Silva Rerum

ISBN kodas: 9789955234937, EAN kodas: 9789955234937

Silva Rerum

Kristina Sabaliauskaitė

Vertinimas nėra galimas:
91% of 100
(įvertinimai 175)
Nominuota!

SKU: 000000000002141097, ISBN kodas: 9789955234937, EAN kodas: 9789955234937, Puslapių skaičius: 285, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Leidimo metai: 2011-09-14, Formatas: 22x15x2,8, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
11,02 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Silva Rerum - lotyniškai „daiktų miškas" - taip vadinta XVI-XVIII a. populiari, iš kartos į kartą perduodama Lietuvos bajorų „šeimos knyga", kur, be tokių reikšmingų gyvenimo įvykių kaip gimimo, vestuvių ir mirties datos, būdavo įrašomos ir įvairiausios sentencijos, eilėraščiai, patarlės, per iškilmes sakyti tostai, sveikinimo kalbos ir panegirikos. Tad ko baiminasi Jonas Motiejus Norvaiša kiekvieną kartą, kai atsiverčia šeimos silvą ir ima plunksną į rankas? Kristina Sabaliauskaitė, atgaivindama istorinio romano žanrą Lietuvoje, skaitytoją talentingai perkelia tiesiai į LDK XVII a. vidurio bajorišką atmosferą - su autentiškomis audinių faktūromis, spalvomis,brangakmenių žėrėjimu, patiekalų skoniais ir kvapais - ir dovanoja tikrą kelionę laike.Net ir abejingi istorijai neturėtų likti abejingi šiai knygai.Ji - kiekvienam, kuris kada nors buvo įsivėlęs į gatvės muštynes, norėjo pasiųsti viską ir visus po velnių ar tiesiog bijojo būti prarytas kasdienybės liūno; kiekvienam, kuris kada nors bandė žvelgti baimei tiesiai į akis, buvo išgąsdintas netikėtai išsipildžiusios slapčiausios svajonės ar abejojo savimi.Užvertę šios knygos paskutinį puslapį jūs visiškai kitomis akimis žvelgsite į Žemaitijos girias, Vilniaus gatves ir nekaltai čirškiančius žvirblius. O galbūt net pradėsite kišenėje prietaringai nešiotis mažytį veidrodėlį - dėl visa pikta...Jūsų rankose - pirmasis žinomos žurnalistės, menotyrininkės, dr. Kristinos Sabaliauskaitės romanas. Studijuodama Baroko dailės istoriją Kristina Sabaliauskaitė nemažai laiko praleido Lietuvos ir Europos archyvuose prie XVII amžiaus istorinių šaltinių - laiškų, memuarų, testamentų, raštų, aprašų, iš kurių, pasak jos, „tiesiog veržėsi ano meto aistros, konfliktai, likimai ir istorijos, kurių nesugalvotų nė lakiausia fantazija." Visa tai ji supina į magišką, įtraukiantį, trilerio tempo Silva Rerum pasakojimą, kuriame fatališka meilės istorija pinasi su detektyvo elementais, o į būties įtampas žvelgiama patyrusia akimi ir dažnai - su šiai autorei būdingu subtilaus humoro ir ironijos žiupsniu.


Visą knygų seriją rasite čia >>

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 175)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi knyga. Išsamus to laikmečio aprašymas. Knyga sunkiai skaitosi, tačiau labai įtaigi ir įtraukianti. Pradėjus skaityti norisi ją ir pabaigti. Ačiū autorei už išsamią kelių šeimų, kartų gyvenimo silvą.
 2. 100%
  Įsimintiniausia knygos dalis? Tiesiog užburiančiai aprašytas pirmasis Jono Kirdėjaus Bironto ir Uršulės Norvaišaitės akių kontaktas! Šiaip, knygą pradėjau skaityti dar balandį, perskaičiau 60psl ir padėjau į šalį, bet pradėjus skaityti dabar pažvelgiau visai kitomis akimis.
  Išties puikiai perteiktas laikmetis. Įdomi istorija. Ir tikrai vertas dėmesio kūrinys. O labiausiai į prisiminimus nuguls Jono ir Uršulės lemtis.
  Negaliu nepaminėti, kokio ilgumo sakiniai, po puslapį ir daugiau! Bet tas visai nekliudo.
 3. 100%
  Ypatinga knygą, nukelia į aprašomus laikus, paliko didelį įspūdį!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...