20%
20%
TOP
TOP

Silva Rerum

Silva Rerum

Kristina Sabaliauskaitė

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 150)
Nominuota!

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9789955234937, ISBN kodas: 9789955234937, SKU: 000000000002141097, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 285, Spalvingumas: Nespalvotas, Leidimo metai: 2011-09-14, Formatas: 22x15x2,8, Knygyne: 16.99, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina 13,59 €
Knygyne 16,99 €

Sutaupote 3,40 € (20%)

Išparduota

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Silva Rerum - lotyniškai „daiktų miškas" - taip vadinta XVI-XVIII a. populiari, iš kartos į kartą perduodama Lietuvos bajorų „šeimos knyga", kur, be tokių reikšmingų gyvenimo įvykių kaip gimimo, vestuvių ir mirties datos, būdavo įrašomos ir įvairiausios sentencijos, eilėraščiai, patarlės, per iškilmes sakyti tostai, sveikinimo kalbos ir panegirikos. Tad ko baiminasi Jonas Motiejus Norvaiša kiekvieną kartą, kai atsiverčia šeimos silvą ir ima plunksną į rankas? Kristina Sabaliauskaitė, atgaivindama istorinio romano žanrą Lietuvoje, skaitytoją talentingai perkelia tiesiai į LDK XVII a. vidurio bajorišką atmosferą - su autentiškomis audinių faktūromis, spalvomis,brangakmenių žėrėjimu, patiekalų skoniais ir kvapais - ir dovanoja tikrą kelionę laike.Net ir abejingi istorijai neturėtų likti abejingi šiai knygai.Ji - kiekvienam, kuris kada nors buvo įsivėlęs į gatvės muštynes, norėjo pasiųsti viską ir visus po velnių ar tiesiog bijojo būti prarytas kasdienybės liūno; kiekvienam, kuris kada nors bandė žvelgti baimei tiesiai į akis, buvo išgąsdintas netikėtai išsipildžiusios slapčiausios svajonės ar abejojo savimi.Užvertę šios knygos paskutinį puslapį jūs visiškai kitomis akimis žvelgsite į Žemaitijos girias, Vilniaus gatves ir nekaltai čirškiančius žvirblius. O galbūt net pradėsite kišenėje prietaringai nešiotis mažytį veidrodėlį - dėl visa pikta...Jūsų rankose - pirmasis žinomos žurnalistės, menotyrininkės, dr. Kristinos Sabaliauskaitės romanas. Studijuodama Baroko dailės istoriją Kristina Sabaliauskaitė nemažai laiko praleido Lietuvos ir Europos archyvuose prie XVII amžiaus istorinių šaltinių - laiškų, memuarų, testamentų, raštų, aprašų, iš kurių, pasak jos, „tiesiog veržėsi ano meto aistros, konfliktai, likimai ir istorijos, kurių nesugalvotų nė lakiausia fantazija." Visa tai ji supina į magišką, įtraukiantį, trilerio tempo Silva Rerum pasakojimą, kuriame fatališka meilės istorija pinasi su detektyvo elementais, o į būties įtampas žvelgiama patyrusia akimi ir dažnai - su šiai autorei būdingu subtilaus humoro ir ironijos žiupsniu.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 150)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi knyga. Iš pradžių sunkiai sekėsi skaityti, nes nebuvo dialogų ir pats stilius labai sudėtingas, bet įpusėjus buvo sunku atsitraukti nuo jos.
 2. 100%
  Visos keturios knygos puikios. Labai daug kam rekomendavau, o jie man už tai paskui dėkojo. Sabaliauskaitės romanai tapo kokybiškos ir intrigiojančios literatūros sinonimu.
 3. 100%
  Ko gero Kristinos Sabaliauskaitės "Silva Rerum" knygų serijos labai pristatinėti nereikia. Iš tikro gėda sakyti, tačiau apie šias knygas sužinojau visai neseniai. Pirmąją dalį nusipirkau su mintimi, kad jei paliks gerą įspūdį, nusipirksiu ir likusias, na o jei ne - bus puiki proga po šitiekos metų apsilankyti bibliotekoje. Taigi, perskaičiau, susižavėjau ir grįžusi į Lietuvą pildysiu savo namų biblioteką keturiomis šios nuostabios lietuvių rašytojos knygomis.

  Nuostabus Kristinos Sabaliauskaitės "Silva Rerum I" istorinis romanas. Šio pavadinimo reikšmė - šeimos knyga, šiuo atveju aprašoma XVII a. Lietuvos laikotarpis, Norvaišų šeimos gyvenimas. Šios dalies pradžioje tik truputį užsimenama apie siaubingą kazokų išpuolį Vilniuje. Pagrindinė istorija yra Norvaišų gyvenimas po to, kai jiems pavyko pabėgti iš Vilniaus į Milkantus, išvengti kazokų žiaurumo ir kurtis savo šeimos gyvenimą toli nuo viso siaubo. Tačiau Norvaišų dvyniai užaugo ir mažuose Milkantuoe vaikams pasidarė per ankšta kurti savo ateitį ir sulaukę 16 grįžo laimės ieškoti į savo vaikystės miestą, Lietuvos sostinę, po kazokų atsigaunantį Vilnių. Sostinėje Norvaišaičiai sutinka žmonių, kurie netikėtai apverčia jų gyvenimą aukštyn kojom.

  Be kita ko, ši knyga smulkiai nupasakoja to meto Vilnių: žmonių kultūrą, miesto architektūrą, istoriją, mokslo suvokimą, tikėjimo svarbą. Skaitant "Silva Rerum" puikiai galima visus aprašomus vaizdus pieštis mintyse.

  Reziume - tai NUOSTABUS lietuvės kūrinys su paslaptimis, meile, Lietuvos XVII a. vidurio gyvenimo visuma. Ši knyga tapo bestseleriu Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje. Turim kuo didžiuotis ir belieka tikėtis, kad išauš tokia diena, kai kino industrijoje atsiras pakankamas biudžetas ekranizuoti šiuos puikius kūrinius.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...