20%
20%

Stasys Šaltoka: vieneri metai

Gabija Grušaitė

Vertinimas nėra galimas:
70% of 100
(įvertinimai 15)

SKU: 000000000002173219, EAN kodas: 9786098198034, ISBN kodas: 9786098198034, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 272, Leidimo metai: 2017-07-01, Formatas: 12,6x19,6x1,8, Knygyne: 16.39, Leidykla: Lapas

Ypatinga kaina 13,11 € Knygyne 16,39 €

Sutaupote 3,28 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

JURGOS IVANAUSKAITĖS PREMIJA UŽ EGZISTENCINIŲ PATIRČIŲ ĮPRASMINIMĄ CHAOTIŠKAME KOSMOPOLITINIAME DABARTIES PASAULYJE

Stasys Šaltoka 29-ojo gimtadienio rytą pabunda savo lovoje Niujorke su nepažįstama moterimi ir supranta, kad jo dienos gerai atrodo tik per Instagram'o filtrus. Po fotogeniškais kasdienybės paviršiais tūno nerimas ir į nugarą stuksena klausimas KODĖL – ką the fuck daryt su savo gyvenimu? Stasys nusprendžia keisti kryptį ir išvyksta į Pietryčių Aziją, čia susiranda draugų, kartu daro filmus apie tai, kaip mato trečiąjį pasaulį, kartais suvalgo wan tan mee, phad thai ar bulvių košytės, viskas skęsta viskio ir sarkazmo upėse, o viduje – tyla.

Gabijos Grušaitės antrasis romanas „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ – šiandienos istorija apie vidinę trisdešimtmẽčio transformaciją, gilumines laimės ir prasmės paieškas gyvenimo paviršiuose ir žmogiškąjį santykį.

Kodėl verta / reikia / būtina / smagu / madinga skaityti Gabijos Grušaitės antrąjį romaną „Stasys Šaltoka: vieneri metai“?
A. Ji rašo kitaip nei įprasta lietuvių literatūroje. 
B. Kibiais čiuptuvais čiuopia savo kartos – balto posovietinio hipsterio – pulsą ir jo gyvenimo kūną kiša po rentgeno aparatu, kurio nuotraukoje, t. y. romano, jūs galbūt atpažinsite save, o jei ne, tai bent jau galėsite pasakyti, kad ji rašo apie tuos, kurie ne mes
C. Tai tekstas apie XXI amžių ir realų gyvenimą jame, apie žmones, manančius, kad neturi sielos, bet tikrai turinčius gyvenimo kryptį, to do list'us ir Facebook'ą iškeitusius į Instagram'ą. 
D. Tai istorija trisdešimtėjantiems ir trisdešimtmečiams apie juos pačius – buvusius, esamus, galėjusius ir vis dar galinčius būti.
E. Ir taip, tai dekonstruota meilės istorija, kupina juodųjų skylių, besidriekiančių tarp norų ir realybės. 
F. O pabaiga? Stasio Šaltokos žodžiais tariant, Ikaras visad nudega, nors ir kyla į viršų su „tech industry upgraded“ sparnais.

JŪRATĖ ČERŠKUTĖ

APIE AUTORĘ 

Gabija Grušaitė (1987) gimė Vilniuje, studijavo socialines medijas ir antropologiją Londone, 2010 metais išleido debiutinį romaną „Neišsipildymas“, kuris sulaukė kontraversiškų kritikų vertinimų ir vadintas šiandienos balsu literatūroje.

Pastaruosius šešerius metus gyveno Malaizijoje, Penange įsteigė nepriklausomą meno centrą „Hin Bus Depot“, daug keliavo ir augino šunis. Antrasis romanas autorę grąžino į gimtąjį Vilnių.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 15)
TOP komentarai
 1. 100%
  Publicistika, žurnalistika, kelionių užrašai - viskas telpa viename romane apie jaunosios kartos ieškojimus, patirtis, atradimus. Be galo įtraukianti knyga. Norėjosi kuo greičiau ją perskaityti ir suprasti, kodėl pasakiškame gyvenime svečiose šalyse tiek daug netobulų vingių. Ypač įstrigo herojų ir šuns draugystė. Knyga parašyta gražiu, plaukiančiu stiliumi. Labai patiko.
 2. 100%
  Bijojau, kad bus pseudointelektualus marmalas, bet nieko panašaus. Pagaliau tikrai gera žanro knyga. Džiugu, kad lietuviai galų gale iš "stalčiaus grafomanijos" išaugo į skaitomą Literatūrą.
  Jei pirmas lapas dar kėlė įtarimų, ar bus įdomu, tai paskui labai labai greit įsuko ir nepaleido iki pat galo. O kai liko paskutinis skyrius, laukė dar viena staigmena, nors jau galvojau, kad taip ramiai ir užsibaigs. Šaunu!
 3. 100%
  Labai patiko, tikrai pamačiau save, atpažinau savo draugus, kas šiek tiek trikdė. O trikdė tai, kaip pateikta socialinių tinklų įtaka mūsų pasaulėžiūrai, vienatvės suvokimas, netikrumas.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...