40%
40%

Žmogus be savybių. I tomas

ISBN kodas: 9786094442483, EAN kodas: 9786094442483

Der Mann ohne Eigenschaften. Band I

Robert Musil

Vertinimas nėra galimas:
85% of 100
(įvertinimai 4)

SKU: 000000000002175438, ISBN kodas: 9786094442483, EAN kodas: 9786094442483, Puslapių skaičius: 640, Leidimo metai: 2018-02-14, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Vokiečių, Kalba, iš kurios versta: Vokiečių, Formatas: 21,6x14,4x2,6, Knygyne: 16.99, Vertėjas: Teodoras Četrauskas, Leidykla: SOFOKLIS, UAB

Ypatinga kaina
10,19 €
Knygyne
16,99 €

Sutaupote 6,80 € (40%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

„Žmogus be savybių“ – bene intelektualiausias XX a. romanas, tapęs moderniosios literatūros klasika. Jis toks pat reikšmingas kaip J. Joyce’o, M. Prousto kūriniai, artimas T. Manno, H. Hessės, F. Kafkos prozai. M. Kundera yra pasakęs, kad tai jo šimtmečio knyga, proveržis romano istorijoje – iki tol nėra buvę kito tokio kūrinio, kur mąstymas užimtų tiek vietos. 

I tome veiksmas nukelia į XX a. pr. Austrijos sostinę Vieną. Aukštuomenė ruošiasi paminėti 70-ąjį imperatoriaus valdymo jubiliejų ir ieško būdų, kaip jį įamžinti pabrėžiant Austrijos savitumą ir pranašumą prieš Vokietiją. Pagrindinis knygos herojus Ulrichas – trisdešimt dvejų metų, praeityje garsus matematikas, inžinierius, kariškis, po ilgų klajonių pakeitęs gyvenimo būdą, sugrįžęs į Vieną tam, kad daug ką išsiaiškintų. Visi romano veikėjai įsitraukę į savo susikurtą tikrovę, o Ulrichas kaip tik laikosi atokiau ir kritiškai vertina gyvenimo realybę, intensyviai ieško savęs. Jis svarsto: „Žmogus, kuris trokšta tiesos, tampa mokslininku; žmogus, kuris nori leisti išsilieti savo subjektyvumui, matyt, tampa rašytoju; bet ką daryti žmogui, kuris nori to, kas yra tarp vieno ir kito?“, todėl pasirenka „tarp“ būseną, kurią pavadina „eseistiniu gyvenimu“. 

Robertas Musilis (1880–1942)  –  austrų rašytojas, literatūroje vokiečių kalba laikomas modernizmo klasiku, nors jau seniai pripažintas, dar tik atrandamas Europoje ir visame pasaulyje. Į lietuvių kalbą išversta jo pirmoji knyga „Auklėtinio Terleso sumaištys“ ir „Žmogus be savybių“ – reikšmingiausias Musilio kūrinys, rašytas ilgiau nei 20 metų. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 4)
TOP komentarai
 1. 100%
  Neabejotinai aukščiausias įvertinimas. Knyga, kokios iki šiol dar nebuvau skaičiusi.
  Tai gi kas jis? Jis vardu Ulrichas – keista ir išskirtinė asmenybė, vis ieškanti kažko savo pasąmonės sluoksniuose. Paskendęs savo mintyse bando išsiaiškinti pasaulio paslaptis (gerio, blogio, dvasingumo ir t.t.). Tiesa prie to pačio, jis man pasirodo labai arogantiškas savimyla labai mėgstantis ginčytis ir prieštarauti (ypač prieštarauti) – visur ir visada. Tad mano simpatijų jis tikrai neužkariavo, greičiau atvirkščiai.
  Knygoje susidursite ne tik su Ulricho apmastymais, bet ir su kiekvieno veikėjo. Visi jie gyvena savo gyvenimus ir turi savo minčių labirintus. Visa istorija sakyčiau labiau ir pasakojama per filosofinio mąstymo perspektyvą, o tikroji istorija tai tarsi antraeilis veikėjas einantis greta. Veiksmas vyksta Vienoje (Austrijoje), kur yra ruošiamasi paminėti 70-ąjį imperatoriaus gimtadienį. Ta proga yra norima suorganizuoti “KAŽKĄ TOKIO” kas nustelbtų ir pranoktų net ir Vokietiją. Tad visi intensyviai užsiėmę tos genialios idėjos ieškojimu. Žinoma neapsieinama ir be Ulricho. O Ulrichas savo ruoštu ne kiek dalyvauja visuomenės gyvenime, kiek ją stebi ir analizuoja savo galvoje.
  Autorius išsamiai nagrinėja kiekvieno veikėjo vidinius išgyvenimus, taip atidžiai, jog atrodo, kad niekas negali praslysti nepastebėtas. Netgi susidaro įspūdis, jog neįmanoma, kad kažkas būtu neapgalvota iki galo.
  Viena iš įdomiausių minčių: Kada žmogus tampa savimi? Ulrichas tai nusprendė pats, bet daugumai tai ateina taip savaime, jog ir praeina automatiškai. Tuo metu kai Ulrichas priėjo tokios išvados, nori nenori susimąstai, o kaip gi yra su manimi??? Ar aš jau ir tapau pats savimi, o gal dar tik einu to link? Klausimas labai palietęs mane asmeniškai.
  Nuolat gvildenamos dvasinės vertybės iškeliamos aukščiau visko, bet tuo pačiu kai kurie palyginai labai įdomūs, kad ir Ulricho aiškinimas generolui: ” dvasia yra tvarka, o kur daugiau tvarkos, jeigu ne kariuomenėje?”
  Dar vieni iš įdomesnių samprotavimų, tai mintys apie gyvenimą: “…iš gyvenimo, jeigu jis nepaprastas, negalima reikalauti, kad būtų dar ir geras.” Tad ką rinktumėtės Jūs – nepaprastą ar gerą?
  Tiesa ne viskas man patiko. Kūrinyje gan nemažai politikos, o aš nemėgstu politinio pobūdžio knygų (net ir užuomazgų apie tai).
  Beje nenuostabu, jog knyga buvo uždrausta Vokietijoje. Kūrinyje dažnai minimi žydai ir atsiliepiama apie juos, taip pat gerai kaip ir apie bet kokius kitus žmones. Net gi vienas iš charakterių yra be galo įtakingas žydas Arnheimas. Jis parodomas kaip be galo protingas, išsilavinęs, visame pasaulyje populiarus ir turintis garsų vardą žmogus. Ir dar gi be to, kad yra nušviečiamas gerąja prasme, tai jis, tas žydas knygoje atstovauja Prūsija (Vokietiją). Tad aišku kodėl tuometinei Vokietijos valdžiai su Hitleriu priešakyje ši knyga tikrai neįtiko.
  Tiesa kai kurie autoriaus samprotavimai kelia šypseną, kas neabejotinai pagyvina visą kūrinį.
  "Kartais Ulrichas labai intensyviai juto, kokia graži Diotima. Tada ji jam atrodydavo kaip jauna, aukšta, pilna geros veislės karvė, užtikrintai vaikščiojanti ir giliu žvilgsniu apžiūrinėjanti skabomas sausas žoles."
  Apibendrinus, tai knyga tikrai išskirtinė. Nieko panašaus iki šiol neteko skaityti. Taip smulkiai analizuojama žmonių jausmų ir gyvenimo linija per moralinę filosofijos prizmę, kad reikia atsiduoti knygai visu šimtu procentų, jei nenori pamesti minties tėkmės. Nerekomenduoju tiems, kurie mėgsta lengvas istorijas.
 2. 100%
  Kaip šaunu, kad perleido šią knygą! Jau labai laukiu ir antrojo tomo!
 3. 80%
  Ši knyga buvo tikras išbandymas! Iš pradžių labai kankinausi, nes knygoje nemažai personažų su labai skirtingomis bei spalvingomis (ir nelabai) asmenybėmis, kurias kartais buvo labai sudėtinga sekti. Šio romano negalima skaityti greitai, nes jis - lėtas, kiekvienas jo sakinys vertas apmąstymo. Nenuostabu, kad R. Musil rašė jį net dvidešimt metų!
  Kalbant apie turinį, čia pilna visko - meilės linija, neištikimybė, naudos siekimas, patinka/nepatinka situacijos ir t.t., tačiau didžiausias dėmesys skirtas pamąstymams.
  Ar rekomenduočiau? Taip, bet prižadu, kad bus nelengva, bet velnioniškai verta po to, kokį poveikį ji palieka. Jei patinka filosofavimai - griebkit!
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...