ŽEMA KAINA

Vernonas Subutexas 1

ISBN kodas: 9786094793394, EAN kodas: 9786094793394

Vernon Subutex 1

Virginie Despentes

Vertinimas nėra galimas:
78% of 100
(įvertinimai 10)

ISBN kodas: 9786094793394, EAN kodas: 9786094793394, SKU: 000000000002184412, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 352, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2020-06-26, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Originalo kalba: Prancūzų, Formatas: 21x14,5x2,6, Vertėjas: Paulius Jevsejevas, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB

Ypatinga kaina
10,19 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


Kas yra Vernonas Subutexas? 
Miesto legenda. Puolęs žmogus. Visuomenės veidrodis.

Vernonas Subutexas ne taip jau seniai turėjo kultinę muzikos įrašų parduotuvę „Revolveris“. Dešimtajame dešimtmetyje legendos apie jį sklandė po visą Paryžių. Žavus, laisvas, pašėlęs rokeris, širdžių ėdikas. Tačiau 2006-aisiais, atėjus interneto amžiui ir vinilų nuosmukiui, įrašų parduotuvė bankrutuoja, o Vernono reputacija žlunga. Pasibaigus santaupoms, kaupiantis skoloms ir mirus turtingam draugui, kuris mokėdavo už jo buto nuomą, Vernonas Subutexas atsiduria Paryžiaus gatvėse – visuomenės paribiuose.

Vienintelė Vernono Subutexo korta – trys kasetės, kuriose užfiksuota paskutinė Alekso Bličo, ką tik nuo perdozavimo mirusio garsaus muzikanto ir Vernono šelpėjo, išpažintis. Ieškodamas naudos, Vernonas neapdairiai paskleidžia žinią apie kasetes, ir netrukus minia žmonių – nuo kino prodiuserių iki detektyvų ir garsenybių, – Vernonui nė neįtariant, jau lipa jam ant kulnų.

Įžūlus, rafinuotas, jaudinantis, drąsus kūrinys apie mus visus: kaip garsiai mes rėkiame, kaip labai mums skauda. Tai istorija apie dabartį.
Irish Times

Ne silpnų nervų skaitytojams.
Booklist

Virtuoziška… Despentes romanai – rokenroliškas linktelėjimas Balzaco arba Zola kūrybai.
Times Literary Supplement

Virginie Despentes (Viržini Depant, g. 1969) – prancūzų rašytoja ir kino režisierė. Pirmasis V. Despentes filmas, 2000 m. pastatytas Prancūzijoje pagal romaną Baise-moi (1993), dėl kontroversiško turinio buvo uždraustas rodyti, – tokia kūrinio cenzūra sukėlė daugelio menininkų pasipiktinimą. Jos esė knyga King Kong Théorie (2006) tapo vienu svarbiausių šių dienų feminizmo manifestų. V. Despentes parašė daugiau kaip 15 grožinių kūrinių ir yra apdovanota daugeliu prancūzų literatūros premijų. Didžiausios sėkmės tarptautiniu mastu sulaukė jos trilogija Vernonas Subutexas. Ji išversta į 24 kalbas, o vien Prancūzijoje parduota per milijoną jos egzempliorių. Pirmoji trilogijos knyga Vernonas Subutexas 1 pateko į trumpąjį „Man Booker International“ 2018 sąrašą.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 10)
TOP komentarai
 1. 100%
  pagarba vertejui..liuks..
 2. 100%
  na superinė!sarkastiška,ciniška, kabinanti. Kokie mes visi tikrai žmonės ... su skauduliais ir vidiniais demonais. labai laukiu kitų dalių.
 3. 100%
  Įžūlu, nepagražinta, parašyta chamišku neintelektualaus jaunimo žargonu su visais trumpiniais ir keiksmažodžiais. Knygoje parodyta išvirkščioji, juodoji Paryžiaus gyvenimo pusė su narkotikais, mirtimis, smurtu ir kitomis Prancūzijos blogybėmis. Tai ne ta gražioji Prancūzijos dalis, apie kurią taip gražiai rašo E Umbrasaitė savo knygose. Tai gyvenimas naujojo benamio , buvusio rokerio, akimis, jo praeitis, smukimas žemyn, pasakojimas apie jo buvusius draugus., kurių dauguma buvo baigę universitetus, bet nesugebėjo išsilaikyti tikrajame gyvenimo universitete. Neįprasta ir netikėta knyga. Vernonas atsijungia. Jis stebėtojas, keliauja zuikiu savo paties kūne, nelegaliai migruoja per gyvenimą...
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...