20%
20%

Tarp pilkų debesų

Between shades of gray

Ruta Sepetys

Vertinimas nėra galimas:
95% of 100
(įvertinimai 273)

Featured Product: Ne, EAN kodas: 9789955389644, ISBN kodas: 9789955389644, SKU: 000000000001108702, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2011-12-01, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 336, Formatas: 22x15x2,8, Knygyne: 7.35, Vertėjas: Lina Būgienė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina 5,88 €
Knygyne 7,35 €

Sutaupote 1.47€ (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

 

Ar jums kada teko spėlioti, ko verta žmogaus gyvybė? Mano brolio gyvybė tą rytą tebuvo verta kišeninio laikrodžio.

Ruta Sepetys romanas „Tarp pilkų debesų“ – tai jautrus prisilietimas prie Baltijos šalių istorinio skaudulio, ir ne tik prie istorinio – tai, kas tuo metu vyko žmonių gyvenimuose, galima pavadinti visos žmonijos skausmu, kurį apmalšinti teįstengia vienas vienintelis dalykas – begalinė meilė...

 1941-ieji. Penkiolikametė Lina, talentinga meniškos sielos mergaitė, rengiasi dailės studijoms, o jauna širdis pasirengusi pirmiesiems pasimatymams ir kitokiems vasaros džiaugsmams. Tačiau vieną naktį į namus įsiveržia slaptoji sovietų policija ir gražiausios svajonės pažyra šukėmis... Lina su motina ir broliu išvežama į Sibirą. Linos tėtis, atskirtas nuo šeimos, pasiunčiamas mirti kalėjime.

Mergina stengiasi narsiai atlaikyti likimo jai skirtus smūgius ir prisiekia įamžinti savo šeimos ir tūkstančių kitų panašios lemties žmonių kančias piešiniuose ir aprašymuose. Rizikuodama gyvybe, Lina kuria ir siunčia meninius pranešimus vildamasi, kad šie kaip nors pasieks kalintį tėtį ir jam tai bus ženklas, kad brangiausi žmonės dar gyvi.

Neįtikėtina stiprybė, meilė bei nepalaužiama viltis palaiko Liną ir jos šeimą šiurpioje tremtinių kasdienybėje. Tik ar vien meilės pakanka, kad išliktum?

„Tarp pilkų debesų" –  užburianti istorija, kuri užgniaužia kvapą ir pavergia širdį, atskleisdama įstabią žmogaus dvasios prigimtį.

 

 

„Stalinas milijonus žmonių ištrėmė ir išžudė, tačiau nepajėgė sunaikinti jų pasėtų atminties, atjautos ir kūrybos daigų. Iš jų Ruta Sepetys sudėjo nepaprastą meilės ir išlikimo istoriją, kuri ištisoms ateities kartoms išsaugos gyvą tų žmonių atminimą."

-- Laurie Halse Anderson, rašytoja, populiarių romanų „Kalbėk" ir Wintergirls autorė

 

 

„Su visomis kraupiomis smulkmenomis Ruta Sepetys atkuria Antrojo pasaulinio karo metų paauglystės istoriją, kuri šiandien atrodo itin aktuali. „Tarp pilkų debesų" – dokumentas, kurio jau seniai reikėjo."

-- Richard Peck, rašytojas, Njuberio medalio laimėtojas

 

 

„Tarp pilkų debesų" – nepaprastai stipri knyga. Jaučiuosi dėkinga Rutai Sepetys – rašytojai, narsiai pasakojančiai tragišką istoriją apie tai, kas nutinka paprastiems žmonėms, kai pasaulio galingieji su pakalikais griebiasi prievartos ir neapykantos. Tai įspūdinga ir nepamirštama."

-- Susan Campbell Bartoletti, rašytoja, Njuberio diplomo laimėtoja, romano „Hitlerio jaunystė" autorė 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 273)
TOP komentarai
 1. Milda
  100%
  Knygą galėtų įtraukti į privalomos literatūros sąrašą. Jaunimui ypač tinka ši istorija. Skaitydama pasikartojau istoriją ir tuo pačiu geriau supratau kokį siaubą patyrė to meto lietuviai.
 2. Vilma
  100%
  Labai gera knyga apie tremtį jaunimui, o vyresniems rekomenduoju ta pačia tema parašytą Guzel Jachinos romaną "Zuleicha atmerkia akis". Kažkas nerealaus :).
 3. Raminta
  100%
  Knyga, kurią būtina įtraukti į privalomos literatūros sąrašą. Iš vienos pusės tai lengvai skaitomas romanas, bet iš kitos parodantis kraupią sovietinės okupacijos patirtį ir netektis. Labai rekomenduoju visiems.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...