Žiema

ISBN kodas: 9786094801150, EAN kodas: 9786094801150

Winter

Ali Smith

Vertinimas nėra galimas:
84% of 100
(įvertinimai 5)

SKU: 000000000002181846, ISBN kodas: 9786094801150, EAN kodas: 9786094801150, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Puslapių skaičius: 320, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Leidimo metai: 2019-10-11, Formatas: 21,7x14,5x3,2, Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla , Vertėjas: Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė

Ypatinga kaina
10,07 €
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Apie prekę

ANTROJI METŲ LAIKAMS SKIRTO KNYGŲ KETVERTO DALIS
Rūsti žiema. Besniegės Kalėdos šalčio sukaustytame Kornvalyje. Viskas, kas buvo nematoma, tampa matoma, o kas buvo slepiama, atsiveria. Žiema moko išgyventi.  
Šis romanas – tai dikensiško užmojo šeimos drama breksito, ekonominės krizės, globalios migracijos ir ekologinių problemų fone. Knygos centre – motina Sofija, kadaise sėkminga verslininkė, gyvenanti didžiuliame name. Merginos paliktas jos sūnus Artas, tinklaraštyje rašinėjantis apie išgalvotas patirtis gamtoje. Įžvalgi ir jautri mergina Liuksė, autobuso stotelėje Arto įkalbėta suvaidinti mylimąją. Ir jos prašymu pakviesta Airisė, politinė aktyvistė, su kuria jos sesuo Sofija jau seniai nutraukusi ryšius.
Šventinė vakarienė, kupina prisiminimų ir atsivėrimų, haliucinacijų ir sapnų, galiausiai visus sujungia. Išnykus praeities šmėkloms, kiekvienas pasijunta truputį kitoks – geriau pažinęs save ir savo artimą.
„Žiema“ – antroji tetralogijos, skirtos metų laikams, dalis (pirmoji dalis „Ruduo“ lietuviškai pasirodė 2018 m.). Šį romaną „Metų knyga“ nominavo tokie leidiniai kaip „The Times“, „The Guardian“, „The Observer“, „The Daily Telegraph“, „The Evening Standard“ ir „The New York Times“. Kūrinys buvo įtrauktas į „The British Book Award“ trumpąjį sąrašą.
Ali Smith – britų ir škotų rašytoja, žurnalistė, romanų, novelių ir pjesių autorė, rašanti tekstus ir škotų muzikos grupei „The Trash Can Sinatras“. Kūrėja garsėja originaliu, itin savitu stiliumi, jos romanai išversti į kelias dešimtis kalbų ir pelnę daug prestižinių apdovanojimų.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 5)
TOP komentarai
 1. 100%
  Jautrus pasakojimas apie įvairius žmones, kurie vienaip ar kitaip yra susieti. Ir visi jie susitinka per gražiausią žiemos šventę Kalėdas. Tik viskas ne taip gražu kaip turėtų būti tokiu laikotarpiu ir juo labiau teikia džiaugsmą aplinkiniams. Praeities nuoskaudos, kurios yra nepamirštos net ir per Kalėdas. Žingsnis po žingsnio pradeda širdyse tirpti stingdantis ledas kaustęs ne vienerius metus artimų žmonių širdis. Taip pamažu visi atranda tikrąjį Kalėdų džiaugsmą ir dovanotą viltį.
 2. 80%
  Alismithiška. Kalėdų giesmės rėmuose bei kažkas daugiau. Knyga ne kiekvienam.
 3. 80%
  Apie vienišus, įskaudintus, susvetimėjusius žmones.
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...