Apie akcijas ir ypatingus pasiūlymus sužinokite pirmi!
 
22 cm
15 cm

Tarp pilkų debesų

Between shades of gray

Ruta Sepetys

Iš anglų k. vertė Lina Būgienė,

336 p., kietas virš.,

22x15x2,8 cm,

Alma littera, 2011,

ISBN 9789955389644,

Prekės kodas 9789955389644.

Klubo kaina:
6,47
Knygyne:
7,35
Sutaupote:
0,88  (12% )

Nemokamas pristatymas Lietuvoje
perkant už 21,00 €

Knygų klubo nariams

  Į lentyną

Apie knygą

Ar jums kada teko spėlioti, ko verta žmogaus gyvybė? Mano brolio gyvybė tą rytą tebuvo verta kišeninio laikrodžio.

 

1941-aisiais penkiolikametė Lina rengiasi dailės studijoms, pirmiesiems pasimatymams ir kitokiems vasaros džiaugsmams. Tačiau vieną naktį į namus įsiveržia slaptoji sovietų policija ir sykiu su motina ir broliu išveža Liną į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime. Viskas griūva.

Lina narsiai grumiasi už gyvenimą ir prisiekia, jei liks gyva, įamžinti savo šeimos ir tūkstančių kitų panašios lemties žmonių kančias piešiniais ir aprašymais. Rizikuodama gyvybe, ji kuria ir siunčia meninius pranešimus vildamasi, kad šie kaip nors pasieks kalintį tėtį ir duos jam žinią, jog jie - dar gyvi.

Tai ilga ir šiurpi kelionė, tad vien neįtikėtina stiprybė, meilė bei nepalaužiama viltis palaiko Liną ir jos šeimą, padėdamos jiems ištverti dieną po dienos. Tik ar vien meile gali būti gyvas?

„Tarp pilkų debesų" - užburianti istorija, kuri užgniaužia kvapą ir pavergia širdį, atskleisdama įstabią žmogaus dvasios prigimtį.

 

Apie romaną „Tarp pilkų debesų"

 

„Stalinas milijonus žmonių ištrėmė ir išžudė, tačiau nepajėgė sunaikinti jų pasėtų atminties, atjautos ir kūrybos daigų. Iš jų Ruta Sepetys sudėjo nepaprastą meilės ir išlikimo istoriją, kuri ištisoms ateities kartoms išsaugos gyvą tų žmonių atminimą."

-- Laurie Halse Anderson, rašytoja, populiarių romanų „Kalbėk" ir Wintergirls autorė

 

„Su visomis kraupiomis smulkmenomis Ruta Sepetys atkuria Antrojo pasaulinio karo metų paauglystės istoriją, kuri šiandien atrodo itin aktuali. „Tarp pilkų debesų" - dokumentas, kurio jau seniai reikėjo."

-- Richard Peck, rašytojas, Njuberio medalio laimėtojas

 

„Tarp pilkų debesų" - nepaprastai stipri knyga. Jaučiuosi dėkinga Rutai Sepetys - rašytojai, narsiai pasakojančiai tragišką istoriją apie tai, kas nutinka paprastiems žmonėms, kai pasaulio galingieji su pakalikais griebiasi prievartos ir neapykantos. Tai įspūdinga ir nepamirštama."

-- Susan Campbell Bartoletti, rašytoja, Njuberio diplomo laimėtoja, romano „Hitlerio jaunystė" autorė

 

Ruta Sepetys gimė ir užaugo Mičigane. Ji - lietuvio pabėgėlio duktė. Lietuva, Latvija ir Estija 1941-aisiais buvo ištrintos iš žemėlapių ir tik 1990-aisiais vėl išniro iš užmaršties. Apie šių šalių likimą kalbama retai, tad Ruta norėjo suteikti žodį tiems šimtams tūkstančių žmonių, kuriuos pražudė Stalino užmojai „išvalyti" Baltijos regioną.

Ruta su šeima gyvena Tenesio valstijoje. „Tarp pilkų debesų" - pirmasis jos romanas.
 
 
Specialiai Jums knygos autorė Ruta Sepetys siunčia linkėjimus ir dalinasi savo mintimis:
Man buvo tokia garbė rašyti šį romaną. Aš parašiau šią knygą, tačiau tai ne mano sugalvota istorija. Ši istorija priklauso Lietuvai. Rašiau knygą kaip visuotinę istoriją ir tikiuosi, kad mokyklos ir bibliotekos visame pasaulyje įtrauks šią istorijos dalį į savo mokymo programas. Lietuvos šalis mokina pasaulį svarbių pamokų: patriotizmo, drąsos, meilės ir kaip prabilti, kai tavo balsas buvo nuslopintas. Skaitydami knygą, ko gero, rasite panašių išgyvenimų į savo artimųjų patyrimus. Tačiau svarbiausia, tikiuosi, kad pajusite mano susižavėjimą ir pagarbą Lietuvai.
Siunčiu dėkingumą ir geriausius linkėjimus Knygų klubo nariams!
Nuoširdžiai,
Ruta Sepetys
 
 
 
 
 


 

Apie Ruta Sepetys

Lietuvių kilmės amerikiečių rašytoja, trijų romanų autorė. 2011 m. rašytoja debiutavo su knyga „Tarp pilkų debesų“ apie lietuvių tremtį į Sibirą, vykdytą sovietinės okupacijos metu. Knyga pelnė autorei tarptautinį pripažinimą, išversta į dvidešimt dvi kalbas ir pelnė Rutai Sepetys daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių. Sulaukusi tokio pasisekimo Ruta Sepetys parašė dar dvi knygas „Nelengvu keliu“ ir „Salt to the Sea“, kurios taip pat yra paremtos tikrais įvykiais, ir tapo New York Times bestseleriais. 2017 m. autorei skirtas garbingas Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis.

Komentaras