55%
55%

Šviesa tavo akyse

Lopotti

Tommi Kinnunen

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 3)
Nominuota!

SKU: 000000000001111209, EAN kodas: 9786090131985, ISBN kodas: 9786090131985, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Suomių, Originalo kalba: Suomių, Puslapių skaičius: 328, Leidimo metai: 2018-04-16, Formatas: 23,5x14,3x2,9, Knygyne: 13.99, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Aida Krilavičienė

Ypatinga kaina 6,29 € Knygyne 13,99 €

Sutaupote 7,70 € (55%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Knyga įtraukta į Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos vertingiausių 2018 metų verstinių knygų sąrašą.

Subtiliai, jautriai ir įžvalgiai parašytame romane autorius pasakoja apie sunkumus ieškant savo kelio  konservatyvioje ir dažnai greitoje smerkti visuomenėje. Apie drąsą nesidėti tokiam, koks nesi, vien dėl to, kad to nori kiti.

Knygoje susipina ir tarsi aidas atsiliepia dviejų veikėjų istorijos: aklos devynmetės Helenos, tėvų išsiųstos į aklųjų mokyklą Helsinkyje, ir jos sūnėno Tuomo, po keturiasdešimties metų iš gimtinės išvykusio studijuoti į didmiestį. Visuomenės normų varžomas vaikinas stengiasi pritapti, tačiau giliai širdyje trokšta visai kitų dalykų. Klausydamasis tetos istorijos apie persikėlimą iš ramaus kaimo į gąsdinantį naujų sostinės garsų, kvapų ir vietų pasaulį, vaikinas atpažįsta savo paties gyvenimo situacijas ir dilemas.

Koks jausmas gyventi tarsi pašaliniam stebėtojui nuolat tikintis, kad vieną dieną aplinkiniams svarbesni taps žmonių panašumai, o ne skirtumai? Ką reiškia pradėti naują gyvenimo etapą siekiant savo svajonių ir trokštant tapti geresniam? Kiek jėgų prireikia, kad eitum savo keliu nepaisydamas sunkumų, nevilties ir aplinkinių reakcijos?
Debiutinis 1973 metais gimusio suomių rašytojo Tommi Kinnuneno romanas „Namas kryžkelėje“ iš karto sužavėjo tiek skaitytojus, tiek kritikus. Knyga jau išleista daugiau nei 20 šalių. Antroje autoriaus knygoje toliau nagrinėjamos svarbios žmogaus savasties temos: tolerancija, tarpusavio rūpestis, meilė, asmenybės vienatvė ir neišvengiamas žmonijos bendrumas. 

T. Kinnuneno romanas užburia nuoširdžiausia empatija ir neprilygstamu tyrumu.
Kuriren (Švedija)Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai gera knyga.
 2. 100%
  Pradžioje buvo sunkoka susigaudyti , kas ir kaip , pasiklydau tarp knygos veikėjų. Bet kai viskas stojo į savo vėžes knyga labai įtraukė ir patiko, pabaiga netgi sugraudino. Tai dviejų kartų , dviejų sunkaus gyvenimo nuskriaustų artimų žmonių gyvenimo išbandymai.
 3. 100%
  Idomiai keista istorija, man gal per daug ilgai keliavo laikas, bet svarbiausia visi atrado save. Knyga parodo, kaip reikia būti drasiam, ir nebijoti savęs, kad ir koks būtum.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...