IŠPARDAVIMAS

Vidinis getas

ISBN kodas: 9786090143506, EAN kodas: 9786090143506

LE GHETTO INTÉRIEUR

Santiago H. Amigorena

Vertinimas nėra galimas:
70% of 100
(įvertinimai 2)

ISBN kodas: 9786090143506, EAN kodas: 9786090143506, SKU: 000000000001112186, Puslapių skaičius: 160, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2020-11-30, Kalba, iš kurios versta: Prancūzų, Originalo kalba: Prancūzų, Formatas: 21,3x14,3x1,8, Knygyne: 15.79, Vertėjas: Erika Sabaliauskaitė, Leidykla: Alma littera

Ypatinga kaina
7,90 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

„Vidinis getas“ – tikra autoriaus senelio gyvenimo istorija, pasakojanti apie tai, kaip motinos laiškai sūnui, keliavę iš Varšuvos geto į naująjį jo gyvenimą Buenos Airėse, paskandino jauną vyrą kaltėje, bejėgiškume ir tyloje.

„Prieš dvidešimt penkerius metus pradėjau rašyti šią knygą norėdamas išsivaduoti iš tylos, kuri mane slėgė nuo pat gimimo.“

Net nežinau, ar iš tiesų įmanoma šnekėtis apie holokaustą. Mano senelis nepajėgė. Žodžių , kuriais galėčiau pasakyti visa tai, ką jis užrakino beribėje tyloje, ieškojau ne tik norėdamas numalšinti jo skausmą, ir ne dėl to, kad norėčiau sau ir kitiems apie jį priminti. Atvirkščiai, suteikdamas šiam skausmui žodžius norėjau pagaliau nustumti jį į užmarštį.

Išsigelbėjimas nuo holokausto gali tapti sunkesne bausme nei mirtis – tai liudija autoriaus senelio gyvenimas. Trečiajame dešimtmetyje Lenkijos žydas Visentė Rozenbergas neatsigręždamas paliko tėvus, seserį ir brolį, kad pradėtų naują gyvenimą Buenos Airėse. Ten jis vedė nuostabią merginą, susilaukė vaikų ir tvarkėsi savo baldų parduotuvėje, stengdamasis kuo labiau atsiriboti nuo Lenkijoje likusios šeimos. Tik motina nenustojo rašiusi jam apie kasdienį badą, šaltį ir baimę, kurie galiausiai baigėsi masinėmis žudynėmis visoje Europoje. Kai Visentė pagaliau susivokė, kas iš ties dedasi jo gimtinėje, buvo per vėlu – motinos laiškų daugiau nebegavo.

ISTORIJA APIE ŠIOS TYLOS PRADŽIĄ TAPO PASAULINE LITERATŪROS SENSACIJA IR TRIJŲ PRESTIŽIŠKIAUSIŲ PRANCŪZIJOS LITERATŪROS PREMIJŲ FINALININKE.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
  1. 80%
    Susiskaitė lengvai, knyga trumpa. Įdomu keliais aspektais: kalbama apie žydų holokaustą iš to asmens, kurio jis nepatyrė, lūpų, bet apie tai, kaip jį tai paveikė; geografinis aspektas - herojus neranda ramybės dėl Varšuvos gete likusių artimųjų, tad veiksmas klostosi ir labai toli nuo Lietuvos (Buenos Airėse), o kartu ir visai čia pat - Varšuvoje; ir trečias toks aspektas - kad pasakojama šiek tiek apie tai, kaip laikraščiai nušvietė holokaustą Lenkijoje. Ir tuomet supranti, kad ir dabartinė pabėgėlių krizė Europoje ir tai kas darosi Afganistane - tėra turbūt tik gėlytės to, kas iš tiesų vyksta "pakeliui".
  2. 60%
    Savotiškas kūrinys. Melanholiškas, tematika taip pat kiek neįprasta, vertinant visas knygas apie holokaustą. Kita vertus, nepasakyčiau, kad būtų kuo nors labai ypatingas ar įsimenantis.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...