Zygfridas. Juodoji idilė

ISBN kodas: 9785415021635, EAN kodas: 9785415021635

Harry Mulischas

Vertinimas nėra galimas:
100% of 100
(įvertinimas 1)

Knygos formatas: Popierinė knyga, SKU: 000000000002111346, ISBN kodas: 9785415021635, EAN kodas: 9785415021635, Puslapių skaičius: 200, Viršelio tipas: Minkštas, Spalvingumas: Nespalvotas, Originalo kalba: Olandų, Leidimo metai: 2010-01-01, Formatas: 14,7x21,6x1,7, Leidykla: Leidykla Vaga UAB

Ypatinga kaina
3,58 €
Išparduota
Į norų lentyną
Išimti iš norų lentynos

Norėdami gauti pranešimus apie knygą, įveskite savo el.pašto adresą.

Apie prekę

Harry’s Mulischas laikomas vienu iš žymiausių pokario Nuderlandų rašytojų. Jo kūryba aukštai vertinama tėvynėje ir svetur – apdovanota daugybe premijų (kaip antai literatūros premijomis: P. K. Hofto, Konstanteino Heigenso ir Nyderlandų literatūros). Rašytojo kūryboje itin svarbi filosofinė mintis, jo kūriniai priskiriami idėjų, arba filosofinio, romano žanrui.

Romane „Zygfridas“ (2001) pagrindiniam veikėjui, Nyderlandų rašytojui Rudolfui Herteriui, Vienoje atskleidžiama stulbinanti paslaptis. Sena Vienos gyventojų pora papasakoja jam karo metais dirbę Hitlerio viloje „Berghofe“ ir ten tapę vieno Fiurerio gyvenimo fakto, kurio iki šiol niekam nėra pavykę atskleisti, liudininkais: Hitleris ir Eva Braun turėję sūnų Zygfridą. Paradoksali ir siaubinga Zygfrido gyvenimo istorija padeda Herteriui labai priartėti prie Hitlerio, bet netgi šitiek žinodamas jis priverstas pripažinti, kad Fiureris nepagaunamas netgi fikcijos tinklu.

Paskutinis žodis apie Hitlerį – niekas. Visi tie nesuskaičiuojami jo asmens paaiškinimai yra nepakankami, nes aptaria šį arba tą, o ne nieką“, – teigia pagrindinis knygos veikėjas Rudolfas Herteris. Ši paradoksali išvada įtraukiama į literatūrinį rašytojo žaidimą, kuriame kalba ir realybė, o tikrovė ir fantazija persipina užgniauždamos kvapą. Harry’o Mulischo ir jo skaitytojų žygis Hitlerio link – tai kupinas įtampos, didingas nuotykis.

Harry’s Mulischas – reikšmingas rašytojas, įsitvirtinęs Europos istorijos ir europinės minties centre, jo kūryba stiprina tradicijas ir verčianti iš naujo įvertinti įprastas nuomones. Kartu jis – nepranokstamas pasakotojas. Ko gi dar delsia Švedijos karališkoji mokslų akademija?
                                                                                                    Times Literary Supplement


H. Mulischo „Zygfridas“ – ypatinga knyga: ji sumaniai suręsta ir visgi spontaniška, kupina fantazijos ir vis dėlto realistiška.
                                                                                              Frankfurter allgemeine zeitung


Vienas iš didžiųjų pasaulio rašytojų toliau užtikrintai žengia Nobelio premijos link.

Skaitytojų įvertinimai
Parašykite savo atsiliepimą
Atsiliepimas:
Pasirinkite įvertinimą
(įvertinimas 1)
TOP komentarai
  1. 100%
    Įdomi labai
Visi komentarai
    Daugiau įvertinimų ()
    Jums taip pat gali patikti...