35%
35%
TOP
TOP

Silva rerum III

ISBN kodas: 9789955237525, EAN kodas: 9789955237525

Kristina Sabaliauskaitė

Vertinimas nėra galimas:
87% of 100
(įvertinimai 125)
Nominuota!

SKU: 000000000002155834, ISBN kodas: 9789955237525, EAN kodas: 9789955237525, Puslapių skaičius: 320, Leidimo metai: 2014-02-26, Viršelio tipas: Aplankas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 22,3x15,4x3, Knygyne: 16.99, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
11,02 €
Knygyne
16,99 €

Sutaupote 5,97 € (35%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Silva rerum III tęsia Norvaišų šeimos sagą – skaitytojas nukeliamas į XVIII amžiaus vidurį, kai vieną turtingiausių laikotarpių išgyvenančią Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę drebino ne epidemijos ar karai, bet kai kas pavojingesnio: intrigos, korupcija ir vidinis irimas. Tai pasakojimas apie dekadentišką rokoko laikotarpį, dažnai vadinamą „sutemomis prieš Apšvietą“, o romano istorinių personažų likimai pranoksta net lakiausią vaizduotę.

Petras Antanas iš Milkantų Norvaiša, Kazimiero anūkas ir Jono Izidoriaus sūnus, vadovaujasi vien faktais bei skaičiais, gyvena pritekliuje ir mėgaujasi įtaka, tačiau jam lemta tapti Radvilų šeimos dramos liudininku ir patikėtiniu. Ar gali padėti sveikas protas, kai įvykiai pasisuka nevaldoma linkme, o herojai, pasitelkę Kabalą bei alchemiją, siekia pabėgti nuo tikrovės ir peržengti ribas, už kurių – aistrų tamsa ir metafizinė nežinomybė?

Rašydama trečią Silva rerum dalį Kristina Sabaliauskaitė rėmėsi tikrais įvykiais ir biografijomis – visa tai įpinama į magišką pasakojimą apie šeimos paveldą, Vilnių ir Nesvyžių, tikrovę ir pasąmonę, judaizmą ir libertinus, architektūrą, teatrą ir ugnies stichiją.

 

Menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės istorinių romanų ciklas Silva rerum – neabejotinai vienas reikšmingiausių pastarųjų metų įvykių lietuvių literatūroje. Pirmoji dalis 2008-aisiais pelnė Jurgos Ivanauskaitės premiją, buvo įtraukta į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką ir 2009 m. skaitytojų išrinkta Metų knyga. Antrasis romanas, tęsiantis garsios Lietuvos giminės Norvaišų istoriją, Silva rerum II taip pat tapo Metų knyga, o autorė 2011 m. apdovanota Šv. Kristoforo statulėle už Vilniaus atspindžius literatūroje. Pagal istorinius romanus rengiamos literatūrinės ekskursijos. 2012 m. pasirodė trečioji Kristinos Sabaliauskaitės knyga – bestseleris apsakymų rinkinys Danielius Dalba & kitos istorijos.

 

Autorė rašo meistriškai. <…> Tas, kuris žengia į „mišką“ – traukte įtraukiamas apsvaigsta.

Vidas Dusevičius, Kultūrpolis.lt

 

Sabaliauskaitė dabartinėje mūsų literatūroje konkuruoja tik pati su savimi. Ne taip dažnai mūsų autorių knygos skaitomos be jokių gailestingų nuolaidų ir visai ne iš patriotiškumo ir vertinamos ne kaip lietuvių, o kaip tiesiog literatūra.

Emilija Visockaitė

 

...Latvių literatūroje neturime ir nesame turėję nė vieno tokio kūrinio, kuris tiek daug pasakotų apie mūsų istoriją, būtų parašytas tokia nuostabia, išpuoselėta kalba, turėtų tokį aukštą skaitomumo koeficientą ir tuo pat metu verstų susimąstyti apie save, apie savo vietą gyvenime, apie meilę savo artimui <...> Rašymo maniera leidžia šį kūrinį lyginti su tokių pasaulinio lygio meistrų kaip Salmanas Rushdie ir Gabrielis García Márquezas daugiasluoksniais pasakojimais.

Kristine Sadovska, Diena.lv

 

 Visą knygų seriją rasite čia >>

 

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 125)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabiai papasakota istorija, įtraukianti knyga. 10 balų!
 2. 100%
  Patiko labai. Daug įdomesnė nei antroji dalis.
 3. 100%
  Tai trečia dalis istorinio romano. tęsianti Norvaišų šeimos sagą. Petras Antanas Norvaiša yra pagrindinis veikėjas, visas to meto laikmetis pateikiamas jo akimis: Radvilų šeimos drama, šeimos paveldas ir tradicijos, krikščionybė ir judaizmas, šeima, atsakomybė ir meilė, aistros, žodžiu, kas būdinga žmogaus prigimčiai. Ypač nustebino botagininkų, dar vadinamų ir kapininkais, pasirodymas mišiose, gaisrai Vilniuje ir žydų kaltinimas dėl jų. Įdomus Martyno Mikalojaus Radvilos paveikslas, jo gyvenimas ir elgesys, jo likimas, sūnaus Juozapo Mikalojaus tvirtumas, rūpimasis savo tėvu ir keturiais įbroliais. Romanas įdomus, sugebantis išlaikyti skaitytojo dėmesį iki paskutinio sakinio.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...