20%
20%

Upė tamsoje

Masaji Ishikawa

Vertinimas nėra galimas:
90% of 100
(įvertinimai 8)

EAN kodas: 9786098233148, ISBN kodas: 9786098233148, SKU: 000000000002179278, Puslapių skaičius: 240, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2018-12-19, Formatas: 21,5x14,5x2,1, Knygyne: 17.99, Leidykla: BALTO , Vertėjas: Vaida Jėčienė

Ypatinga kaina 14,39 € Knygyne 17,99 €

Sutaupote 3,60 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

1947 metais gimęs Masadžis Išikava iki trylikos metų augo Japonijoje su japone motina ir korėjiečiu tėvu. 1958-siais Š. Korėja pradėjo aktyvią repatriacijos kampaniją, ragindami korėjiečius grįžti į gimtąją šalį, virtusią „rojumi žemėje". Kupina vilčių Išikavos šeima persikraustė į Šiaurės Korėjos kaimelį, įstojo į Darbininkų partiją ir prisiekė ištikimybę Kimui.
Labai greitai paaiškėjo, kad nei „rojumi žemėje", nei laisva valia ar nuoširdžiu tikėjimu idėjomis čia net nekvepia, o „pseudo-religinis režimas" tautą valdo baime ir represijomis. Atviliotos šviesiais pažadais, šeimos pateko į bado, koncentracijos stovyklų ir prievartos pragarą.
Skurdas ir panieka už tai, kad esąs pusiau japonas, nesibaigiantys pažeminimai ir sekinantis darbas bei artimųjų netektys – tai Išikavos pasakojama Šiaurės Korėjos kasdienybė, lydima desperatiško troškimo išgyventi, net jei tenka maitintis žole ir medžių žieve.
Iš viso – 36 metai, praleisti labiausiai izoliuotame ir represyviame šiuolaikinio pasaulio režime, traiškančiame likimus ir ciniškai niokojančiame žmonių sielas. Čia, „įstrigus beprotiškoje, pavojingų lunatikų išgalvotoje sistemoje, geriausia elgtis taip, kaip liepta". Čia geraširdžiai miršta iš bado pirmieji, o sakantys, ką galvoja, sunaikinami.
Ryžęsis rizikuoti gyvybe ir bėgti iš šalies, Masadžis sugeba perplaukti upę ir atsidurti Kinijoje, bet pabėgimas neatneša nei sėkmės, nei vilčių išsipildymo – laisvė kainuoja vienatvę ir režimo gniaužtuose likusią šeimą. Dar šiurpiau suvokti, kad tai – ne rašytojo išmonė, bet moderniojo pasaulio dalis.
Šiandien anapus sunkios totalitarinės uždangos, į režimą, iš kurio pabėgo, autorius vedasi mus.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 8)
TOP komentarai
 1. 100%
  Pirmą kartą skaičiau knygą apie Š. Korėją. Knyga mane sukrėtė. Neįsivaizduoju, kaip galima ištverti valgant sąmanas ar medžio žieves.
  Labai smagu, kad žmogus ištrūko iš to “pragaro”, tačiau jam pačiam, manau, labai skaudu, palikti viską. Nes viskas, ką turėjo tebuvo šeima.
 2. 100%
  Knyga tikrai idomi, kadangi tai ne pirma perskaityta knyga apie Šiaurės Korėja, tai negaliu sakyt, kad knyga sukrėtė ar kaip nors šokiravo, kažko panašaus ir tikėjausi. Tačiau knygos pabaiga tikrai privertė apie daug ką pamąstyti. Tikrai verta tokią knygą perskaityti, kad suprastume ir išmoktume labiau vertinti savo aplinką ir savo gyvenimą.
 3. 100%
  Labai sukrečianti tikra istorija paremta knyga. Net sunku patikėti, kad šiaurės Korėjoje tokie dalykai galėjo dėtis xx amžiuje. Tikrai verta perskaityti ir suprasti, kad Lietuvoje gyventi gera.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...