20%
20%

Vidurnakčio vaikai

Midnight’s Children

Salman Rushdie

Vertinimas nėra galimas:
76% of 100
(įvertinimai 13)

SKU: 000000000002157736, EAN kodas: 9789955237662, ISBN kodas: 9789955237662, Spalvingumas: Nespalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Originalo kalba: Anglų, Puslapių skaičius: 552, Leidimo metai: 2014-07-04, Formatas: 24,2x15,1x4,4, Knygyne: 14.49, Leidykla: Baltų lankų leidyba, UAB , Vertėjas: Danguolė Žalytė

Ypatinga kaina 11,59 € Knygyne 14,49 €

Sutaupote 2,90 € (20%)

Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Vieną vidurnaktį, tąnakt, kai skelbiama Indijos nepriklausomybė, gimsta tūkstantis ir vienas vaikas. Tai vidurnakčio vaikai, nepaprasti, paslaptingi, dėl savo gimimo aplinkybių įgiję stebuklingų galių – vieni jų skraido, kiti keičia pavidalą, vaikšto vandeniu, savo grožiu keri aplinkinius, keliauja laiku. Ši knyga apie juos ir ypač apie vieną jų – Salymą Sinajį, vaiką didžiule nosimi, galinčia užuosti žmonių jausmus ir ateities įvykius.


Per Salymo istoriją autorius atskleidžia dviejų naujai užgimusių nepriklausomų valstybių, Indijos ir Pakistano, pirmųjų dešimtmečių istoriją. Joje daug magijos, stebuklų ir neįprastų įvykių. Deja, stebuklingųjų vidurnakčio vaikų lemtis – būti sunaikintiems, nes jie trukdo kurti šalies ateitį, ir Salymas paskutinis iš jų.


Romanas Vidurnakčio vaikai sulaukė milžiniško pasisekimo pasaulyje ir yra išverstas į daugiau kaip 30 kalbų, tačiau nuo Indiros Gandhi laikų tebėra uždraustas Indijoje. Tai istorinė filosofinė alegorija, parašyta barokiškai puošniu stiliumi, kupina siurrealistinių veikėjų paveikslų, niūrios ironijos ir visų Indijos spalvų bei kvapų.


1981 m. šis romanas gavo Bookerių Bookerio apdovanojimą, taigi kūrinys buvo įvertintas kaip geriausia iš visų knygų, per 25-erius metus gavusių Bookerio premiją.


Kūrinys lietuviškai pirmą kartą buvo išleistas 1999 m.


Salmanas Rushdie (Salmanas Rušdi) – indų kilmės anglų novelistas, eseistas, kritikas. Gimė Bombėjuje 1947 m., dabar gyvena Niujorke. Vienas garsiausių XX a. kūrėjų, Karališkosios literatūros draugijos narys, daugelio romanų autorius. Rushdie yra apdovanotas aštuoniais garbės daktaro laipsniais, 2002 m. buvo išrinktas į Amerikos PEN organizacijos tarybą.


Rašytojo pavardė žinoma net tiems, kurie nesidomi literatūra, – kai 1989-aisiais Irano dvasinis lyderis paskelbė jam mirties nuosprendį, fatvą, jo pavardė dar ilgai buvo minima pirmuosiuose laikraščių puslapiuose ir žinių laidose.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 13)
TOP komentarai
 1. 100%
  Puikiai.
 2. 100%
  Labai tinkamas žodis, apibūdinant šios knygos turinį, yra "sodru". Knygoje visko tikrai daug, ir veikėjų, ir įvykių, kvapų, vietų, laikų ir viskas neišpainiojamai persipynę. Keista kaip pats autorius nepasiklydo toje gausybėje, o dar keisčiau, neleido ir skaitytojui pasiklysti vis kartais grąžindamas juos į praeitį. Meistriškai parašyta knyga, nors tiesa, pradžią buvo sunku skaityti, bet paskui viskas tampa sava, taip ir laukdavau to laiko, kai galėsiu grįžti prie knygos. Nors autorius rašo apie pagrindinio veikėjo tikrai skaudžius gyvenimo įvykius, bet neradau toje knygoje to persūdyto savęs gailėjimosi. Su kiekvienu įvykiu Salymas tampa vis stipresnis, kol... (nenoriu atskleisti dar skaitytų puslapių paslapties). Tiesiog paskaitykit, gal ir jūs sustiprėsit.
 3. 100%
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...