18%
18%
3 už 26 €

Slapta istorija

ISBN kodas: 9786090137222, EAN kodas: 9786090137222

THE SECRET HISTORY

Donna Tartt

Vertinimas nėra galimas:
86% of 100
(įvertinimai 14)

ISBN kodas: 9786090137222, EAN kodas: 9786090137222, SKU: 000000000001111744, Puslapių skaičius: 592, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2020-07-03, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 23,5x14,3x3,9, Knygyne: 19.99, Vertėjas: Zita Marienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
16,39 €
Knygyne
19,99 €

Sutaupote 3,60 € (18%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

1992 m. išleistas pirmasis amerikietės Donnos Tartt romanas „Slapta istorija“ Jungtinėse Amerikos Valstijose per savaitę tapo bestseleriu. Fiodoro Dostojevskio „Nusikaltimo ir bausmės“ įkvėptas ir devynerius metus brandintas kūrinys apie šiurpias turtingų ir privilegijuotų vieno JAV koledžo studentų paslaptis autorei pelnė ne tik neblėstančią šlovę, bet ir beveik pusę milijono dolerių siekiantį atlygį už rankraštį. Tuo metu tai buvo rekordinė suma už debiutą visoje JAV leidyboje.

Iš Kalifornijos kilęs jaunuolis Ričaras Peipinas pasinaudojo galimybe pabėgti iš savo nykios aplinkos ir išvyko studijuoti į Rytinę Amerikos pakrantę. Dar mokykloje senąją graikų kalbą pamėgęs jaunuolis žūtbūt siekė patekti į Naujosios Anglijos Hempdeno koledžo Klasikinės filologijos grupę. Tačiau net neįtarė, kad elitinio studentų būrelio narių veikla smarkiai peržengia senosios graikų kalbos studijų ribas. 

Paskatinti ir įkvėpti savo charizmatiško dėstytojo studentai siekia ne tik mokytis, bet ir tiesiogiai patirti senosios graikų kultūros paslaptis. Įsisukę į beatodairišką bakchanališkų eksperimentų srautą jaunuoliai praveria duris, už kurių tyko melo, neapykantos ir mirties šmėklos. Siekdami išvengti akistatos su teisingumu jie smenga vis gilyn į apgavysčių liūną ir jų gyvenimas negrįžtamai ima keistis.

„Įtraukiantis, nepaprastai galingas romanas ir pašėlusiu tempu besisukanti pramoga. Stiprus, įtaigus ir nepriekaištingai kontroliuojamas tekstas.“
The New York Times Book Review

„Gražiai parašytas, išlaikantis įtampą nuo pirmo iki paskutinio puslapio.“
Vogue

„Šokiruojantis, įtikinantis, nuostabus kūrinys.“
The Times (London)

„Tobulai sukonstruotas psichologinis trileris. Stingdantis kraują, išryškinantis nepakartojamą autorės teksto valdymą.“
The Village Voice
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 14)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi knyga. Skaitai ir mėgaujiesi. lėta, sodri, verta dėmesio
 2. 100%
  Įdomi knyga, sukrečianti. Kiek silpnesnė nei Dagilis, jaučiasis tas pats autorės stilius.
 3. 100%
  „- Kodėl tas atkaklus balselis mūsų galvose mus taip kankina? – paklausė Džuljenas, apžvelgdamas stalą. – Ar tik ne todėl, kad primena, jog esame gyvi, - ir apie mūsų mirtingumą, apie mūsų nepakartojamas sielas? Tiesa, mes per daug bailūs, kad jam paklustume, tačiau ar kas nors kitas mums suteikia šitiek sielvarto? Bet galbūt skausmas labiausiai priverčia pajusti save? Vaikui klaiku suvokti, kad jis atskirtas nuo viso pasaulio, kad, jei nusiplikini liežuvį ar nusibrozdini kelius, nesopa jokiam kitam daiktui ar žmogui, skausmai ir peršuliai tavo vieno. O augant dar baisiau patirti, jog nė vienas žmogus, nors ir mylimiausias, mūsų iki galo nesupranta. Nelaimingiausi esame dėl savojo „aš“, štai kodėl taip maga jo atsikratyti, ar ne? Prisimenate erinijas?“

  Ar galime atsikratyti to iš proto varančio „aš“, visiškai jo netekti? Ar žmonės yra tik geri ir blogi? Ką reiškia būti persekiojamam įvykdyto nusikaltimo baimės? Kur yra riba tarp to, ką galime ir negalime daryti?

  Ričardas atsiduria Hempdono koledže bandydamas pabėgti nuo tuometinės savo aplinkos Kalifornijoje, kur visais įmanomais būdais stengiasi prisijungti prie elitinės, kruopščiai atrinktos studentų grupelės. Pavyksta! Tačiau vaikinas net neįtaria, kas slepiasi po senosios graikų kalbos studijų šydu.

  Kūrinyje pastebėjau panašumų į kitus literatūros kūrinius, tokius kaip Fitzgeraldo “Didysis Getsbis” bei Dostojevskio “Nusikaltimas ir bausmė”. Knyga pasakojama pirmuoju asmeniu (Ričardo), atskleidžiant tai, kas vyksta aplink, visiškai kaip Fitzgeraldo romano veikėjas Nikas Karavėjus. Ričardas, kaip ir Nikas, nepritampa prie aplinkos, nepritampa prie aplinkinių žmonių ir jų visuomeninio sluoksnio. Kodėl panašu į “Nusikaltimą ir bausmę”? Pirmiausia, rašytoja buvo įkvėpta šio žymaus rusų rašytojo šedevro. “Slaptoje istorijoje”, taip pat kaip ir rusų klasikos šedevre, nagrinėjama ta pati tema – kaip žmogus jaučiasi po įvykdyto nusikaltimo.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...