Vilniaus atminties punktyrai

ISBN kodas: 9786094870217, EAN kodas: 9786094870217

Gabija Lunevičiūtė

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 4)

ISBN kodas: 9786094870217, EAN kodas: 9786094870217, SKU: 000000000002183327, Puslapių skaičius: 376, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Minkštas, Leidimo metai: 2020-02-17, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 22,5x15x3, Knygyne: 28.19, Leidykla: BALTO

Ypatinga kaina
22,55 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę


„Kiek žmonių, tiek ir Vilnių. Kiekvienas jį išvaikštome, išbraižome pagal savo gyvenimus. Viskas prasidėjo nuo vieno iš senųjų vilniečių, kuris tiesiog priėjo prie manęs gatvėje ir pradėjo vaizdžiai pasakoti apie vaikystės kvapus ir griūnančius kaminus pokario Vilniuje. Tai buvo tarsi likimo pirštas – impulsas užrašyti senųjų vilniečių pasakojimus apie jų kasdienius vaikystės, paauglystės ir jaunystės maršrutus. Kad šiuolaikinis miesto gyventojas galėtų tyrinėti ir pajusti, jog miestas, gatvės, pastatai yra gyvi, kad tos pačios vietos skirtingiems žmonėms turi vis kitą reikšmę, tačiau visus sieja nematomi laiko, vietos, istorijos ryšiai."

Gabija Lunevičiūtė
......
Birutė Verkelytė-Fedaravičienė, tuomet moksleivė, į paskutinio poilsio vietą su minia lydėjo tautos patriarchą Joną Basanavičių. Jekaterina Špilevskaja visą gyvenimą liko ištikima Žvėrynui, kuriame ir išvydo pasaulį. Dainorai Juchnevičiūtei-Vaivadienei į atmintį įsirėžė laimingos vaikystės dienos senelių viloje Valakampiuose. Gražinos Mareckaitės prisiminimai – odė Rasų priemiesčiui... Dvylikos knygos herojų pasakojimuose atsiveria Vilnius, koks buvo anuomet, prieš šešiasdešimt ar devyniasdešimt metų.

Knyga kviečia pasivaikščioti senųjų vilniečių pėdomis – kiekvieną pasakojimą papildo gausiai archyvinėmis ir dabartinėmis nuotraukomis iliustruota informacija apie minimus pastatus, vietas, įvykius bei to laikmečio žemėlapiai.

„Vilniaus atminties punktyrai" – pirmoji žurnalistės ir miesto gidės Gabijos Lunevičiūtės knyga. Autorė, „Savaitgalio ekskursijų" įkūrėja, yra pelniusi Svetingiausio Vilniaus gido apdovanojimą.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Nuostabi knyga, atverianti duris į turtingą ir skaudžią Vilniaus ir Lietuvos istoriją. Mėgavausi kiekvienu lapu ir labai "taupiau" kiekvieną naują pasakojimą :)
 2. 100%
  Daug nuostabių istorijų ir prisiminimų apie prieškarinį ir pokario Vilnių. Skaitydami pakeliausite po tokį Vilnių, kuris liko tik senųjų vilniečių atminty.
  Kasdien matyti Vilniaus pokyčiai, bet įdomiausi tie, kurie liko užfiksuoti senovės nuotraukose ir kas jų vietoje yra dabar. Perskačius knygą norėsis dar atidžiau žvelgti į senuosius pastatus, pastebėti išlikusias senąsias puošmenas bei detales.
 3. 100%
  Nuostabi idėja ir labai gražus jos išpildymas. Nueinančiųjų vilniečių prisiminimai apie mylimą miestą.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...