Švelni naktis .

ISBN kodas: 9955089504, EAN kodas: 9789955089506

Tender is the Night

Francis Scott Fitzgerald

Vertinimas nėra galimas:
20% of 100
(įvertinimas 1)

ISBN kodas: 9955089504, EAN kodas: 9789955089506, SKU: 000000000001101473, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 392, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Formatas: 15x24,5, Knygyne: 10.39, Vertėjas: Kristina Miliūnienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
8,52 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

“Švelni naktis” – tai F. Skoto Ficdžeraldo atsisveikinimas su savąja karta, pramogaujančia “gyvenimo mugėje”, tai jo apmąstymai apie sužlugdytą talentą. Knygos pavadinimą inspiravo britų romantiko Dž. Kitso “Odė lakštingalai”.
Švelnios nakties įvaizdis turi kelias prasmes: rašytojo melancholiją – “sielos tamsiąją naktį”, pagrindinės veikėjos Nikolės vienatvę ir besilinksminančiųjų naktų jaudulį. Romanas sudarytas iš trijų dalių, kuriose susipina autoriaus, jaunos aktorės Rozmari, psichiatro Ričardo ir jo žmonos Nikolės pasakojimai. Veiksmas vyksta Rivjeros paplūdimy, o herojų likimus autorius atskleidžia “džiazuojančiųjų” pramogų fone.
F. Skotas Ficdžeraldas paliko septyniolika knygos rankraščių. Vis tobulindamas knygą, jis norėjo “pavaizduoti žmogų, iš prigimties idealistą, pasiklydusį dvasininką, kuris kildamas į socialines aukštumas, praranda idealizmą, talentą, grimzta į alkoholizmo ir ištvirkavimo liūną”.
Apie autorių:
Frensis Skotas Ficdžeraldas (1896 – 1940) – garsiausias amerikiečių “prarastosios kartos” rašytojų paliko pasauliui romanus “Didysis Getsbis”, “Švelni naktis”, “Gražūs ir prakeikti”, “Džiazo amžiaus istorijos”, “Paskutinio magnato meilė” ir kt.
Jis gimė Sent Polyje. Studijavo Prinstono universitete. Pirmą romaną parašė, kai jam tebuvo 21 metai. Su žmona Zelda Seir gyveno tarp Niujorko, Paryžiaus ir Rivjeros, draugavo su Gertrūda Stein, Ernestu Hemingvėjumi ir Džonu Dos Pasosu.
F. Skotas Ficdžeraldas mirė nuo širdies priepuolio, rašydamas romaną “Paskutinio magnato meilė”.
F. Skoto Ficdžeraldo knygos yra klasika. Knygos, vienu prisėdimu perskaitomos malonumo ieškančiųjų ir studijuojamos specialistų.
 

 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 20%
    Nesupratau šios knygos minties. Visiškas niekalas. Perskaičius 100 puslapių padėjau į šalį. Nors šio rašytojo romanas "Didysis Getsbis" labai patiko.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...