Vilniaus skulptūrų kelias

ISBN kodas: 9786098136029, EAN kodas: 9786098136029

Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

ISBN kodas: 9786098136029, EAN kodas: 9786098136029, SKU: 000000000002163480, Knygos formatas: Popierinė knyga, Puslapių skaičius: 408, Spalvingumas: Spalvotas, Viršelio tipas: Kietas, Leidimo metai: 2015-09-02, Originalo kalba: Lietuvių, Formatas: 21,5x13x2,2, Leidykla: Modernaus meno centras, VŠĮ

Ypatinga kaina
12,71 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Vilniaus skulptūrų kelias – tai naujas kultūrinis Vilniaus miesto gidas, kviečiantis į neįprastą pasivaikščiojimą apžiūrint skulptūras ir paminklus. Kai kurie jų tikriausiai matyti jau daugelį sykių, kiti – galbūt dar niekad nepastebėti, pamiršti, pasislėpę atokiuose miesto užkampiuose. Kelionė skulptūrų keliais žada netikėtus atradimus ir, žinoma, pasivaikščiojimo malonumą.
Knygoje pristatomos beveik visi (pirmasis leidimas – 109, antrasis leidimas – 108) iki 2013 m. Vilniaus senamiestyje ir aplink jį pastatyti paminklai, skulptūros, šiuolaikinio meno objektai ir jų autoriai, pateikiamas toliau nuo centro esančių pavienių objektų ir skulptūrų parkų sąrašas. 
Leidinyje aprašomi šeši pagrindiniai skulptūrų kelio maršrutai, jų pradinė stotelė – Katedros aikštė. Taip pat galima rinktis vieną iš keturiolikos maršrutų pagal dominančias temas („Paminklai“, „Dekoratyvinės skulptūros“, „Šiuolaikinio meno objektai“, „Lietuvos istorija ir asmenybės“, „Kitų tautų istorija ir asmenybės“, „Rašytojų pasaulis“, „Menininkai“, „Vyrai“, „Moterys“, „Gyvūnai ir fantastinės būtybės“, „Abstrakčios ir alegorinės skulptūros“, „Socrealistinės skulptūros“, „Modernizmas sovietmečiu“, „Miesto „inkliuzai“). Penkioliktąjį maršrutą siūloma susidaryti patiems. 
Miestas – per šimtmečius susiklosčiusių atsiminimų saugykla. Kiekviena skulptūra ne tik mena savo istoriją, bet ir atskleidžia sociokultūrinio sostinės žemėlapio kaitą. Vilniaus skulptūrų kelias palydės jus iki paminklų ir leis sužinoti apie asmenis, kuriems jie skirti, kas juos sukūrė, kas užsakė, kaip tai susiję su besikeičiančiomis ideologijomis ir kokį atgarsį jie sukelia visuomenėje. Kas ir kaip lemia skulptūrų ir paminklų atsiradimą? Kaip vertinami kai kurie išlikę sovietiniai paminklai? Kuo skiriasi modernistinis ir postmodernistinis skulptūros supratimas? Tai tiek menininkams ir menotyrininkams, tiek visuomenės veikėjams ir miestiečiams aktualios temos. 
Jolanta Marcišauskytė-Jurašienė – dailėtyrininkė, meno kritikė, parodų kuratorė.
 
 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 100%
    Labai vertinga knyga, garbingai papuoš kiekvieno Vilniaus architektūros mylėtojo lentyną. Gražiai sumaketuota, įdomiai ir aiškiai pateikta informacija apie daugumą Vilniaus skulptūrų.
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...