Šimtmečių melancholija

ISBN kodas: 9789986399636, EAN kodas: 9789986399636

Mindaugas Jonas Urbonas

Vertinimas nėra galimas:
73% of 100
(įvertinimai 3)

ISBN kodas: 9789986399636, EAN kodas: 9789986399636, SKU: 000000000002174260, Puslapių skaičius: 304, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2017-10-10, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 21,7x14,5x3, Knygyne: 14.29, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla

Ypatinga kaina
11,44 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Žaismingas žvilgsnis į Vilnių.
Pavasaris vis plaukė per Vilnių ir sostinės varpai skelbė, kad jis nesibaigs dar tūkstantį metų, dar tūkstantį metų gyvensime džiugiai ant sukritusių šimtmečių melancholijos pelenų.
Į liepą įsilipęs lapus su smuiko raktais svaido Amžinasis Žydas, gatvėmis laksto Geležinis vilkas, legendinis Vilniaus meras apsąla nuo mitinių dvynių kepėjų Juliaus ir Jurgio bandelių, pinigėliui ranką tiesia paties Vytauto Didžiojo laikus menanti ponia Rožė, o prie šachmatų lentos palinksta Krėvė su Sruoga. Ir visi keliai čia, rodos, pasukti taip, kad atvestų į tiesiai mistinę „Apokalipsės“ kavinę.
Mūsų gyvenimai ir miestai – atsitiktiniai, ir viskas, kas yra ir ko nėra, – tik atsitiktinumas. Nereikia man jokių Paryžių, Prahų ir Barselonų. Aš turiu Vilnių, ir jis turi mane, abu laikome vienas kitą sugavę ir nepaleidžiame, – taria sau pagrindinis knygos herojus.
Miesto – realaus ir išgalvoto – legendai lemta užgimti vis iš naujo. Šioji – įkvėpta Vilniaus dvasios, kuri reiškiasi praeities vaiduokliais ir keista šimtmečių logika, lenktyniauja su pačia R. Gavelio fejerija.
Magiškojo realizmo poetika atveria laiko tunelį, kelionę po epochas, galimybę pamatyti savo antrininkus. Paradoksalūs simboliai nušviečia melancholišką Vilniaus istoriją ir atveria unikalų jo grožį. Romano autorius svarsto žmogaus dvilypumo, tapatybės problemas ir klausia, kiek leidžiamės valdomi miesto sąmonės.
Mindaugas Jonas Urbonas yra vienas įdomiausių ir talentingiausių jaunosios kartos rašytojų, 2016 metais debiutavęs novelių knyga „Dvasių urna“.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  EGle, ta taisyklė tau labiau galioja. Jei neturi ką parašyti ir nieko nesupranti tai nyk iš čia ir neteršk eterio. Super knyga, taip pat ir "Dvasių urna" labai gera. Laukiu daugiau knygų.
 2. 100%
  Mano nuomone, tai geriausia ir literatūriškiausia paskutiniu metu lietuvių literatūroje knygų. Rekomenduoju tiems, kurie mėgsta sodrius pasakojimus, kur istorija, teksto raiška ir idėja eina išvien, sudarydamos geros literatūros įspūdį. Ačiū už išties gerą knygą.
 3. 20%
  Kazkokia fantasmagorija. Labai jau viskas padidinta/pagrazinta: jei jau Rozyte - tai taip ryski, kad nenaturali. Jei jau uzsienietis, tai lengvai toleruojamas narkomanas. Bandoma itraukti mistika. Lyg Tapino ir Sabaliauskaites misini autorius bande sukurti. Isejo nelabai... Cia galioja taisykle: jei gali nerasyti, gal nerasyk, a?
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...