40%
40%

Tekstų persekiojimas: esė apie rašytojus ir žmones

Giedra Radvilavičiūtė

Vertinimas nėra galimas:
53% of 100
(įvertinimai 3)

SKU: 000000000002175694, EAN kodas: 9786098205084, ISBN kodas: 9786098205084, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Originalo kalba: Lietuvių, Puslapių skaičius: 236, Leidimo metai: 2018-03-08, Formatas: 21,5x14,5x1,9, Knygyne: 13.79, Leidykla: Apostrofa UAB

Ypatinga kaina 8,28 € Knygyne 13,79 €

Sutaupote 5,51 € (40%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Tik grožinis pasaulis man atrodo rožinis...

GIEDRA RADVILAVIČIŪTĖ (g. 1960)
Nacionalinė kultūros ir meno premija „už skvarbią visuomenės analizę, už eseistinio teksto kokybę" (2015)
Europos Sąjungos literatūros premija už knygą „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos" (2010)

"Tekstų persekiojimas. Esė apie rašytojus ir žmones" - trečioji rašytojos knyga. Ankstesnės: "Suplanuotos akimirkos. Esė rinktinė" (2004) ir "Šiąnakt aš miegosiu prie sienos. Esė rinkinys" (2010).

"Giedrą Radvilavičiūtę dėl maudymosi kitų autorių tekstuose - knygose, žurnaluose, filmuose, paveiksluose - bent iš dalies galima laikyti, tariant nūnai madingu ir dar nenudėvėtu terminu, postprodukcine' rašytoja [...] G. R. literatūriniai judesiai, [...] įvairių žargonų supynimas, harmoningais sąskambiais ir disonansais grįstų frazių gamyba, smagūs taiklūs posakiai, - šie judesiai ne tik suteikia teksto skaitymo malonumą, bet ir turi galios sukelti ekstaze..."
Alfonsas Andriuškevičius, Šiaurės Atėnai

"Radvilavičienės tekstai bando atskleisti tiesą, kuri savaime nėra akivaizdi, vienareikšmė, faktais išsemiama. Ji atveriama neslepiamu poetiniu mąstymu: „patikrinkite, koks vėjo skonis..."
Nora Bossong, iš įžangos G. R. esė rinkinio vokiškajam leidiniui

"[G. R. eseistika] konceptualiai elegantiška kaip fizikos lygtis, su pasakojimais pasakojimuose, išryškinanti teksto bei tikrovės sąveiką ir vaizduojanti gyvus charakterius, įsipynusius į sluoksniuotą naratyvą. 
Vincent Czyz, World Books Revievv: Best Europcan h'iction 2010
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puiki knyga, kaip ir visos šios rašytojos knygos
 2. 40%
  Ši knyga - įrodymas, kaip užmiegama ant laurų, po premijų aptingstama ir kokybiškai nuriedama žemyn. Iš viso rinkinio - gal tik viena dalis tos Giedros, pamėgtos už ankstesnes noveles. Toliau - sukišta bet kas ir bet kaip, ir 2/3 knygos tekstų, manding, neturi jokios išliekamosios vertės.
 3. 20%
  derėjo pavadinti: "Žmonių persekiojimas: tekstai apie tekstus, iš tuščio į kiaurą":) Sudėta seni straipsniai iš ŠĄ, kurie, išblėsus aktualumui, sunkiai paskaitomi. Kaip ir autorė, nejaučiu didelės simpatijos Užkalniui, tačiau kai pamfletas-užvažiavimas apie jį įdedamas į knygą, tai įamžinama ir visa autorės banalybė, ir Giedros tiesiog bobiškas turgaus lygio ad-hominem. Svarstymai apie "Mergaitės istoriją' šiandien skatosi tiesiog komiškai, kaip ir daugelis kitų tekstų. Ar tikrai visą šią nuomonės žurnalistiką dera vadinti taip skambiai - 'esė'? Geras redaktorius būtų suploninęs knygą iki kokio ketvirtadalio, padarydamas didelę paslaugą autorei ir paslėpdamas jos labai nepatrauklius ir lėkštus charakterio bruožus.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...