25%
25%
Nauja
Nauja

Šviesos valdovas

ISBN kodas: 9786098013504, EAN kodas: 9786098013504

Roger Zelazny

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786098013504, EAN kodas: 9786098013504, SKU: 000000000002186631, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2021-04-22, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 320, Formatas: 21,6x15x2,8, Knygyne: 18.49, Vertėjas: Danguolė Žalytė, Leidykla: Leidybos studija, UAB

Ypatinga kaina 13,87 € Knygyne 18,49 €

Sutaupote 4,62 € (25%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Šviesos valdovas 

„Įmantri, talentinga, nuoširdi ir pavojinga knyga, pasakojanti apie žmones, kurie tapo dievais ir vis dėlto liko žmonėmis. Tokios knygos uždega noru tapti rašytoju. Niekas kitas nemoka paversti mitų tokiais tikrais ir vertingais, kaip kad gebėjo Rogeris Zelazny“, – Neil Gaiman.

 „Šviesos valdovas“ – mokslinės fantastikos romanas, apdovanotas Hugo premija ir nominuotas Nebula premijai. 
Rogeris Zelazny knygą specialiai rašė taip, kad ją būtų galima laikyti tiek moksline fantastika (SF), tiek ir magine (F). Knyga pripažįstama vienu geriausiu tokio dviejų stilių suderinimo pavyzdžiu. 
„Šviesos valdovas“ - tai viena iš knygų pakeitusių požiūrį į mokslinę fantastiką, pasaulyje išleista daugiau nei 80 knygos leidimų, o „Sostų karų“ autorius George R.R. Martin ją įvertino kaip vieną iš penkių geriausių kada nors parašytų mokslinės fantastikos knygų. 

Žemės seniai nebėra. Kolonizuotoje planetoje grupė naujakurių užgrobė technologijas, tapo nemirtingi ir dabar valdo pasaulį kaip hinduizmo dievai. Priešintis išdrįsta tik vienas, tas, kuris kadaise buvo Sidhartha, o dabar Mahasamatmanas, Demonų Apkalėjas. Šviesos Valdovas. 

Šiek tiek plačiau: 
Norėdami išgyventi naujame priešiškame pasaulyje, kolonistai pasitelkę biotechnologijas, elektroniką, kitus mokslo pasiekimus, mutavo savo smegenis, tobulino kūną, naudojo pažangiausias technologijas ir kiekvienas susikūrė įvaizdį – dieviškąjį pavidalą, kuris „sustiprino kūną, užgrūdino valią ir suteikė troškimų galią atributams, o šie stebuklingai ištikdavo tuos, į kuriuos būdavo atkreipiami“. 
Jie išrado būdą perkelti žmogaus atmaną, arba sielą ir protą, į naują kūną. Reinkarnacija sukūrė nemirtingųjų rasę – buvę erdvėlaivio įgulos nariai įvedė kastinę hinduizmo sistemą, hinduizmą kaip oficialią religiją ir vietiniams gyventojams – nesuskaičiuojamiems savo pačių palikuoniams oficialiai tapo dievais. 
Pagrindinis veikėjas Samas, išsiugdęs atributą valdyti elektromagnetines jėgas, atsisako dievystės ir tampa maištininku ir paskutiniu akceleratu: jis mano, kad žmonės turi teisę į technologijas, o reinkarnacijos neturi kontroliuoti elitas. Jo maištas prieš dievus trunka daugelį metų.  

„Rogeris Zelazny – vienas puikiausių mokslinės fantastikos kūrėjų, poetas, turintis milžinišką kalbos dovaną ir įgimtą kalbos jausmą. Skaityti Zelazny – tai kaip klausytis Mozarto styginių kvarteto“, – Greg Bear. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Išsiilgusiems Eridano knygų, nauja knyga.
  Labai greitai susiskaitė :)
 2. 80%
  Šiaip patiko, bet tikrai nėra lengvai skaitoma knyga. Pasakojimas parašytas kaip mitas ar legenda. Nors puslapių lyg ir nėra labai daug, bet toks pasakojimo būdas labai talpus. Įvykių ir veikėjų daug, o ir patys veikėjai dažnai vadinami ne vienu vardu. Pvz. pagrindinis veikėjas - Samas, tikriausiai turi kokius šešis ar septynis. Be viso to knygoje naudojama ir daugybė induizmo ir budizmo pavadinimų ir terminų. Na bet po sunkios skaitymo pradžios knyga kaip reikiant įtraukė. Bet apskritai manau patiks tikrai ne visiems.
  O šiaip džiaugiuosi, kad atigimė Eridanas. Reik tikėtis, kad kokybės šį kartą bus daugiau nei kiekybės. Pradžai gera.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...