Vienintelė moteris kambaryje

ISBN kodas: 9786094871351, EAN kodas: 9786094871351

The Only Woman In The Room

Marie Benedict

Vertinimas nėra galimas:
70% of 100
(įvertinimai 4)

SKU: 000000000002186302, ISBN kodas: 9786094871351, EAN kodas: 9786094871351, Puslapių skaičius: 304, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2021-03-25, Formatas: 21,5x14,5x2,5, Leidykla: BALTO , Vertėjas: Aistis Kelertas

Ypatinga kaina
15,50 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

Jaunutė Austrijos žydė Hedi Kisler skandalingai išgarsėjo nusifilmavusi erotinėje dramoje „Ekstazė“. Teatras Vienoje jai tampa ne tik saugia užuovėja, bet ir spąstais: išvydęs scenoje, ja susižavi įtakingas ginklų pramonininkas Frydrichas Mandlas. Hedi sunku atsispirti stipraus ir turtingo vyro kerams, jo globa atrodo tinkamiausias būdas apsisaugoti nuo nacistinės Vokietijos grėsmės, todėl ji sutinka tapti Mandlo žmona.

Po vestuvių uždaryta į auksinį narvelį Hedi tampa tik gražiu vyro žaisliuku ir brangia puošmena jo rengiamuose priėmimuose. Iš prigimties maištingo ir aštraus proto moteriai toks vaidmuo atrodo per menkas: ji dedasi į galvą viską, ką išgirsta prie vakarienės stalo kalbant įtakingus vyrus, o išsilavinimo spragas užpildo sutuoktinio bibliotekoje. Kai Mandlo despotiškumas ir draugystė su naciais tampa nepakeliami, Hedi ryžtasi pabėgti.

Išraiškinga gražuolė grįžta prie aktorystės ir Holivude sušvinta nauja žvaigždė – Hedi Lamar. Tačiau kai filmavimo aikštelėje užgęsta šviesos, ji virsta išradėja, kuriančia sistemą, kuri padėtų kovoti su naciais. Deja, vyrų valdomame pasaulyje gražiai moteriai skirtas visai kitoks vaidmuo...

Visiems buvau Hedi Lamar, tik dailus veidelis ir lieknas kūnas. Niekada nebuvau Hedi Kisler, pripažinimo siekianti išradėja, smalsi mąstytoja ir žydė. Niekada ta tikrąja savimi, kuri iš tikrųjų slėpėsi po daugybe vaidmenų, kuriuos atlikau ekrane ir už kadro.

Visuomet buvau vieniša po ta kauke, visuomet buvau vienintelė moteris kambaryje.
Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 80%
  Skaityti buvo verta, nes nebūčiau žinojus Hedy Lamarr, nepaisant jos pasiekimų kine ar atrastą kintamų dažnių įrenginį. Man visad patinka jausmas, kai užvertus knygą norisi plačiau domėtis knygoje aprašoma asmenybe. Itin vertinu tai. kad buvo išvengta dramatiško seilėjimosi, nors žydų genocido ir jų likimo karo Europoje metu tema ir itin asmeniška, aštri šioje knygoje. Netobula, bet gera knyga laisvalaikiui.
 2. 80%
  Kai pabaigiau skaityti-pagalvojau, jog reikejo pirmiausia paziuret I paskutinius puslapius, kur autore pateike gan issamu herojes pristatyma. Hedy-puiki, protinga moteris, pasauliui bandanti pasakyti kazka daugiau. Labai idomus, itraukiantis pasakojimas.
 3. 60%
  Knyga gera, lengvai skaitosi. Didelės intrigos nėra, bet lengvam skaitymui ir pamąstymui puiki.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...