Stebint žalsvą girios ošimą

ISBN kodas: 9786098105643, EAN kodas: 9786098105650

Aurelijus Zykas

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 2)

Knygos formatas: Elektroninė knyga, ISBN kodas: 9786098105643, EAN kodas: 9786098105650, SKU: 000000000015000513, Leidimo metai: 2022-10-18, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 476, Formatas: 0x0x0, Leidykla: Aukso pieva IĮ

18,99 €

Elektroninė knyga

Įsigytą el. knygą rasite skiltyje „Mano paskyra“ arba savo el. pašto dėžutėje. Elektroninę knygą ePUB formatu galėsite skaityti formatą palaikančiose el. knygų skaityklėse arba, naudodami specialią skaitymui skirtą programėlę, savo telefone ar kompiuteryje.

Apie prekę

1934 m. kovo mėnesį Zelevičių šeimos jaunėlis Povilas iš atokaus Kancevkos vienkiemio leidžiasi į kelionę, nežinodamas, kur jį nuves likimas. Skirtingų veikėjų pasakojamoje Zelevičių giminės sagoje skleidžiasi sudėtinga XX amžiaus Lietuvos istorija. Viltingas nepriklausomos valstybės kūrimas, gniuždantis Antrasis pasaulinis karas, kaltės jausmu pulsuojantis pokaris ir viską persmelkianti sovietinė ideologija. Tai – romanas apie žlugusias viltis, akistatas su savimi bandant išgyventi ir prisitaikyti, viduje tvyrantį pyktį ir betikslį klaidžiojimą po nežinojimo tamsą.


Įvykių fone tarsi praeities šešėlis tolumoje tvyro raminantis žalsvas girios ošimas.

Tai – romanas, kurio veikėjai laukia ateinančio pavasario.  


Išgyvenome prakeiktą amžių, Tajau. Karas. Koncentracijos stovyklos. Kankinimo kameros. Išniekinti gatvėse tįsantys kūnai. Sibiro gulagai. Buldozerių nuversti ir betonu užlieti kryžiai. Gyvenimą žudanti rutina. Baimė šnekėti ir baimė dainuoti. Kas toliau, Tajau? 

 

Aurelijus Zykas – diplomatas, japonologas, Lietuvos ambasadorius Japonijoje, politikos mokslų daktaras, mokslinių bei mokslo populiarinimo publikacijų autorius. Tai debiutinis jo romanas, kviečiantis pasinerti į tikrais faktais paremtą istoriją, atskleidžiančią to meto realybę, kartų likimus ir atminties temas.


Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puiki šiuolaikinė knyga, pasakojanti apie Lietuvos istoriją, mūsų senelių, tėvų, ir netgi pačių išgyventą laikmetį, prisiminimus. Manau, kad knyga, galėtų ir turėtų būti įtraukta vyresnių klasių mokiniams, kaip rekomanduojama skaityti literatūra.
  Itin įdomus ir savitas rašymo stilius, kuris įtraukia nuo pirmo sakinio....Skaitysiu ir antrą, o gal net kažkada ir trečią kartą.
 2. 100%
  Tai pati geriausia šiuolaikinė knygą apie Lietuvos istoriją, pokarį, ir visą mūsų išgyventą, senelių, tėvų, pasakotą šalies, giminių istoriją. Manau, kad knyga galėtų ir turėtų būti rekomenduojama skaityti ir vyresnio mokyklinio amžiaus skaitytojams.
  Visiems rekomenduoju. Tiesiog puiki, turinti vertę ir labai įsimenanti knyga. Manau, skaitysiu ir antrą kartą.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...