30%
30%
TOP
TOP

Šviesuliai

The Luminaries

Eleanor Catton

Vertinimas nėra galimas:
78% of 100
(įvertinimai 9)

SKU: 000000000002175513, EAN kodas: 9786094790638, ISBN kodas: 9786094790638, Leidimo metai: 2018-02-15, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 752, Viršelio tipas: Kietas, Formatas: 23,5x15x4,4, Knygyne: 18.49, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

Ypatinga kaina 12,94 €
Knygyne 18,49 €

Sutaupote 5,55 € (30%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

XIX amžiaus Naujosios Zelandijos epas 

Volteris Mūdis 1866-aisiais atvyksta į Naujosios Zelandijos aukso kasyklas pralobti, tačiau vos atvykęs, audringą ir tamsią naktį, patenka į slaptą susirinkimą. Jame 12 vyrų aptarinėja virtinę neišaiškintų nusikaltimų: dingo turtingas žmogus, paleistuvė bandė pasitraukti iš gyvenimo, o nelaimėlio girtuoklio namuose aptikta daug aukso. Mūdis netrukus įtraukiamas į mįslingai susipynusių sudėtingų likimų tinklą. Kas juos valdo – turto troškimas, nepalankios aplinkybės ar netikėtas šviesulių – dangaus kūnų – išsidėstymas?
 
Tai daugiasluoksnis kūrinys – nuotykių romanas, meilės istorija, vesternas, detektyvas ir trileris viename, vertinamas už itin meistriškai sukurtą matematiškai tikslią struktūrą, įtraukiantis sumaniai supintu pasakojimu ir itin vertingas dėl gyvai vaizduojamo XIX amžiaus Naujosios Zelandijos aukso karštinės pasaulio. Pasak literatūros kritikų, Šviesuliai – postmodernus kūrinys, atgaivinantis klasikinį Viktorijos epochos romaną, lygintinas su paties Charleso Dickenso kūriniais.

Tokio tipo romaną ryte praryji, o užvertęs paskutinį puslapį supranti, kad nieko panašaus savo mastu ir teikiamu skaitymo malonumu tiesiog neberasi.
Independent

Parašydama vaizdingą XIX amžiaus romano parodiją, Catton sukūrė romaną XXI amžiui. Tai visiškai nauja. Nespėji versti puslapių. Žmogaus siela atskleista visomis skirtingomis nevilties formomis. Tiesiog palaima! O knygos apimtis... Ką gi, tokia gera knyga negali būti per ilga.
New York Times Book Review

Įspūdinga... Ji sugebėtų mus nukelti bet kur, o mes kaskart ja pasitikėtume, kad sugrąžintų atgal.
Globe and Mail

Eleanor Catton (Eleonora Katon, g. 1985 Kanadoje) – jauniausia rašytoja, kada nors laimėjusi prestižinę literatūros premiją Man Booker (2013 m.) už istorinį romaną Šviesuliai. Tik pasirodęs, romanas iškart tapo literatūros sensacija, yra išverstas į daugelį kalbų, o BBC televizija nusipirko teises pagal romaną statyti serialą. Autorė kartu su vyru gyvena Naujojoje Zelandijoje ir dėsto kūrybinį rašymą viename šalies universitetų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 9)
TOP komentarai
 1. Laima
  100%
  Super knyga!
 2. NOMEDA
  100%
  Įdomi knyga. Ją galima įvairiai apibūdinti, daug žanrų čia susimaišo. Nepaisant apimties, skaitėsi lengvai.
 3. Raminta
  100%
  Iš pradžių skaitėsi sunkokai, bet kai įsivažiavau, tai nuostabi knyga!! Tikrai viena geriausių, ką skaičiau per pastaruosius metu. Ir tas cinkelis su astrologija tikrai yra wow :) Labai rekomenduoju visiems neišsigąsti apimties ir sunkokos pradžios - verta!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()