Skaičiai nemeluoja: 71 dalykas, kurį turite žinoti apie pasaulį

ISBN kodas: 9786098254754, EAN kodas: 9786098254754

Numbers Don't Lie: 71 Stories to Help Us Understand the Modern World

Vaclav Smil

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

ISBN kodas: 9786098254754, EAN kodas: 9786098254754, SKU: 000000000002188259, Puslapių skaičius: 352, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-11-10, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 20x13,5x2,5, Vertėjas: Mantas Tamulevičius, Leidykla: Liūtai ne avys

Ypatinga kaina
12,79 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Mėgstamiausias mano autorius nemažina apsukų. „Skaičiai nemeluoja“ yra  lengviausiai sukramtoma jo knyga ir labai siūlau ją perskaityti tiems, kuriuos domina mūsų pasaulis. Nė nemirktelėjęs rekomenduoju šią knygą visiems, kurie mėgsta mokytis.“ - Billas Gatesas

Ar skraidyti pavojinga? Kiek sveria visos pasaulio karvės? Kas suteikia žmonėms laimės?

Profesorius Vaclavas Smilas knygoje „Skaičiai nemeluoja“ kviečia skaitytojus į faktais paremtą kelionę, kurioje supažindins jus su mūsų pasaulio šalimis bei jų gyventojais, jų vartojamo kuro bei maisto rūšimis ir šių laikų transporto priemonėmis bei išradimais. Papasakos, kokią įtaką visa tai turi mūsų planetai, o galiausiai viską iliustruos stulbinančiais statistiniais duomenimis ir akiratį praplečiančiomis diagramomis, kurios protui neleis tinginiauti. Smilo misija – suteikti svarbos faktams, nes skaičiai juk galbūt ir nemeluoja, bet kurią tiesą jie perteikia?

„Smilo knygos pavadinimas kalba už save: norint suprasti pasaulį, būtina sekti tendencijas, o ne antraštes. Šioje knygoje nupiešiamas dėmesį prikaustantis, žavingas ir, svarbiausia, tikroviškas pasaulio ir jo ateities paveikslas.“ Stevenas Pinkeris

„Tai pati geriausia knyga siekiant geriau suprasti pasaulį. Kiekvienas turėtų turėti ją savo knygų lentynoje!“ Linda Yueh

„Tikriausiai joks kitas akademikas taip gerai neatvaizduoja pasaulio skaičiais kaip Vaclavas Smilas.“ - Guardian

Vaclavas Smilas yra Manitobos universiteto Vinipege, Kanadoje, Aplinkos fakulteto profesorius. Jis baigė antrosios ir trečiosios pakopos studijas Prahos Karolio universiteto Gamtos mokslų fakultete ir Pensilvanijos valstijos universiteto Žemės ir mineralų mokslų koledže. Jo tarpdalykiniai moksliniai tyrimai aprėpia energetikos, aplinkosaugos, maisto, populiacijos, ekonomikos, istorijos ir viešosios politikos studijas. Šias žinias jis taip pat pritaikė analizuodamas Kinijos energetikos, maisto ir aplinkosaugos temas.

Jis yra Kanados karališkosios draugijos narys ir pirmasis ne amerikietis, gavęs Amerikos mokslo pažangos asociacijos apdovanojimą už gamtos mokslų ir technologijų populiarinimą visuomenėje. Jis yra skaitęs paskaitas daugiau nei 250 konferencijų ir seminarų JAV, Kanadoje, Europoje, Azijoje ir Afrikoje, dėstęs daugybėje universitetų Šiaurės Amerikoje, Europoje bei Rytų Azijoje ir dirbęs konsultantu įvairiose JAV, Europos Sąjungos ir tarptautinėse institucijose. Jo žmona Eva yra gydytoja, o sūnus Davidas – chemikas, besispecializuojantis organinės sintezės srityje.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
 1. 100%
  „Skaičiai nemeluoja“ – tai profesoriaus Vaclovo Smilio, puikaus mokytojo ir produktyvaus autoriaus, trumpų diskusijų rinkinys. Knygą sudaro 71 trumpas kūrinys apie duomenis ir informaciją, daugiausia dėmesio skiriant bandymams įprasminti skaitmeninę informaciją, analizuojant istorinį ir tarptautinį kontekstą; ir svarstoma apie įvairius būdus suprasti duomenis.

  Net įžangoje jau buvo keletas stebinančių faktų ir palyginimų, kurie privertė mane susimąstyti. Pavyzdžiui, nustebau sužinojęs, kad Nigerija, daugiausia gyventojų turinti Afrikos šalis, per metus sunaudoja tik 35 gigadžaulius energijos; Prancūzija naudojo 35 gigadžaulius per metus 1880 metais. Tokie palyginimai pateikiami visoje knygoje, siekiant pateikti neapdorotus duomenis į lengviau įsisavinamą kontekstą arba padėti suprasti žinomus faktus iš kitos perspektyvos.

  Knyga suskirstyta į kelias dalis: Žmonės/ Šalys/ Mašinos, konstrukcijos, prietaisai / Degalai ir elektra / Transportas, maistas ir aplinka. Kiekvienoje dalyje yra keli skyreliai, kurių kiekvienas yra tik kelių puslapių. Kiekvienas toks skyrelis yra atskira istorija apie duomenis, skaičius ir iš tikrųjų nesusilieja vienas su kitu kaip vienas rišlus pasakojimas. Tai leidžia lengvai perskaityti keletą, tada padėti knygą ir grįžti prie jos vėliau, nes jums nereikia informacijos iš ankstesnių skyrių, kad suprastumėte sekantį.

  Šioje knygoje buvo keletas puikių mįslių, ir man patiko, kaip Smilas sugebėjo sugalvoti kūrybinių analogijų ir palyginimų, skatinančių mąstyti apie informaciją įvairiais būdais. Knyga yra lengvai skaitoma, o kadangi jos skyriai yra trumpi ir nėra per daug techninių terminų, ji turėtų patikti plačiajai auditorijai. Labai rekomenduojama!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...