Skiriama Rivai

ISBN kodas: 9786098227055, EAN kodas: 9786098227055

Ilona Ežerinytė

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786098227055, EAN kodas: 9786098227055, SKU: 000000000002178178, Puslapių skaičius: 128, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2018-10-15, Formatas: 20x14x1,5, Leidykla: Dominicus Lituanus UAB

Ypatinga kaina
8,79 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Keturiolikmetį Dovą kamuoja nuobodulys. Pamokos neįkvepia, muzikos mokykla nebaigta – dėl to ypač nusivylęs tėvas, svajojęs, kad gabus sūnus pasieks tai, ko nepavyko jam pačiam. Netikėtai Vyriausiasis Dirigentas pasiūlo tėvui keistą kūrinį – per šimtą metų niekam nepavykę jo sugroti. Bandydamas įminti natų paslaptį tėvas leidžiasi į kelionę laiku. Kartu tenka pasiimti sūnų – tą beviltišką išlepusį paauglį... 

Ilona Ežerinytė – trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė, kūrybinio rašymo mokytoja, knygų „Verksnių klubas“, „Šunojaus diena“, „Sutikti eidą“ autorė. Apysaka paaugliams „Skiriama Rivai“ – ketvirtoji rašytojos knyga. Joje susipina dabartis ir praeitis, fantazija ir realybė, lyrinės istorijos ir detektyvo elementai. Įvykių centre – tėvas ir sūnus, ieškantys paslaptingo kūrinio, o randantys kur kas daugiau. Pasakojimą praturtina muzikinės iliustracijos, pasiekiamos mobiliaisiais įrenginiais.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puikiai susiskaitė.
 2. 80%
  SKIRIAMA RIVAI – paaugliams skirtas nuotykių romanas. Būtent tokią formuluotę pasirinkčiau sakydamas apie tai paaugliui, kuris prie manęs būtų priėjęs knygyne. Jeigu kartu su juo būtų suaugęs arba suaugęs būtų vienas bei jaustų poreikį „pavaišinti“ paauglį knyga, papasakočiau jam kiek daugiau (nes tikiu artimųjų galia).

  Tai nuotykių romanas, kuriame girdima muzika. Ir jeigu muzikos nepavyktų išgirsti mintyse, bus proga ją išgirsti gyvai – pasinaudokite išmaniaisiais telefonais bei QR kodų skaitytuvais (juk paaugliams, atrodo, vis dar patinka „šis tas naujo“). Knygoje yra kelios melodijos, kurios ypatingai subtiliai pabrėžia ir atskleidžia istorijos skambesį. Nors ir be stebuklingos muzikos knygoje yra ką atrasti.

  Istorija tiems, kurie užsidarę savo kambariuose. Kurie netiki ir yra beprarandą viltį. Kuriems nuobodu ir tingu. Kurie nebemoka bendrauti, tik garsiai rėkti (ir tai dažniausiai mintyse). Tuomet, kai nesi tikras, ar tu esi tikras. Ar tu esi toks, koks tu nori būti, koks trokšti būti, koks galėtumei būti.

  Perskaičius ir pasiklausius pustinės melodijos – viskas taip teisingai sulipo. Visos mintys, atrastos istorijoje, susistatė į joms skirtas vietas, įskaitytos ir suprastos, maloniai išgyventos. Nenulaikiau ašarų, kadangi viskas taip teisingai ir taikliai! Kartais perskaityti vaikišką ar paaugliams skirtą literatūrą yra sveika. Turiu kelias istorijas, kurios manęs nepaleidžia iki šiol. Viena iš jų yra BAISUS DALYKAS NUTIKĘS BARNABIUI BROKETUI (leidykla Tyto Alba). Į savo sąrašą mielai įtraukčiau ir Ilonos Ežerinytės VERKSNIŲ KLUBAS bei šią, SKIRIAMA RIVAI. Jos man tokios fundamentalios.

  Skaitydamas SKIRIAMA RIVAI išsigliaudžiau sau Ilonos talentą – tekste paslėpti žinutę, žaisti, volioti ir vynioti ją, kaip bangos, atplukdančios stiklinį butelį į krantą. Tuomet, kai tau viskas aišku, tu jau esi ištraukęs kamštuką ir perskaitęs butely esančią žinutę. Jos subtilus gebėjimas perteikti tam tikrą mintį – gyvybės, mirties, meilės, santykių, bendrumo, jausminio bendrumo. Kažkas joje yra tikrai unikalaus.

  Tarp kitko, be žinučių ir minčių, man ypatingai patiko autorės sumanymas perkelti veiksmą į kitą laikmetį. Aš esu Žiulio Verno vaikas ir kai man kvepia nuotykiais, aš paperkamas.

  Rekomenduoju visiems tėveliams ir mamytėms, kurie turi paauglių šeimoje. Kurie skendi nuobodulyje, sudominti sekasi vis sunkiau, susikalbėti – dar labiau. Perskaitykite visa šeima. Manyčiau, kad bus apie ką pasikalbėti, iš ko pasijuokti (netgi pajuokauti!), ką aptarti, atrasti, sužinoti apie vieni kitus (greičiausiai to dar nežinote, bet Jūsų vaikas jau turi antrąją pusę). Ir proga suartėti.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...