Vokietijoje gimstančia nacizmo ideologija. 
Pagrindinis romano veikėjas Siegfriedas Immerselbe – Miuncheno „Naujojo Antropologijos Muziejaus“ direktorius, antropologijos profesorius, tikrų tikriausias nacionalsocializmo ir rasizmo ideologas. Tačiau po profesoriaus Gonzano pasiūlytos atjauninimo operacijos, kurios metu jam įleidžiama jaunos žydės hormonų, vyro mąstymas visiškai pasikeičia. Trisdešimčia metų atjaunėjęs ir žydiškais bruožais apdovanotas profesorius supranta, kad tautinė ir rasinė neapykanta – yra didžioji šių laikų pasaulio rykštė. Pasilikęs Italijoje Siegfriedas nusprendžia parašyti knygą „Pamatai naujai žmonijai“. Vis dėlto šias naujienas išgirdusi Vokietijos vyriausybė uždraudžia jam grįžti į tėvynę, kol vėl netaps grynu arijumi. Nors Siegfriedo veikalas išleidžiamas visose pasaulio šalyse, Vokietijoje jis lieka nepripažintas. Negana to, pagrindinis veikėjas įsimyli žydaitę Salomę, tačiau merginos tėvas nesutinka palaiminti jų santuokos, nes ši suteršianti žydiškos šeimos tradicijas...

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 100%
    Nuostabi knyga, negaliu patikėti, kad mokykloje verčia skaityti Šeiniaus "Kuprelis", o ne šią. Šioji atrodo daug kartų vertesnė būti pristatyta vaikams, naudingesnė šimteriopai. Puiki tarpukario satyra, ironiška, subtili, įtraukianti. Nacionalsocialistas profesorius, rasizmo ideologas, arijų žemės garbintojas, kurio akimis žydai yra kenkėjai ir jo garbingos žemės teršėjai. Visų gerbiamas, nudirbęs daug "naudingo" darbo savo tautai. Tačiau susenęs, ir vieno nemalonaus nutikimo metu supratęs, kad jam laikas atsijauninti, nes dar daug darbų nenudirbtų savo tėvynės labui. O nutinka taip, kad atsijauninti pavyksta, net 30 metų, tačiau įgauna žydo bruožų, ima mąstyti priešingai nei prieš atsijauninimą, deja, savo tautai ir valstybei toks jis jau nebereikalingas. Labai įdomus kūrinys, puikiai parodoma rasizmo beprasmybė, įsitikinimai. Puikus antras šansas Ignui Šeiniui, nes po "Kuprelio" maniau, kad net nebežvelgsiu į jo kūrybą. Atrodo labai naujas kūrinys, net keista, kad iš tiesų parašytas 1934.
  2. 80%
    Puiki knyga! Mokykloje su Šeiniaus kūryba santykiai buvo nekokie, tačiau, praėjus jau nemažai metų, nusprendžiau suteikti jam šansą. Ypač sudomino tai, kad ši knyga - fantastinė satyra. Labai įdomu, perskaičiau dviem prisėdimais! Įdomus siužetas, tiesa, reikėjo šiek tiek laiko priprasti prie rašymo stiliaus, bet įpratus puslapiai verčiasi vienas po kito, vis norisi sužinoti, kaip klostysis reikalai Siegfriedui. Malonus vėjo gūsis lietuvių literatūroje, puikiai tiks tiems, kas ieško kažkokio kitokio skaitinio, kitokio pojūčio.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...