20%
20%

Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos

ISBN kodas: 9786094840562, EAN kodas: 9786094840562

Alanas Poe Edgasa

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimai 2)

SKU: 000000000002182286, ISBN kodas: 9786094840562, EAN kodas: 9786094840562, Puslapių skaičius: 544, Leidimo metai: 2019-10-28, Viršelio tipas: Kietas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Anglų, Kalba, iš kurios versta: Anglų, Formatas: 23,4x16,9x5, Knygyne: 25.99, Leidykla: Obuolys

Ypatinga kaina
20,79 €
Knygyne Kauno Centrinis knygynas. Kaina tikrinta 2021-09-10
25,99 €

Sutaupote 5,20 € (20%)

Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Poe sukūrė detektyvo žanrą.

- Arthur Conan Doyle, po to - Agatha Christie

E. A. Poe (1809-1849) – skeptikas, maištautojas, kasdienės tuštybės niekintojas, vienišas nelaimingas beturtis, persekiojamas nesėkmių, nepripažintas ir nepritapęs gimtinėje, tačiau gerbiamas ir mylimas Prancūzijoje. „Tai Baironas, per klaidą gimęs bjaurioje visuomenėje, – vienišas barbariškoje, dujų apšviestoje Amerikoje“, – taip Šarlis Bodleras apibūdino Poe. Šiandien E. A. Poe - visame pasaulyje dievinamas amerikiečių literatūros klasikas ir kultinis rašytojas, iš naujo atrandamas vis naujos kartos skaitytojų.

E. A. Poe tobulai atskleidė dvasines ir fizines kančias, mirtį, įspausdamas į mūsų sąmonę realų siaubą. Jokūriniai dažnai priartėja prie padorumą neigiančios ribos, nes pagrindinis jo apsakymų tikslas – NETIKĖTUMAS.

Poe – mokslinės fantastikos ir siaubo pasakojimo pradininkas.

- Jules Verne

Šis rinkinys – tai apsakymų rinktinė, kurią sudaro visi žymiausi E. A. Po darbai: pirmasis jo prozos kūrinys – apsakymas „Mecengeršteinas“ (1832 m.), pirmasis jo detektyvas „Žmogžudystė Morgo gatvėje“ ir daugelis kitų.

Akivaizdu, kad E. A. Poe - siaubo ir įtampos meistras, kuris šiurpins skaitytojus dar ne vieną šimtmetį. Savo istorijose jis tiesiog panardina į tikrą košmarą, o nuostabios Harry Clarke iliustracijos šį jausmą tobulai papildo ir sustiprina, perkeldamos vaizduotę į beveik realų gotikinio siaubo ir beprotybės pasaulį. Rašytojas tobulai aprašė dvasines ir fizines kančias, organinės materijos irimą, mirtį; sugebėjo kurti tikrąjį siaubą mūsų sąmonėje. Jį domino įvairūs kančios pasireiškimai, liguista sielos būsena, kuri sukelia „stingdančią baimę, siaubą“, vaizdai, pasak jo paties, gimę „ties riba, kur sumišusi tikrovė ir sapnas“. Šiurpiose istorijose mirusieji kartais sugrįžta pas gyvuosius. 

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimai 2)
TOP komentarai
 1. 100%
  Duočiau ir 10 balų. Ir tekstas ir iliustracijas tiesiog wau. Pirksiu ją ir dovanai.
 2. 100%
  Pirmiausia pradėsiu nuo knygos apipavidalinimo. Leidykla tikrai pasistengė sukurti tikrą šedevrą- tokios prabangios knygos dar neturėjau: aukso spalvos metaliniai kampai, raudona atlasinė juostelė- skirtukas, popierius gan storas ir kiekvienas lapas atspausdintas su raudono atspalvio frame, kiekvienos istorijos pavadinimas parašytas raudonu old-style šriftu, nuostabios ir tuo pačiu kraupios Harry Clarke iliustracijos, knygos gale trumpa rašytojo biografija ir kiekvienos istorijos paaiškinimai. (Nors knygoje rašoma, kad istorijos sudėliotos chronologine tvarka, tačiau kai pradėjau ieškoti angliškų originalų pamačiau, kad truputį sumaišyta chronologija). Toks fantastiškas leidimas vertas kiekvieno mano cento ir dar daugiau. Dabar tai mano bibliotekos Šventasis Gralis.

  Na, o pats Poe- mano autoritetas ir idol. Tik jo vieno kūryba tokia artima mano juodai sielai. Aš kaip ir jis pats gyvenu „tarp realybės ir sapno“, mano pačio knygose susilieja siaubas, romantika ir keistenybės. Poe yra mano sielos dvynys ir vienas iš mylimiausių autorių. Tad turėti tokią jo knygą kaip ši- man ekstaziškai didžiausia palaima šiame niekam tikusiame gyvenime.

  Knyga prasideda įžymiąja poema „Varnas“. Kelios dienos po šios knygos pradėjimo skaityti vaikščiojau gatvėmis ir man virš galvos sukos varna. xD Pajuto ką šiuo metu skaičiau, nelaboji.

  PILNAS REVIEW: https://www.goodreads.com/review/show/3063997037
Visi komentarai
  Daugiau įvertinimų ()
  Jums taip pat gali patikti...