18%
18%

Sielos paveikslas

Vytautas Mačernis

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786090121047, EAN kodas: 9786090121047, SKU: 000000000001110367, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 272, Leidimo metai: 2015-10-23, Formatas: 20x12,5x1,4, Knygyne: 6.89, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 5,65 € Knygyne 6,89 €

Sutaupote 1,24 € (18%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Vytautas Mačernis (19211944) – dramatiško likimo Lietuvos poetas, intelektualas, mąstytojas. Naujoje rinktinėje „Sielos paveikslas“ skelbiami poeto eilėraščiai, esė, pamąstymai tautinės savimonės, žemaitiškojo mentaliteto klausimais. Greta eilėraščių ir dienoraščių publikuojami subtilūs poeto laiškai draugui ir mylimajai. Juose juntamas intymus poeto balsas, kuris kreipiasi ne tik į adresatą, bet  ir kiekvieną iš mūsų – jautrų skaitytoją, dar nepraradusį ryšio su gimtąja žeme, kalba ir tautos kultūra.

Tėvynė ir laisvė, sava tapatybė – pagrindiniai motyvai Vytauto Mačernio minčių partitūroje. Viskas labai gyva, pulsuoja jauno žmogaus dvasia. Amžinosios meilės ir mirties linijos, kaip du pradai, galiausiai susijungia tarpusavyje.

Sakoma, ryškiausia žvaigždė, prieš užgesdama, dega karščiausiai. Vytauto Mačernio blyksnis buvo trumpas, bet labai ryškus. Savo poezijoje jis spėjo nušviesti kai ką labai svarbaus, ontologiško – gimtinės namų vizijas, vaikystės potyrius, tėvų, protėvių, archetipinį namų, kaip mikrokosmo, pasaulį. Skvarbus, gilus yra V. Mačernio žvilgsnis. Jo akys, žvelgiančios į laukuose dirbančius žmones, leidžia prasismelkti pro pavargusius kūnus, pamatyti juos nuauksintus saulės, švytinčius. Jautri klausa leidžia išgirsti pavargusių širdžių plakimą.

Dienoraščiuose ir laiškuose poetas  pasinėręs į filosofiją ir refleksijas, ieškantis savo būties prasmės. Svarbus tautiškumo – kaip identiteto, savųjų šaknų, lietuvybės, kuriančio laisvo ir nepriklausomo žmogaus – klausimas. Kartu juntama rezignacija, liūdesys, filosofo Osvaldo . Spenglerio skelbto  Europos saulėlydžio atšvaitai.

Vytauto Mačernio kūrybinis palikimas išlaiko Tikėjimą, Viltį, Meilę ir rudeninį lengvos nostalgijos kvapą.

Vainius Bakas

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 100%
    Kai liūdna, visada skaitau poeziją, o Vytauto Mačernio eilės lyg atgaiva ir poilsis nuo visų gyvenimo problemų!
  2. 100%
    Labai džiugu, kad buvo išleista ši knygelė. Mačernis mano vienas mylimiausių rašytojų, tad nenuostaabu, kad ši knyga buvo super!
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...