20%
20%

Tuštumos era. Esė apie šiuolaikinį individualizmą

ISBN kodas: 9785417010712, EAN kodas: 9785417010712

L'Empire de l'éphémère : la mode et son destin dans les sociétés modernes, Galli

Gilles Lipovetsky

SKU: 000000000002155501, EAN kodas: 9785417010712, ISBN kodas: 9785417010712, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Originalo kalba: Prancūzų, Puslapių skaičius: 184, Leidimo metai: 2014-01-13, Formatas: 23,5x14,3x1,6, Knygyne: 11.85, Leidykla: Mintis, AB , Vertėjas: Elena Belskytė

Ypatinga kaina 9,48 € Knygyne 11,85 €

Sutaupote 2,37 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Penkiose knygose „Tuštumos era" pateiktose esė prancūzų filosofas ir sociologas Žilis Lipoveckis (Gilles Lipovetsky) žvelgia šiuolaikinės, arba post-moderniosios, Vakarų visuomenės raidą skirtingais kampais, bet vedinas pagrindinės idėjos: vyksta „antroji individualistinė revoliucija". Praeityje liko didieji tikslai, utopinės viltys, kontrkultūra. Socialinių revoliucijų era baigėsi. Dabar dėmesys nukreiptas į save, i tikrojo savęs ir savo intereso paieškas. Bendrieji visuomenės reikalai stumiami į šalį. Svarbiausia — asmens laisvė, kūnas ir seksas. Tik štai kas nutinka: kuo laisvesni papročiai, tuo stipresnis tuštumos jausmas. Tai narcisizmo eros ženklai. Neoindividualizmo laikų dvasią autorius atskleidžia analizuodamas visuotinės vilionės, grynojo abejingumo, narcisizmo, kaip gyvenimo strategijos, humoro visuomenės ir smurto moderniosiose visuomenėse reiškinius.

Dabartiniame gyvenime įsigali nauja laiko dvasia. Po maištingų ekspansijos laikų atėjo abejingumo ir narcisizrno era.
Ilgą laiką vyravusią suvienodinimo logiką keičia destandartizacija ir visuotinė įvairių formų vilionė, nuolat plečianti pasirinkimo spektrą. Hedonistinių nuostatų valdomas ir autoritetų nepripažįstantis individas nori nuolat rinktis ką nors nauja, kad ir kas tai būtų: pramoga, politika ar religija.
Ideologinį iškilmingumą vis labiau išstumia visuotinis humoristinis stilius. Komizmas, karnavalinis viduramžiais, dabar yra žaismingas.
Šaipymasis, taip pat ir iš savęs, plinta net ir politikos srityje (pavyzdžiui, komiko kandidatavimas prezidento rinkimuose).
Naująją demokratijos erą išsivysčiusiose demokratijose žymi ir švelnėjantys papročiai bei iš esmės pasikeitęs smurto vaizdinys. Vis dėlto smurtas, nors galutinai pašalintas iš istorijos projekto, dar brutaliau reiškiasi kriminaliniuose sluoksniuose.
Įsigalėjus individualizmui Vakarų demokratinės visuomenės įžengė „postmodernybės" erą.


Žilis Lipoveckis (Gilles Lipovetsky) (g. 1944 m.) yra filosofas ir sociologas, Grenoblio universiteto profesorius. Visuomenės analizės tarybos narys, Nacionalinės programų tarybos narys (iki 2005 m.), asociacijos „Valdymo pažanga" ekspertas konsultantas, Tvarios aplinkos stebėjimo komiteto narys. Garbės legiono kavalierius. Tyrimo sritys: vertybių sistemos, gyvenimo būdo ir elgsenos pokyčiai Vakarų visuomenėse. Dirba kelių Europos šalių stambių pramonės ir bankų grupių seminaruose ir konferencijose, skirtose verslo etikos problemoms, ir jvairių pasaulio šalių moksliniuose seminaruose individualizmo, prabangos, vartojimo ir gyvenimo būdo temomis. 1983-2012 m. publikavo 13 knygų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
Įvertinkite šią prekę pirmieji Nepraleiskite progos, dalyvaukite „Metų iššūkyje” ir įvertinkite šią prekę pirmieji Pradėti „Metų iššūkį“
Jums taip pat gali patikti...