20%
20%

Tarp pilkų debesų

Between shades of gray

Ruta Sepetys

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 440)
Knyga, virtusi filmu

Featured Product: Ne, SKU: 000000000001108702, EAN kodas: 9789955389644, ISBN kodas: 9789955389644, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 336, Leidimo metai: 2011-12-01, Formatas: 22x15x2,8, Knygyne: 7.79, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Lina Būgienė

Ypatinga kaina 6,23 € Knygyne 7,79 €

Sutaupote 1,56 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

 

Ar jums kada teko spėlioti, ko verta žmogaus gyvybė? Mano brolio gyvybė tą rytą tebuvo verta kišeninio laikrodžio.

Ruta Sepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ – tai jautrus prisilietimas prie Baltijos šalių istorinio skaudulio, ir ne tik prie istorinio – tai, kas tuo metu vyko žmonių gyvenimuose, galima pavadinti visos žmonijos skausmu, kurį apmalšinti teįstengia vienas vienintelis dalykas – begalinė meilė...

 1941-ieji. Penkiolikametė Lina, talentinga meniškos sielos mergaitė, rengiasi dailės studijoms, o jauna širdis pasirengusi pirmiesiems pasimatymams ir kitokiems vasaros džiaugsmams. Tačiau vieną naktį į namus įsiveržia slaptoji sovietų policija ir gražiausios svajonės pažyra šukėmis... Lina su motina ir broliu išvežama į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime.

Mergina stengiasi narsiai atlaikyti likimo jai skirtus smūgius ir prisiekia įamžinti savo šeimos ir tūkstančių kitų panašios lemties žmonių kančias piešiniuose ir aprašymuose. Rizikuodama gyvybe, Lina kuria ir siunčia meninius pranešimus vildamasi, kad šie kaip nors pasieks kalintį tėtį ir jam tai bus ženklas, kad brangiausi žmonės dar gyvi.

Neįtikėtina stiprybė, meilė bei nepalaužiama viltis palaiko Liną ir jos šeimą šiurpioje tremtinių kasdienybėje. Tik ar vien meilės pakanka, kad išliktum?

„Tarp pilkų debesų" –  užburianti istorija, kuri užgniaužia kvapą ir pavergia širdį, atskleisdama įstabią žmogaus dvasios prigimtį.

 

 

„Stalinas milijonus žmonių ištrėmė ir išžudė, tačiau nepajėgė sunaikinti jų pasėtų atminties, atjautos ir kūrybos daigų. Iš jų Ruta Sepetys sudėjo nepaprastą meilės ir išlikimo istoriją, kuri ištisoms ateities kartoms išsaugos gyvą tų žmonių atminimą."

-- Laurie Halse Anderson, rašytoja, populiarių romanų „Kalbėk" ir Wintergirls autorė

 

 

„Su visomis kraupiomis smulkmenomis Ruta Sepetys atkuria Antrojo pasaulinio karo metų paauglystės istoriją, kuri šiandien atrodo itin aktuali. „Tarp pilkų debesų" – dokumentas, kurio jau seniai reikėjo."

-- Richard Peck, rašytojas, Njuberio medalio laimėtojas

 

 

„Tarp pilkų debesų" – nepaprastai stipri knyga. Jaučiuosi dėkinga Rutai Sepetys – rašytojai, narsiai pasakojančiai tragišką istoriją apie tai, kas nutinka paprastiems žmonėms, kai pasaulio galingieji su pakalikais griebiasi prievartos ir neapykantos. Tai įspūdinga ir nepamirštama."

-- Susan Campbell Bartoletti, rašytoja, Njuberio diplomo laimėtoja, romano „Hitlerio jaunystė" autorė 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 440)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga ar filmas? Knyga! Galbūt filmas labiau priverstų išspausti ašarą, tačiau šiuo atveju knyga geriau. Nerealus pasakojimas apie tremtį, gyvenimą (jeigu taip galima pavadinti) Sibire pačiomis baisiausiomis sąlygomis. Maisto trūkumas, šaltis, fiziškai sunkus darbas ne tik moterims, pagyvenusiems žmonėms, bet ir vaikams, gyvenimo sąlygų nebuvimas - Linos, Jono ir kitų išgyvenimas taip viskas aprašyta, kad spaudžia širdį. Kiek žmonių negrįžo, kiek šeimų liko išardytų, mirtys. Tragiška. Mano, pačiai kaip mamai pati baisiausia scena, kai negyva kūdikį išmeta per išmatų skylę! Kaip pagalvoji, velniai rautu tuos, bet tai yra istorija, tikrais faktais paremta istorija, ir kaip bebūtų gaila, manau verta žinoti ir perskaityti, galbūt kitaip pradėsime vertinti, tai kas yra šalia. Nenoriu įsiplėsti ir pasakoti daugiau apie knygą, tačiau kas neskaitė ar nematė filmo pačios didžiausios rekomendacijos. 5⭐
 2. 100%
  Visi ją žino ar iš filmo, ar iš to kilusio šurmulio, kai tik knyga pasirodė. Dauguma ją ir skaitę. O man tai buvo pirma pažintis su šia rašytoja, bet ne su istorija- ją mačiau ekranuose per premjerą, bet tada filmas atrodė be pabaigos ir tik dabar, perskaičius knygą supratau, kad pabaiga tokia ten ir turi būti.
  Nedrįsiu dar lyginti filmo su knyga, laukia dar viena peržiūra šio filmo, šįkart jau perskaičius knygą ir tada jau galėsiu vertinti. Bet abu pirmus kartus, tiek matant filmą prieš knygos skaitymą, tiek skaitant knygą, mane tai palietė ir norėjosi užgniaužti jausmus, nepralieti ašarų.
  Man kiekvieną kartą prisilietus prie tokių istorijų taip skaudu, pikta ir tuo pačiu gėda už tus laukinius padarus (žmonėm nepavadinsi, o ir čia dar per gražiai pavadinta) pasidaro... Skaudu, pikta, tikriausiai kiekvienam pasidaro daugiau ar mažiau. O gėda? Gėda man dėl to, jog jie savanaudžiai šikniai, kurie žiūrėjo tik savo gerovės ir taip išnaudojo, ujo, talžė, naikino žmones. Na taip, iš jų pusės pažvelgus (kaip šios knygos viename epizode ir padaryta), galbūt ir eitų suprasti, kodėl, bet net ir su paaiškinimais, nemoku jų gailėtis, juos užjausti, nors tikriausiai tą padaryti ir turėčiau, nes jie silpni dėl to, jog nepasipriešino, pakluso tokiems psichopatams, masiniams žudikams, kaip Stalinas ar Hitleris.
  O stiprybė, narsa tokių žmonių, kaip Linos, Andriaus, Elenos, Jono ir kitų personažų, sušildo širdį ir leidžia pleventi vilčiai, jog kad ir kas nutiktų, dėl tokių žmonių viskas pavyks... ir juodą naktį patekės saulė...
 3. 100%
  Puiki knyga apie tremtį. Perskaičius, mokykloje nagrinėjamas, ištraukas negalėjau atsispirti, ir nusipirkau knyga. Tikrai vertas dėmesio kūrinys ir daug geresnis už filmą.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...