Trolis

ISBN kodas: 9785415021925, EAN kodas: 9785415021925

Ennen paivanlaskua ei voi

Johanna Sinisalo

Vertinimas nėra galimas:
80% of 100
(įvertinimai 3)

Knygos formatas: Popierinė knyga, SKU: 000000000002132185, ISBN kodas: 9785415021925, EAN kodas: 9785415021925, Puslapių skaičius: 280, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Suomių, Leidimo metai: 2011-01-01, Formatas: 14x21x2, Leidykla: Leidykla Vaga UAB

Ypatinga kaina
6,57 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Garsios Suomijos rašytojos Johannos Sinisalo romanas „Trolis“ – tai  keista, tamsi, šiurpą kelianti ir lyg magnetas įtraukianti istorija apie modernios civilizacijos ir laukinio prado susidūrimą.

Helsinkyje gyvenantis jaunas fotografas, keliaudamas namo po naktinių linksmybių mieste, susiduria su girtų paauglių gauja, apspitusia sužeistą trolių jauniklį. Ilgai nemąstęs jis išgelbėja bejėgį padarą ir parsineša jį namo, tą akimirką nė nenujausdamas šio lemtingo sprendimo pasekmių. Laikui bėgant trolis ima vis stipriau keisti ir veikti ne tik savo globėjo, bet ir aplinkinių žmonių gyvenimą, įsukdamas svaigią slaptų emocijų, užgniaužtų geismų ir baimių karuselę bei vesdamas tragiškos atomazgos link.    

Prestižine literatūros premija „Finlandia prize“ apdovanotas romanas „Trolis“ – tai ironiškas, originalus, poetinių nuorodų į mitologinį pasaulį kupinas kūrinys, atskleidžiantis dviprasmišką žmogaus-gamtos ryšį ir pačią juodžiausią laukinę jėgą, kuri gali slėptis bet kuriame iš mūsų.

Johanna Sinisalo gimė Laplandijoje 1958 metais, studijavo dramą ir lyginamąją literatūrą Tamperės universitete. Suomijoje jau seniai žinoma kaip talentinga televizijos ir komiksų tekstų kūrėja, ji net septynis kartus yra laimėjusi apdovanojimą „Atorox Prize“, kuris skiriamas geriausiems Suomijos mokslinės fantastikos kūriniams. „Trolis“ – tai debiutinis rašytojos romanas, kuris iškart tapo sensacija jos gimtojoje šalyje: 2000–aisiais jis apdovanotas prestižine literatūrine premija „Finlandia Prize“, o 2004–aisiais premija „The James Tiptree Jr. Award“. Romanas jau yra išverstas į 6 užsienio kalbas, nupirktos jo ekranizavimo teisės.


„Trolis“ – tai pankiška „Hobito“ versija. Šis protingas ir juokingas romanas apnuogina vartotojiškumo absurdą.
                                                                                                                  USA Today


Gundanti istorija... elegantiška, autentiška ir šiurpiai įtaigi.

                                                                                                          The Independent


Tarpusavyje persipynę veikėjų balsai skelbia puikiai sukonstruotos Johannos Sinisalo pasakos moralą: senųjų laikų legendos ir mitai – tai tarsi nevaržomų postmodernistinių troškimų ir jų atomazgos atspindys, o jei tiksliau – šešėlis.  

                                                                                                      The Washington Post

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 3)
TOP komentarai
 1. 100%
  Netikėta ir jaudinanti fantastiškai parašyta knyga. Tokių knygų rasti labai sunku.
 2. 80%
  Knyga idomi, netipiškas siužetas, labai lengvai skaitosi.
 3. 60%
  Iš pradžių labai įdomi knyga, susipina visų veikėjų gyvenimai, įpinami tautosakos fragmentai, bet toliau skaitai ir žinai kuom viskas baigsis.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...