18%
18%
3 už 26 €

Šviesė

ISBN kodas: 9786090146422, EAN kodas: 9786090146422

Ljósa

Kristín Steinsdóttir

Vertinimas nėra galimas:
87% of 100
(įvertinimai 14)
Nominuota!

ISBN kodas: 9786090146422, EAN kodas: 9786090146422, SKU: 000000000001112504, Puslapių skaičius: 224, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-07-15, Kalba, iš kurios versta: Islandų, Originalo kalba: Islandų, Formatas: 14,3x21,3x2, Knygyne: 13.99, Vertėjas: Jūratė Akucevičiūtė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
11,47 €
Knygyne
13,99 €

Sutaupote 2,52 € (18%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Tinklaraštininkas PUIKIS rekomenduoja!


Knyga apdovanota Islandų moterų literatūros premija


Kristin Steinsdottir romanas „Šviesė“ parašytas remiantis autorės močiutės gyvenimo istorija. Jaudinantis pasakojimas, primenantis Herbjorg Wassmo knygas, laimėjo Islandų moterų literatūros premiją, o už savo indėlį į šalies literatūrą rašytoja pagerbta aukščiausiu Islandijos valstybės apdovanojimu – Sakalo ordinu.

XIX a. pabaigoje, nuošaliame Rytų Islandijos kaimelyje, ledynų, jūros ir plikų laukų apsuptyje gyvena mergaitė Paulina, kurią visi vadina Šviese. Atšiaurios gamtos žemėje gyvenimas nėra lengvas, bet Šviesė auga laiminga, apsupta seserų ir brolių, dievinanti savo tėvą – kaimo seniūną bei gydytoją homeopatą – ir nepatirianti didesnių negandų nei bet kuris kitas kaimo ar šalies gyventojas.

Bundant Šviesės moteriškumui, ima busti ir jos jausmai. Mergina įsimyli pas tėvą atvykusį gydytis jauną vyrą, o ir šis jai neabejingas. Tačiau pats ištikimybe niekad nepasižymėjęs tėvas nutaria, kad ši santuoka nieko gero neduos, ir išskiria jaunuolius, išsiųsdamas Šviesę mokytis į sostinę Reikjaviką.

Pirmosios meilės praradimas bei naujos aplinkos dirgikliai išjudina ir taip netvirtą Šviesės psichologinę pusiausvyrą. Paulina – dabar jau moteris – vis sunkiau susitaiko su realybe ir ieško paguodos fantazijų bei iliuzijų pasaulyje. Prieš skaitytojo akis pamažu skleidžiasi užburianti unikalios moters gyvenimo istorija – moters, apie kurios (ir į ją panašių žmonių) išgyvenamą realybę tuo metu viešai nebuvo kalbama.

„Unikali, jaudinanti ir autentiška. Nedažnai galiu visiškai nuoširdžiai pasakyti, kad romanas pakeitė mano mąstymą. Bet būtent tai ir daro geros knygos.“– Vigdis Grimsdottir, Vidskiptabladid weekly


Plačiau apie knygą >>

Skaitykite straipsnį apie knygą >>

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 14)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai jautri istorija apie moterį
 2. 100%
  Tai nuostabus romanas, dvelkiantis švelnumu, keliantis labai aktualią problemą, žavintis savo pasakojimo ramumu, personažais. Romano centre - Šviesė, darbšti, muzikali, talentinga, jos gyvenimas, meilė ir liga, kuri paliečia ne tik ją, bet ir artimuosius.
  Man labai patiko ši knyga, įdomi ir jaudinanti.
 3. 100%
  Puikus literatūriškas, skandinaviškas skaitinys. "juodas" įsismelkiantis ir emociškai paveikiantis. Knyga paremta tikru gyvenimu. Senovės Islandija, apie Šviesę, jos gyvenimą ir ligą. Apie jos savijautą, apie pasaulio matymą atkryčio momentu, pasakojimas apie visą jos gyvenimą, vyro ir vaikų kančia atkryčio momentu. Pradžiose svarsčiau, jog jai depresija, bet manau tai kalba apie bipolinį sutrikimą. Bet nesvarbu, buvo liūdna, graudu skaityti kaip jai pačiai sunku, kaip sunku vaikams, kai prašo: "ar galėtum mama būti visada tokia. Normali". Juodulys apėmė širdį. Verkiau. Įsijaučiau į Šviesės būseną.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...