50%
50%
Nauja
Nauja

Tikėkimės geriausio

Låt oss hoppas på det bästa

Carolina Setterwall

Vertinimas nėra galimas:
88% of 100
(įvertinimai 5)

Featured Product: Ne, SKU: 000000000002181639, EAN kodas: 9786094792496, ISBN kodas: 9786094792496, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Švedų, Originalo kalba: Švedų, Puslapių skaičius: 360, Leidimo metai: 2019-09-18, Formatas: 21x14,5x2,7, Knygyne: 15.49, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Ingeborga Elena

Ypatinga kaina 7,74 € Knygyne 15,49 €

Sutaupote 7,75 € (50%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Paskutinę naktį užmiegu kambaryje šalia tavojo tikėdamasi, kad priešaky mūsų dar laukia tūkstančiai dienų. Bet nelaukia. Ši naktis yra mūsų paskutinė bendra naktis. 

2009-ieji, Stokholmas

Trisdešimtmetė Karolina nepriklausoma ir pasimetusi širdies reikaluose. Vakarėliuose ji mėgsta šokti viena. Tačiau tą vakarą netikėtai šalia atsiduria Akselis – mažakalbis, kiek gunktelėjęs, didelėmis akimis ir kreiva šypsena. Daugiau jie nebeišsiskiria.

2014-ieji, Stokholmas

Gegužę, Karolinai krūtimi maitinant kūdikį, nuo Akselio ateina elektroninis laiškas. Jame šis tarytum iš giedro dangaus surašęs slaptažodžius ir kitus svarbius dalykus – jeigu mirtų. Laišką jis užbaigia paprastai: „Tikėkimės geriausio!“ Karolina sunerimsta, paskui susierzina: tik jis geba elgtis taip beatodairiškai ir be sentimentų, beveik maniakiškai realistiškai. Spalį Akselis miršta.

Dviejuose susipinančiuose persiklojančio laiko pasakojimuose autorė skausmingai atvirai ir jautriai pasakoja asmeninę meilės ir netekties, aistros ir ilgesio, džiaugsmo ir nenumaldomo kaltės jausmo istoriją. Mikroskopiškai tiksliai atkuria audringą jųdviejų su Akseliu meilės pradžią, kasdienybę auginant kūdikį, intensyvius ir dažnai įtemptus santykius, netikėtą Akselio mirtį ir gyvenimą po jos, bandant ištverti tuštumą, rasti jėgų motinystei ir susitaikymui. Tai mylinčios moters laiškas mirusiam vyrui – nuoširdus, nepagražintas, drąsiai kalbantis apie įvairiausias meilės ir liūdesio formas, – todėl toks apvalantis ir tikras.

Unikalus autorės balsas, savitas autobiografinio romano stilius ir vidinis veikėjos pasaulis, nuogu atvirumu prilygstantis K. O. Knausgårdui.
Evening Standard

Perveriantis priminimas, kad mūsų gyvenimas vos per vieną širdies dūžį gali apvirsti aukštyn kojomis.
Sydsvenskan

Didžiausia šios knygos stiprybė – jos pribloškiantis nuoširdumas. Daugelį metų nebuvau skaičiusi tokios prikaustančios knygos.
Times
Carolina Setterwall (Karolina Seterval, g. 1978) – švedų rašytoja. Studijavo medijų ir komunikacijos mokslus Stokholme ir Londone, dirbo muzikos ir leidybos srityse. Tikėkimės geriausio – debiutinis, iš tiesų išgyventa meilės ir netekties istorija paremtas autobiografinis romanas, išleistas 25 pasaulio šalyse. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  Knyga apgaubia neišpasakytu liūdesiu ir išgyvenimais, kad jautresniems ar tiems, kurie tikisi kažko lengvesnio, nereikėtų skaityti. Nors kai kuriems gal tai būtų paskata pagyti, ji ne tik liūdna, bet man joje netrūko ir optimizmo, didelio noro išgyventi.
  Kažkuriuo požiūriu ją vertinčiau kaip gydomąja literatūra.
 2. 100%
  Metus pradėjau perskaičius puikią knygą! Itin subtiliai pateikiami įvykiai, išgyvenimai ir neabejoju, kad kiekvienas užduos ne vieną klausimą sau: o kaip pasielgčiau aš?
 3. 100%
  Prisipažinsiu, jog buvo momentas, kai norėjosi knygą dėti į šalį, nes pradėjo erzinti perdėti verkšlenimai, egoizmas...Atrodo, kad aš taip nesielgčiau, nors kas žino...Tačiau, išgyvenus stiprias autorės emocijas, negalėjau atsitraukti. Pusė knygos per porą valandų! Be galo jausmingai, vaizdžiai, įtikinamai perteikiami įvykiai. Tai knyga, kurią perskaičius reikia pasėdėti ir atsigauti.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...