32%
32%

Tarnaitės pasakojimas

The Handmaid's Tale

Margaret Atwood

Vertinimas nėra galimas:
83% of 100
(įvertinimai 36)
Nominuota!
Knyga, virtusi filmu

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9789955236269, ISBN kodas: 9789955236269, SKU: 000000000002146741, Viršelio tipas: Kietas, Puslapių skaičius: 336, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Leidimo metai: 2012-10-15, Formatas: 20,5x14x2,9, Knygyne: 15.99, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Nijolė Regina Chijenienė

Ypatinga kaina 10,85 € Knygyne 15,99 €

Sutaupote 5,14 € (32%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Mums taip stovint dviguboje eilėje, atsidaro durys ir įeina dar dvi moterys raudonomis suknelėmis ir baltais Tarnaičių sparneliais. Viena iš jų jau galudienė, pilvas pergalingai pūpso iš po plataus drabužio. Patalpoje sujudimas, murmesys, atodūsiai; nejučia pasukame galvas, begėdiškai atvirai stebeilijame. Net pirštų galiukai dilgsi, taip maga ją paliesti. Ji mums tarsi stebuklas, pavydo ir geismo objektas, mes trokštame jos. Ji – vėliava kalno viršūnėje – mes dar galime tai padaryti. Mes taip pat galime būti išganytos.

Netolima ateitis. Gileado respublika.
Fredinė gyvena Vado ir jo Žmonos namuose. Išeiti iš namų jai leidžiama tik kartą per dieną nupirkti maisto produktų. Parduotuvių pavadinimai yra paveikslėliai, nes moterims nebeleidžiama skaityti ir apskritai siekti žinių. Kartą per mėnesį ji privalo gulėti ant nugaros ir atlikti Tarnaitės pareigą, nes mažėjančio gimstamumo amžiuje Fredinės ir kitų šiai tarnystei paskirtų moterų vertė tėra jų vaisingumas. Ji dar atmena senus laikus, kai gyveno su savo vyru Luku, žaisdavo su dukra, turėjo darbą, pinigų ir galėjo mokytis.
Bet dabar visa tai jau praeitis.


Itin aktualus šiandien, kai daug kur pasaulyje vis dar gaji mizoginija.
Guardian

Jaudinantis, vaizdingas ir gąsdinantis. Viliuosi, kad ne pranašiškas.
Conor Cruise O'Brien

Nepriekaištingai nušviečia tamsiausius politikos ir skirtingų lyčių tarpusavio ryšius.
Washington Post Book World

Sunku patikėti, kad, praėjus daugiau kaip 30 metų po sukūrimo, šis pasakojimas išlieka toks svarbus mūsų gyvenamam laikui.
Independent

Margaret Atwood (Margareta Etvud, gim. 1939) – viena ryškiausių šiuolaikinių Kanados rašytojų, daugiau kaip trisdešimties knygų autorė, poetė, eseistė, literatūros kritikė. Atwood yra gavusi ne vieną literatūros apdovanojimą, o 2000 m. už romaną Aklasis žudikas pelnė prestižinę „Man Booker“ premiją. Tarnaitės pasakojimas, pirmąkart pasirodęs 1985 m., laikomas vienu stipriausių autorės kūrinių. Romanas, nominuotas „Man Booker“ premijai ir apdovanotas daugeliu kitų literatūros premijų, kritikų lyginamas su George’o Orwello 1984-aisiais. Pagal Tarnaitės pasakojimą sukurtas visame pasaulyje pripažinimo sulaukęs to paties pavadinimo serialas (2017). 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 36)
TOP komentarai
 1. 100%
  Labai labai patiko. Džiaugiuosi, kai perskaityta knyga sukelia daug minčių apmąstymams. Nors knyga rašyta prieš daugiau nei 30 metu, bet tema tikrai aktualu, šiomis dienomis, manau, ypač.
 2. 100%
  Patiko, ir knygos stilius, ir istorija. Šiek tiek sukrečianti, jautri.
 3. 100%
  Ploju atsistojus :) Patiko nuo pradžios iki pabaigos. Sutinku, kad galima lyginti su Džordžo Orvelo romanu 1984-ieji, parašytu 1948 m. Taip pat panašus romanas yra Maša, arba Postfašizmas, kurį sukūrė lietuvių / ukrainiečių autorius Jaroslav Melnik 2013 m. Rekomenduoju, yra apie ką pagalvoti.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...