ŽEMA KAINA

Šiltinė

ISBN kodas: 9786094793134, EAN kodas: 9786094793134

Fever

Mary Beth Keane

Vertinimas nėra galimas:
84% of 100
(įvertinimai 42)

ISBN kodas: 9786094793134, EAN kodas: 9786094793134, SKU: 000000000002183646, Puslapių skaičius: 400, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2020-04-17, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 21x14,5x2,9, Knygyne: 17.99, Vertėjas: Vytautas Petrukaitis, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
11,74 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Jie vadino ją Mikrobų Moterimi. Šiltininke Mere.

Bėgdama nuo skurdaus ir nepakeliamai sunkaus gyvenimo Airijoje, Merė Melon atvyksta į Niujorką. Užsispyrusi, ryžtinga ir pasitikinti savo jėgomis, sunkiu darbu ji prasiskina kelią į Niujorko aukštuomenės namus ir netrukus tampa visų gerbiama virėja. Tačiau tarnaudama vis kitiems šeimininkams, Merė nė neįtaria, kad paskui ją driekiasi vidurių šiltinės nešamos mirties šleifas. 

Susekta ir įkalinta užkrečiamųjų ligų pacientams skirtoje izoliuotoje saloje, visuomenės akyse Merė – mirtį sėjantis monstras, o gydytojams ji – sensacingas atradimas, kad užkratą platinantis žmogus pats niekada nepasijunta prastai. Ir iš tiesų Merė nesijaučia serganti, todėl medikų ir visuomenės veiksmai jai atrodo neteisingi. Ji negali susitaikyti su nelaisve, slegiančia vienatve ir viešu pažeminimu. Tik ne po to, kai dėl visko teko taip sunkiai kovoti.  

„Tai savita vienos moters atgailos istorija ir liudijimas, kokia stipri gali būti valia ir nenoras pripažinti to, kas sunkiai suvokiama. Tačiau saviapgaulei susidūrus su neišvengiama realybe, visos viltys subyra į šipulius.“
New York Times Book Review

„Įsibaiminusios XX a. pr. visuomenės akyse demonizuota Šiltininkė Merė pagaliau įgauna kūną ir kraują, tikras, žemiškas emocijas.“
LIBRARY JOURNAL

Mary Beth Keane (Merė Bet Kyn, g. 1977) – airių kilmės amerikiečių rašytoja. 2005 m. Virdžinijos universitete ji įgijo Vaizduojamojo meno magistro laipsnį. „Šiltinė“ – antroji autorės knyga, paremta tikra XX a. pradžioje Niujorke gyvenusios Mary Mallon, geriau žinomos Šiltininkės Merės vardu, istorija. 2017 m. „BBC America“ paskelbė žinią, kad pagal knygą kuria mini serialą, Merės vaidmenį atliks aktorė Elisabeth Moss.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 42)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai gera. Lengvai skaitoma knyga. Pagrindinė veikėja mane kartais erzino. Bet pati knyga labai patiko
 2. 100%
  Įtraukė nuo pat pradžių! Ir nors visas veiksmas prasideda 1907-aisiais, masinis užkrėtimas, karantinas dar įdomiau “suskamba” šiandien. Aišku karantinas visai kitoks - Merę Melon ištremia į izoliuotą Šiaurinio Brolio salą tyrinėjimams, kurie užsitęsia gerokai ilgiau nei tikėjosi ji. Kur ji spėja ne tik perskaityti visas ligoninės bibliotekoje esančias knygas.
  Rekomenduoju!
 3. 100%
  Įdomi knyga, tokia netradicinė istorija, paremta tikrais faktais. Ypač aktuali, nes mes taip pat panašioje situacijoje: ekstremali situacija, kovidas. Kaip Merė, taip ir mes turėjome izoliuotis, gyventi ne taip kaip pripratę.Šiltinė- užkrešiama liga, kuri kaip ir kovidas labai plito. Galą, kad ji sugriovė Merei gyvenimą.Ir kaip toj patarlėje ,,šuo ir kariamas pripranta", taip ir Merė susitaikė su savo likimu.Galima išgyventi net ir nemaloniomis aplinkybėmis.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...