40%
40%

Šviesė

ISBN kodas: 9786090146422, EAN kodas: 9786090146422

Ljósa

Kristín Steinsdóttir

Vertinimas nėra galimas:
88% of 100
(įvertinimai 10)
Nominuota!

EAN kodas: 9786090146422, ISBN kodas: 9786090146422, SKU: 000000000001112504, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-07-15, Puslapių skaičius: 224, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Islandų, Kalba, iš kurios versta: Islandų, Formatas: 14,3x21,3x2, Knygyne: 13.99, Vertėjas: Jūratė Akucevičiūtė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
8,39 €
Knygyne
13,99 €

Sutaupote 5,60 € (40%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Knyga apdovanota Islandų moterų literatūros premija


Kristin Steinsdottir romanas „Šviesė“ parašytas remiantis autorės močiutės gyvenimo istorija. Jaudinantis pasakojimas, primenantis Herbjorg Wassmo knygas, laimėjo Islandų moterų literatūros premiją, o už savo indėlį į šalies literatūrą rašytoja pagerbta aukščiausiu Islandijos valstybės apdovanojimu – Sakalo ordinu.

XIX a. pabaigoje, nuošaliame Rytų Islandijos kaimelyje, ledynų, jūros ir plikų laukų apsuptyje gyvena mergaitė Paulina, kurią visi vadina Šviese. Atšiaurios gamtos žemėje gyvenimas nėra lengvas, bet Šviesė auga laiminga, apsupta seserų ir brolių, dievinanti savo tėvą – kaimo seniūną bei gydytoją homeopatą – ir nepatirianti didesnių negandų nei bet kuris kitas kaimo ar šalies gyventojas.

Bundant Šviesės moteriškumui, ima busti ir jos jausmai. Mergina įsimyli pas tėvą atvykusį gydytis jauną vyrą, o ir šis jai neabejingas. Tačiau pats ištikimybe niekad nepasižymėjęs tėvas nutaria, kad ši santuoka nieko gero neduos, ir išskiria jaunuolius, išsiųsdamas Šviesę mokytis į sostinę Reikjaviką.

Pirmosios meilės praradimas bei naujos aplinkos dirgikliai išjudina ir taip netvirtą Šviesės psichologinę pusiausvyrą. Paulina – dabar jau moteris – vis sunkiau susitaiko su realybe ir ieško paguodos fantazijų bei iliuzijų pasaulyje. Prieš skaitytojo akis pamažu skleidžiasi užburianti unikalios moters gyvenimo istorija – moters, apie kurios (ir į ją panašių žmonių) išgyvenamą realybę tuo metu viešai nebuvo kalbama.

„Unikali, jaudinanti ir autentiška. Nedažnai galiu visiškai nuoširdžiai pasakyti, kad romanas pakeitė mano mąstymą. Bet būtent tai ir daro geros knygos.“ – Vigdis Grimsdottir, Vidskiptabladid weekly


Plačiau apie knygą >>

Skaitykite straipsnį apie knygą >>

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 10)
TOP komentarai
 1. 100%
  Jautri, jaudinanti istorija apie kitokius žmones, kurie stengiasi gyventi įprastą gyvenimą.
 2. 100%
  K. Steinsdóttir romaną “Šviesė” įsigijau be jokių išankstinių lūkesčių, skaitytų vertinimų, atsiliepimų. Dėmesį patraukė puiki knyguklubas akcija ir knygos aprašymas. Istorijos veiksmas vyksta XIX a. pabaigoje Rytų Islandijos kaimelyje. Paulina, kurią dauguma vadina Šviese susiduria su įvairiais gyvenimo siunčiamais išbandymais (tėvo neištikimybė motinai, apkalbos kaime, pirmosios meilės praradimas, nauja mokykla ir gyvenamoji vieta), visa tai išjudina jautrią merginos psichologinę būseną ir ji vis dažniau pasineria į fantazijų pasaulį. Net sukūrus šeimą Šviesei nepavyksta atitrūkti nuo įsivaizduojamo pasaulio ir ji vis dažniau susiduria ne tik su nerimo priepuoliais, bet ir su pykčio protrūkiais. Realybę atskirti nuo fantazijų, atsiminti tam tikrus įvykius sekasi vis sunkiau, todėl visiems gyvenantiems su ja tenka išgyventi sudėtingas situacijas. Knyga parašyta remiantis autorės močiutės gyvenimo istorija, tas faktas dar labiau sustiprino knygoje vyraujančias emocijas. Labai įsijaučiau į istoriją, vis mąsčiau apie jos vyro ir vaikų jausmus, išgyvenimus gyvenant kartu su nenuspėjama žmona, mama. Šioje knygoje nerasite intrigų, vaizdingų aprašymų ar daug meninės kalbos, tai tiesiog vienos šeimos, vienos moters istorija, kuri mane palietė ir apie kurią dar ilgai galvosiu. Vienintelis dalykas ko gale pritrūko, tai autorės žodžio. Norėjosi sužinoti, kaip toliau susiklostė jos močiutės vaikų gyvenimai. 5/5
 3. 100%
  Sunki, jaudinanti, netradicinio matymo knyga. Psihikos liga sergančios motersŠviesės pasaulis jos ir jos vyro bei vaikų akimis. Sunku priimti, sunku suvokti, slegia, bet tai realybė.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...