40%
40%
Nauja
Nauja

Vaikų traukinys

IL TRENO DEI BAMBINI

Viola Ardone

Vertinimas nėra galimas:
82% of 100
(įvertinimai 13)

ISBN kodas: 9786090141519, EAN kodas: 9786090141519, SKU: 000000000001111790, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Italų, Originalo kalba: Italų, Puslapių skaičius: 224, Leidimo metai: 2020-05-25, Formatas: 21,3x14,3x2,3, Knygyne: 18.29, Leidykla: Alma littera , Vertėjas: Pranas Bieliauskas

Ypatinga kaina 10,98 € Knygyne 18,29 €

Sutaupote 7,31 € (40%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Kartais, norėdami atrasti savo gyvenimo kelią, turime atsisakyti visko. Net ir motinos meilės.

Aštuonmetis Amerigas dienas leidžia Neapolio gatvelėse ir šiukšlynuose ieškodamas skudurų. Mama iš jų siuva drabužius ir parduoda turguje. Amerigas nelanko mokyklos, o didžiausia jo svajonė – nauji, tik jam vienam priklausantys batai. Svajonė tampa tikrove, kai Italijos valdžia pasiūlo didžiausius nepriteklius kenčiančioms šeimoms iš skurstančių šalies pietų laikinai išsiųsti savo vaikus į turtingesnę šiaurinę dalį. Daugybė šeimų pasinaudojo šia galimybe ir 1946 metų rudenį ilgi traukinių ešelonai pajudėjo į šiaurę.

Kelionės metu Amerigą, kaip ir tūkstančius kitų vaikų, kamuoja nerimas ir artimųjų ilgesys. Jis nežino, kas jo laukia, ir baiminasi, kad nebegrįš namo, tačiau pažintis su nauja šeima išvaiko baimes. Pirmą kartą gyvenime Amerigas nejaučia alkio, yra šiltai apsirengęs, avi naujus batus ir vėl lanko mokyklą. Pirmą kartą gyvenime jis yra mylimas, vertinamas ir – laimingas. Atėjus laikui grįžti Amerigo širdis plyšta iš skausmo, bet kito kelio nėra. Vis dėlto Amerigas nenori pasiduoti ir dėl savo svajonės ryžtasi didžiausiai įmanomai aukai.

Violos Ardone kūrinyje vieno berniuko akimis matome pokario Italiją su jos žmonių rūpesčiais ir džiaugsmais. Jautriai ir nuoširdžiai vaizduojamoje istorijoje susipina meilė ir neapykanta, atskleidžiamas nuosekliai bręstantis pasiryžimas bet kokia kaina siekti laimės.

2019 metais parašyta knyga sulaukė didelio pasisekimo Italijoje ir buvo išversta į 29 kalbas.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 13)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puiki ir jautri knyga, atskleidžianti man visiškai nežinomą, vieną iš skausmingiausių Italijos istorijos puslapių, Romanas turi tam tikrų istorinių sąsajų su kita ne mažiau įspūdinga Christinos Baker Kline knyga „Našlaičių traukinys“, tačiau šis romanas turi daugiau šviesos bei optimizmo. Ypatinga pagarba autorei už itin stipriai parašytą ketvirtąją romano dalį „1994“, kuri ženkliai išsiskiria iš bendro kūrinio konteksto.
 2. 100%
  jautri knyga ,patiko
 3. 100%
  VIOLA ARDONE „VAIKŲ TRAUKINYS“.
  Knyga, kuri vos ją atvertus įtraukė ir nepaleido iki paskutinio puslapio. Knygos veiksmas vyksta pokario Italijoje. Pietų Italijoje vargingai gyvenantys vaikai, nors laikinai juos gelbėjant nuo skurdo, alkio, šalčio, traukiniais yra vežami į Šiaurės Italiją, kur jie laikinai gyvena pasiturinčiose šeimose. Dalis vaikų atgal negrįžta, kitai daliai, pajutus kitokio gyvenimo skonį, visgi, tenka grįžti atgal... Knygoje gvildenamos kelios mintys: ar tu esi gera motina, jeigu savo vaikui nieko negali duoti, tačiau nenori jo paleisti, nors žinai, kad be tavęs jis turės galybę turėti kitokią ateitį? O gal esi bloga, nes jį išsiunti iš namų ir atsikratai viena alkana burna namuose? Ar tu esi blogas sūnus, jeigu palieki savo, nors ir skurdžius, bet gimtus namus ir išvyksti ten, kur gali mokytis, gali turėti svajonių ir tau sudaromos galimybės jų siekti?... Ar įmanoma pabėgti nuo savo šaknų, savo praeities? Ar toji praeitis tave lyg vaiduoklis lydės visoje gyvenimo kelionėje?

  Puiki knyga, rekomenduoju!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...