ŽEMA KAINA

Sunku būti Dievu

ISBN kodas: 9786094272356, EAN kodas: 9786094272356

Arkadij Strugackij, B. Strugackij

Vertinimas nėra galimas:
67% of 100
(įvertinimai 3)

ISBN kodas: 9786094272356, EAN kodas: 9786094272356, SKU: 000000000002167138, Puslapių skaičius: 224, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Leidimo metai: 2016-05-24, Kalba, iš kurios versta: Rusų, Originalo kalba: Rusų, Formatas: 20,5x14x2, Vertėjas: Dalia Saukaitytė, Leidykla: Kitos knygos, UAB

Ypatinga kaina
8,18 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

XX a. žmonijai pirmąkart pakilus į žvaigždes apėmė iliuzija, kad netrukus tapsime visatos valdovais. Ji paskatino brolius A. ir B. Strugackius sukurti mokslinės fantastikos šedevrą, įspėjantį apie žmogaus sudievinimo pavojus. Romano dievai – tai XXII a. Žemės pasiuntiniai tolimoje planetoje, Arkanaro karalystėje, kurioje klesti viduramžiška teokratinė santvarka. Intelektu ir technologijomis jie smarkiai lenkia vietinius gyventojus ir galėtų pakeisti jų gyvenimą, tačiau to daryti negali. Tik iškilus būtinybei jiems leista „sušvelninti kampus“ – apsaugoti nuo didelių klaidų, kurias kadaise padarė Žemės gyventojai. Kaipgi pasielgs didikas Rumata, – žemietis Antonas, – kai despotiškas valdovas pradės barbariškai persekioti mokslininkus ir poetus? 


Pagal šią knygą režisierius Aleksejus Germanas 2013 m. pastatė garsų to paties pavadinimo filmą. Romano tekstas verstas iš originalaus 1964 m. rankraščio. Knygą palydi komentaras, pasakojantis mokslinės fantastikos klasika tapusio kūrinio atsiradimo istoriją.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Vis tik istorija vystosi spirale...
  Neabejotinai problemos knygoje buvo aktualios ją rašant, nemažiau - ir dabar.
  Deja.
 2. 60%
  Knyga paliko keistą įspūdį. Ir idomi, ir ne, tai manau kiekvienas perskaitęs nusprendžia koki įspūdį paliko jam.
 3. 40%
  Keista, kad visų taip gerai vertinama knyga man taip sunkiai klausėsi.. Tiek daug sakinių, kartojančių tą pačią mintį, kad norint įdėmiai klausytis, turi tiesiog įsitempti. Tiek mažai realiai kažko įvykstančio tarp to daugžodžiavimo, kad galvoji, gal kažką praleidai, kad jau 3 valandos prabėgo, o skaitei tik apie vieną aludę, kitą nusigėrimą, ir dar grįžus namo pagėrimą..
  Suprantu, kad už viso lėbavimo paslėpta mintis buvo svarbi tam laikmečiui, bet gal aš per jauna, kad jausčiau paslėptas komunistinio baisumo detales ar suprasčiau aliuzijas į realius įvykius? O gal aiškiau autoriai negalėjo rašyti, nes būtų išcenzūruoti? Gal tas nuolatinis alkoholizmas buvo labiau priimtinas tada? Arba kaip tik gera priedanga paslėpti mintis apie žmoniją lyg girtų vyrų kalbose, nors Rumata dažniau būdavo blaivas...

  Įdomiausia dalis man buvo stiprūs tos viduramžiškos visuomenės purvo, nehigieniškumo aprašymai. Šiais laikais, kai žiūrime kostiumines dramas apie tokius laikus, varguolė kaimietė yra graži aktorė su sutvarkytais nagais. Bet juk taip nebuvo.. Net kilmingos donos dvokė, nešiojo "rankines" su blusas traukiančiu aromatu (kad blusas iš galvos ir kūno suliptų į tam skirtą rankinę), ar mėnesius neplaudavo galvos.. Tas šleikštulys gerai atspindėtas Rumatos stebėjimuose, toks tikras.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...